Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubická radnice patří mezi nejvstřícnější v kraji

18.5.2017 | Pardubický magistrát patří podle průzkumu ministerstva vnitra mezi nejpřívětivější úřady v Pardubickém kraji. V hodnocení průzkumu, který ministerstvo provedlo mezi obcemi s rozšířenou působností, skončil magistrát na druhém místě. První se umístila Chrudim.

radnice zlatá

„Základními hledisky posuzování byla dostupnost úřadu pro klienty, jeho transparentnost a komunikace, řízení kvality ve veřejné správě a další aktivity úřadu,“ řekl tajemník pardubického magistrátu Michal Zitko.

"Druhé místo v tak velké konkurenci považuji za obrovský úspěch. Anketa potvrdila, že v Pardubicích je úřad pro občany, nikoliv opačně. Kolegům z Chrudimi gratuluji," doplnil primátor Pardubic Martin Charvát, který se spolu s tajemníkem úřadu vyhlášení výsledků účastnil.

O pořadí tak rozhodovalo například rozsah úředních hodin na jednotlivých agendách, možnost objednávání on-line, bezbariérovost, zveřejňování materiálů ze zastupitelstva a rozvojových dokumentů města, aktivní komunikaci města na webových stránkách a sociálních sítích, využívání různých nástrojů kvality, participace občanů na správě města a podobně.

Tiskový úsek