Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Park Na Špici bude mít novou přístupovou cestu

4.2.2015 | Kolem čerstvě revitalizovaného parku Na Špici se opět pracuje. Upravuje se přístupová cesta k parku, a to v úseku od zdymadla k dřevěné lávce. Práce budou hotové nejpozději do konce března. Cesta pak bude vybízet k příjemným procházkám kolem řeky.

Nová cesta k parku Na Špici

Díky nově upravené cestě budou mít lidé snadnější přístup do parku Na Špici i z levého břehu řeky Chrudimky. Povrch budované komunikace, která se u zdymadla napojí na stávající ulici Labská, bude z mlatu.  „Těší mě, že umožníme občanům našeho města komfortní přístup do parku z levého břehu Chrudimky a věřím, že díky tomu budou obyvatelé i návštěvníci města park Na Špici ještě častěji využívat pro aktivní odpočinek a relaxaci,“ řekl primátor Martin Charvát.

„Protože je cesta vedená na protipovodňovém valu řeky, nesmí se povrch snížit. Projekt naopak počítá s jeho mírným zvýšením a rozšířením. Investice do nové komunikace bude velkým přínosem pro pěší i cyklisty a věřím, že si díky ní zpříjemní nejen cestu do parku Na Špici, ale i podél samotné řeky,“ řekla Helena Dvořáčková, náměstkyně zodpovědná za investiční výstavbu.

Rozpočet celé akce je přes 600 tisíc korun. Dodavatel má stavbu předat do konce března, nechal si totiž kvůli realizaci v zimním období rezervu kvůli možnému zdržení vlivem počasí. Vzhledem k tomu, že práce zatím pokračují dle harmonogramu, je pravděpodobné, že se projekt podaří dokončit dřív.

Park Na Špici spolu s dřevěnou lávkou, na které budovaná komunikace navazuje, slouží veřejnosti už od loňského prosince. Jeho obnova přišla na 35,6 milionu korun, přičemž částečně ji zafinancuje Integrovaný plán rozvoje města z prostředků Evropské unie.

Pavla Kosíková

tiskový úsek