Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubičtí strážníci chtějí získat ztracený kredit

13.12.2012 | Většina pardubických strážníků se distancovala od e-mailu, v němž si primátorce Pardubic Štěpánce Fraňkové jejich údajní kolegové stěžují na poměry uvnitř městské policie. „Je to tak, zástupci městské policie mě navštívili, aby mi předali dopis podepsaný 67 strážníky. Odmítají, že by názory uvedené v anonymu byly názorem většiny,“ řekla primátorka.

straznici-3.jpg

 Strážníci vnímají velmi citlivě současný stav, kdy se MP stala terčem kritiky poté, co na veřejnost pronikl e-mail v němž se jeden z jejich kolegů vulgárně vyjadřuje na adresu stěžovatele. „Mrzí je, že tato kauza znehodnocuje dvacetiletou práci všech strážníků, vadí jim, že rozjitřená situace má dopad i na jejich rodiny, ale hlavně, všichni chtějí městské policii vrátit ztracený kredit,“ řekla primátorka.

 

Návštěva strážníků ale nic nemění na úkolech, které primátorka v tomto týdnu zadala řediteli městské policie. „Reakci očekávám co nejdříve. Některé záležitosti je třeba řešit neodkladně, dají se zhodnotit velmi rychle, na jiné dostal pan ředitel tři měsíce,“ řekla primátorka. Mimo jiné od ředitele požaduje, aby jí do tří měsíců předložil koncepci činnosti městské policie.

 

Primátorka nebyla spokojena s tím, jak ředitel řešil případ nevhodného chování strážníků vůči stěžovateli. „Oba pánové porušili nejen etický kodex, ale i zákon o městské policii. Jejich nadřízený vůči nim měl, podle mého přesvědčení, postupovat důrazněji,“ zdůvodnila primátorka, proč se rozhodla, jako velitelka MP, řešit případ vytýkacím dopisem a zadáním úkolů řediteli městské policie.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek