Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nejlepší sportovci Pardubicka za rok 2013

22.1.2014 | V Pardubicích byli dnes oceněni nejúspěšnější sportovci Pardubicka za rok 2013. Pro své ceny si přišlo třiadvacet individuálních sportovců, šest družstev, pět trenérů a dva zástupci pardubického sportu byli uvedeni do síně slávy.

Nejlepší sportovci Pardubicka

 „Můžeme být pyšni na to, kolik kvalitních sportovců v našem městě trénuje a žije. Vážím si toho, jakým způsobem reprezentují naše město,“ říká náměstek primátorky zodpovědný mimo jiné za sport František Brendl. 

Sportovce vybrala Komise pro sport Rady města Pardubic ve spolupráci s Pardubickou sportovní organizací (bývalá PSO ČSTV).


Výsledky ankety

DOSPĚLÍ
Havlová Andrea, 1990 - Prosport Sezemice – kanoistika
20. místo mistrovství světa
3. místo na Mistrovství Evropy do 23 let
mistryně ČR

Dryml Aleš, 1979 - AMK ZP Pardubice - plochá dráha
16. v seriálu mistrovství světa
13. místo na Mistrovství Evropy
mistr ČR

Duchová Iveta, 1986 - OK Lokomotiva Pardubice - orientační běh
11. místo na World Games
13. místo na mistrovství světa
mistryně ČR

Hladíková Aneta, 1985 - TJ BMX Pardubice – BMX
4. místo na Mistrovství Evropy
mistryně ČR

Kotas Lukáš, 1984 - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
hráč basketbalového týmu BK Pardubice (2. místo v Českém poháru, 4. místo v Mattoni NBL)

Krčálová Veronika, 1985 - SZTM ROB Pardubice - radiový OB
dvojnásobná mistryně Evropy (a 1x 2. a 1x 3. místo)
mistryně ČR

Rolenc Ondřej, 1991 - TJ Synthesia - kanoistika, rafting
3x. 3. místo na mistrovství světa (kanoistika)
mistr světa do 23 let (a 2x 2. místo) v raftingu
mistr Evropy (a 1x 1. a 2x 2. místo) v kanoistice
mistr ČR

Skočdopolová Zuzana, 1985 - LTC Pardubice – tenis
mistryně ČR (dvouhra na otevřených dvorcích i v hale)

Zozulák Martin, 1987 - Sokol Pardubice – florbal
akademický mistr světa
vítěz Českého poháru a 2. místo v extralize (hostování v Chodově)
první v kanadském bodování Extraligy

Žalský Antonín, 1980 - Hvězda SKP Pardubice – atletika
11. místo na mistrovství světa (vrh koulí)
2. místo na mistrovství ČR


MLÁDEŽ
Horová Pavla, 1994 - SZTM ROB Pardubice - radiový OB
dvojnásobná juniorská mistryně Evropy
juniorská mistryně ČR

Jech Miroslav (1997) a Král David (1995) - ČVK Pardubice – veslování
7. místo na juniorském mistrovství světa
6. místo na Mistrovství Evropy juniorů
juniorští mistři ČR

Knapová Lenka , 1993 - OK Lokomotiva Pardubice - orientační běh
juniorská mistryně světa ve štafetách
15. místo na mistrovství světa juniorů
dvojnásobná juniorská mistryně ČR

Lauterkranc Jaroslav, 1996 - Hvězda SKP Pardubice – atletika
2. místo na mezistátním víceutkání do 17 let
dorostenecký mistr ČR

Milík Václav, 1993 - AMK ZP Pardubice - plochá dráha
6. místo na mistrovství světa juniorů
3. místo na juniorském mistrovství světa i mistrovství Evropy juniorů v družstvech
juniorský mistr ČR
2. místo na mistrovství ČR (senioři)

Novotný Otakar, 1996 - Klub potápěčů Pardubice - sportovní potápění
5., 6. a 8. místo na Mistrovství Evropy juniorů
juniorský mistr ČR

Peterka Martin, 1995 - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
14. místo na mistrovství světa U19
12. místo na Mistrovství Evropy U18
3. místo s týmem BK Pardubice v M ČR U19
stabilní hráč ligového týmu BK Pardubice (2. místo v Českém poháru)

