Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice jdou do roku 2014 s vyrovnaným rozpočtem

18.12.2013 | Pardubičtí zastupitelé na svém posledním zasedání v letošním roce schválili rozpočet města pro příští rok. Ten bude, stejně jako v minulých letech, vyrovnaný, se zapojením části očekávaného přebytku letošního roku především na investiční akce spolufinancované z evropských dotací.

Logo

Pardubice patří k nejméně zadluženým městům v ČR, přesto bude příští rok opět obdobím úspor. „Úvěrové zatížení města Pardubice považuji, s ohledem na avizovanou stagnaci pravidelných příjmů města, za limitní, dál již jít nechceme,“ řekl Jiří Rozinek, ekonomický náměstek primátorky.

„Zdroje rozpočtu v roce 2014 budou zhruba stejné, jako v roce letošním. Největší položku tvoří daňové příjmy ve výši více než 900 mil. Kč,“ uvedl Rozinek. Na příští rok má město 2 033 409,7 tis. Kč, se stejnou částkou počítá i ve výdajové části rozpočtu.

„Co se týče investičních akcí, budou v roce 2014 pokryty vlastními zdroji ve výši přibližně 350 milionů korun přednostně akce z roku 2013, navíc v příštím roce počítáme s dotacemi 450 milionů. Největšími investicemi jsou bezesporu rekonstrukce třídy Míru s napojením na Sladkovského ulici a Revitalizace Tyršových sadů. Za zmínku stojí také projekty zahrnuté do Integrovaného plánu rozvoje statutárního města Pardubice – sídliště Dukla a Višňovka a investice do oprav a zateplení základních a mateřských škol,“ doplnil ekonomický náměstek Rozinek.

tiskový úsek