Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Permanentní sbírka humanitární pomoci začíná

23.5.2012 | V Pardubicích již nebudou probíhat sbírky humanitární pomoci pro Diakonii Broumov jako doposud. Lidé nyní mohou odkládat použité oblečení, textil, obuv, kabelky, dětské hračky a další věci kterých se chtějí zbavit, ale dají se ještě použít, kdykoli. Na náměstí Dukelských hrdinů, poblíž křižovatky ulic Josefa Ressla a Lexova, byl v těchto dnech instalován velkokapacitní kontejner, do něhož lze 24 hodin denně vkládat odložené věci, které ještě mohou posloužit sociálně potřebným.

p5220122.jpg

„Diakonie nás požádala o možnost dlouhodobého sběru věcí pro humanitární účely. Dukelské náměstí bylo vybráno jako ideální místo, kde je možné parkovat. Kontejner totiž bude sloužit jako permanentní sběrna pro celé Pardubice,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.

Diakonie Broumov poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti  a to jak materiální pomoc sociálně potřebným, tak azylové ubytování i pracovní příležitosti. Sebrané věci vytřídí, ty které už nelze použít pro humanitární účely použije k průmyslovému zpracování. Na celém procesu se podílí zhruba 60 klientů diakonie, tedy lidí z okraje společnosti, kteří mají v Diakonii azylové ubytování a i pracovní uplatnění. Jedná se převážně o osoby bez přístřeší, které by jinak práci nikde nedostaly.

Broumovská diakonie není první organizací, která v Pardubicích použitý textil sbírá. Od loňského roku město spolupracuje se společností REVENGE, která ve městě rozmístila 26 speciálně upravených a označených kontejnerů. Lidé do nich odložili na 100 tun textilu a obuvi, které by zřejmě jinak skončily na skládkách. Nyní se každý může rozhodnout, zda odložené textilie věnuje na charitativní účely, nebo dá přednost komerční firmě.

 

Nataša Hradní

Tiskový úsek