Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nové kabáty ušetří školkám téměř polovinu tepla

20.12.2010 | Pardubice mají první konkrétní čísla, dokládající přínos zateplování školních budov. Tři mateřské školy měly v roce 2009, tedy v prvním roce po zateplení, o 35 až 50 procent nižší spotřebu tepla, než činil průměr v předchozích dvou letech. V penězích představuje roční úspora každé z nich 50 až 70 tisíc korun.

„Ta úspora je opravdu velká, proto jsme také do projektu zateplování školních budov před třemi lety vstupovali. Na investicích se sice výrazně podílel stát, přesto město zatím vložilo do zateplování školských objektů přes 300 milionů korun, z toho více než 200 milionů z vlastních zdrojů,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. Přestože Pardubice v posledním roce se žádostmi o dotace na snižování energetické náročnosti v dalších školách příliš neuspěly, město je rozhodnuto v zateplování školních budov pokračovat. „Půjde to pomaleji než dosud, ale jsou to investice, které se městu v dalších letech vrátí právě v úsporách energií. Navíc údržba školních budov byla dlouhodobě zanedbávána,“ dodala primátorka.

Pardubice jsou zřizovatelem 17 základních škol, za poslední tři roky zateplily šest základních (v dalších dvou práce letos začaly) a 12 mateřských.  Do rekonstrukcí a zateplení základních škol a školek město od roku 2008 investovalo téměř 350 milionů korun.

 

Nataša Hradní

oddělení vnějších vztahů