Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice představí veřejnosti projekt modernizace přednádraží

27.1.2016 | Projekt přestavby okolí pardubického vlakového nádraží představí zájemcům o tuto velkou investiční akci v úterý 2. února jeho tvůrci inženýr architekt Tomáš Med a dopravní inženýr Jindřich Kmoníček. Prezentace projektu, který bude z části financován ze švýcarských fondů, začíná v 16:00 ve Společenském sále radnice na Pernštýnském náměstí a je určena široké veřejnosti.

přednádraží souč.

Modernizaci přednádraží chtějí pardubičtí radní zahájit v první polovině letošního roku. „Projekt již spěje do finále. Brzy budeme vypisovat soutěž na dodavatele a pak začne samotná stavba. Chceme proto veřejnosti připomenout, co nás všechny čeká, ale také co za to získáme. Bude to složité období, Jde o silně frekventovanou lokalitu a my chceme apelovat na to, aby lidé byli po dobu přestavby trpěliví a tolerantní,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková. „ Tato část Pardubic je branou do města. Je to první, co vidí návštěvník i domácí poté, co vystoupí z vlaku či autobusu. Že to není pohled hodný moderního krajského města, víme všichni. Letos ještě máme možnost získat na tuto přestavbu dotaci zhruba 100 milionů korun, proto s přípravou spěcháme. I rozpočet města je připraven na dofinancování této akce,“ dodala náměstkyně primátora. 

Modernizace přednádraží zasáhne lokalitu, která je silně zatížena městskou i tranzitní dopravou. Přestavba odtud sice dopravu neodvede, v tom pomůže až obchvat města, ale měla by ji usměrnit tak, aby zde byl průjezd plynulejší a bezpečnější. Hotova by měla být do konce letošního roku.

 

Nataša Hradní
tiskový úsek