Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Oprava třídy Míru začne zhruba za půl roku

12.12.2012 | Dlouho očekávaná rekonstrukce třídy Míru je na spadnutí. Podle současných odhadů by se mělo na hlavní pardubické promenádě začít kopat nejpozději v létě 2013. Zároveň se bude rekonstruovat i část ulice Sladkovského mezi Sukovou třídou a třídou Míru a zastávky městské hromadné dopravy na Náměstí republiky. Práce by měly trvat 12 měsíců.

trida-miru-pokus-o-pesi-zonu.jpg

Rekonstrukce pardubické hlavní třídy zahrnuje nejen úpravu jejích povrchů, ale také výměnu veškerých sítí a přípojek. Zatím co opravy rozvodů si budou zajišťovat vlastníci sítí na vlastní náklady, povrchy, novou zeleň a další prvky zahrnuté v projektové dokumentaci bude hradit město. To samozřejmě představuje významnou investici. „Celková suma vynaložená na rekonstrukci by měla být zhruba 200 milionů korun. Z Integrovaného plánu rozvoje města můžeme žádat o úhradu až 85% uznatelných nákladů,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

V současné době město čeká na vyřízení administrativních záležitostí, především vydání stavebních povolení. Odbor životního prostředí a Drážní úřad povolení magistrátu již vydali, na stavební povolení z odboru dopravy a stavebního úřadu město čeká. Celý projekt modernizace třídy Míru pak bude projednávat zastupitelstvo na své lednové schůzi. Pokud dá rekonstrukci zelenou, odbor majetku a investic vypíše výběrové řízení na dodavatele stavby. „Pokud vše půjde dobře, s rekonstrukcí by se mělo začít už v květnu,“ uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Město samozřejmě nezapomnělo ani na obyvatele a obchodníky, kteří mají do svých domů či prodejen přístup právě z třídy Míru. Už na samém počátku přípravy stavby město nastartovalo komunikaci s majiteli a obyvateli nemovitostí v lokalitě, kterou čeká oprava, veřejnou diskusí. „Chceme, aby je rekonstrukce omezila co nejméně. Proto vysoutěženou společnost, která bude třídu Míru rekonstruovat, smluvně zavážeme, aby zajistila přístup nejen pro pěší, ale i pro vozidla záchranářů a hasičů. Z toho důvodu bude rekonstrukce rozdělena na jednotlivé etapy,“ dodal Tauber.


Šimon Hradní
tiskový úsek