Půlpán Viktor, 1996 - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
1. místo na mistrovství ČR U17
3. místo na mistrovství ČR U19
hráč ligového týmu BK Pardubice

Říha Michal, 1994 - AC Pardubice – atletika
juniorský mistr ČR

Špaček Michael, 1997 - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - lední hokej
nejlepší hráč hokejové akademie Pardubice
hráč týmu starších dorostenců
hráč extraligového týmu dospělých


TĚLESNĚ POSTIŽENÍ SPORTOVCI
Vaněk Jan, 1979 - Hvězda SKP Pardubice – atletika
3. místo na mistrovství světa
2 x 2. místo na mistrovství ČR 2013


MASTERS

Čížek Radovan, 1953 - LTC Pardubice – tenis
veteránský mistr světa ve dvouhře (60+)
2. místo ve veteránském světovém žebříčku  (60+)


TRENÉR

Hykl Pavel, 1976 - AC Pardubice – atletika
Trenér, který vede úspěšnou skupinu sprinterů.

Krejčí Jiří, 1965 - FK Pardubice – fotbal
Úspěšný trenér mládeže, který v jarní části sezóny úspěšně vedl dorost v nejvyšší soutěži
V polovině roku přešel k A-týmu a úspěšně ho vedl ve Fotbalové národní lize
Je známý tím, že klade důraz na výchovu vlastních hráčů a i v A-týmu se spoléhá na pardubické odchovance

Kubrycht Martin, 1953 - ČVK Pardubice – veslování
Trenér dorostu a dospělých, v roce 2013 jeho svěřenci získali 6 místo na MEJ a 7. místo na MSJ, dále pak 10 mistrovských titulů v kategoriích juniorů a dorostu na M ČR.

Studnička Pavel, 1953 - Hvězda SKP Pardubice – atletika
Dlouhodobě úspěšný trenér, v roce 2013 působil již 40. rok jako trenér vrhačských disciplín. Vychoval řadu českých reprezentantů především v mládežnických kategoriích.

Vozár Lubomír, 1945 - AMK ZP Pardubice - plochá dráha
Trenér mistrů ČR v soutěži družstev, asistent reprezentačního trenéra juniorské reprezentace držitelů bronzových medailí ze soutěží družstev mistrovství světa a mistrovství Evropy juniorů 2013.


DRUŽSTVA DOSPĚLÍ
Družstvo mužů  - AMK ZP Pardubice - plochá dráha
mistr ČR družstev

Družstvo mužů - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
2. místo v Českém poháru
4. místo v Mattoni NBL (bronzové medaile M ČR)

Družstvo mužů - Hvězda SKP Pardubice – atletika
3. místo na M ČR družstev

Dospělí - ŠK Rapid Pardubice – šachy
2. místo v extralize Českého šachového svazu


DRUŽSTVA MLÁDEŽE
Kadeti U17 - Basketbalový klub Pardubice – basketbal
dorostenecký mistr ČR

Starší dorostenci - HBC DDM Alfa Pardubice – hokejbal
vítěz extraligy staršího dorostu


SÍŇ SLÁVY
Brož Jaroslav, 1938
Pardubický rodák, od mládí všestranný sportovec; v dorosteneckém věku ligový basketbalista, ale zejména tenista – finalista pardubické tenisové Juniorky; od roku 1974 až do svého odchodu do důchodu profesionální pracovník okresní tělovýchovy ve funkcích referent sportů-metodik-tajemník; dodnes vynikající tenisový odborník a trenér mládeže, které se stále věnuje prostřednictvím své tenisové školy.

Martinů Miroslav, 1933
Od vzniku Klubu potápěčů Pardubice v roce 1959 se aktivně věnuje potápěčskému sportu. Od závodní kariéry, přes trénování závodníků, kteří dosahovali vynikajících výsledků na mezinárodních závodech, jak v plavání ploutvovém, tak v orientačním potápění. Je mezinárodním rozhodčím a v této funkci aktivně pracuje dosud. Má dlouholeté mimořádné zásluhy o rozvoj potápění v Pardubicích.

 

Miroslav Janovský
tiskový úsek