Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Pardubice čeká plesový víkend v divadle

27.12.2012 | Vyvrcholením této společenské sezony v Pardubicích bude lednový plesový víkend v městském divadle. Stánek Thálie se na víkend 25. a 26. ledna 2013 promění ve společenský sál, který bude v pátek hostit Divadelní bál, v sobotu pak Městský ples.

plesovauprava2012-12.jpg

Rozdělení městského a divadelního plesu na dvě na sobě nezávislé akce je novinkou, která bude přínosem nejen pro město a divadlo, ale především pro návštěvníky. „Chceme co nejvíc využít prostory Východočeského divadla, které se pro tyto příležitosti poměrně složitě upravují, a nabídnout tak více lidem možnost užít si ples ve skutečně krásném prostředí,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Největší společenské události sezony bude předcházet náročná úprava interiérů budovy divadla. Ještě 23. ledna bude jeviště patřit hercům, pak už v divadle zavládne zcela jiný ruch. Jeviště se změní v parket, z šaten řemeslníci odstraní pulty, z hlediště odmontují sedadla, vyrovnají podlahu a zaplní prostory stoly pro hosty plesu.

Divadelní bál začne v pátek 25. ledna v 19 hodin. Bude zaměřen především na divadelní scénu, chybět nebudou vystoupení herců, přehlídka divadelních kostýmů, ani vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenějšího herce a herečku Východočeského divadla Pardubice. Hlavní slovo však bude mít hudba a tanec. Městský ples začne přesně o 24 hodin později a jeho návštěvníky čeká bohatý celovečerní program, včetně tradiční tomboly.

Ples se v prostředí pardubického secesního divadla konal poprvé v lednu 2012 a byl o něj velký zájem. „Bylo dlouho dopředu vyprodáno a není se co divit, ples v tak krásném prostředí má neopakovatelnou atmosféru. Divadlo má mnoho věrných návštěvníků a příznivců, svůj bál chce využít zejména k setkání s nimi. Městský ples má také stálé přívržence, vynechá jej málokterý z pardubických patriotů,“ dodala primátorka.

 

Šimon Hradní

tiskový úsek