Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Neděle bude patřit bruslařům

18.5.2017 | Hned čtyřikrát v letošním roce zaplní pardubické ulice bruslaři. Příznivci inlinů se projedou městem v rámci akce Pardubice na bruslích poprvé již tuto neděli 21. května. Organizátoři pro účastníky připravili trasu dlouhou zhruba 10 kilometrů. Další projížďky jsou plánovány na 18. června, 13. srpna a 10. září.

Pardubice na bruslích

Nedělní peloton bruslařů vyjede v 16:00 hodin z parkoviště u Tipsport arény a vydá se přes Sukovu třídu směrem na Masarykovo náměstí, Palackého třídu, Hlaváčovu, Kpt. Jaroše, dále ulicí Dašickou, Bubeníkovou a Jahnovou až na ulice Karla IV. a Anenskou. Pokračovat se bude opět ulicemi Kpt. Jaroše, Dašickou, Bubeníkovou a Jahnovou směrem na náměstí Republiky a přes Sukovu třídu zpět na parkoviště u Tipsport arény.

Úrazů během minulého roku bylo minimum, což pořadatelé vítají a věří, že ani letos se jejich počet nezvýší. Aby se případným kolizím předešlo, připravili organizátoři pro účastníky vyjížděk seznam základních pokynů. Bruslaři se musí například pohybovat pouze v pravém jízdním pruhu vozovky, aby v levém pruhu nedošlo ke srážce s vozidly v opačném směru, a zároveň musí dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních bruslařů. Kompletní výčet pokynů naleznete na webu Pardubice na bruslích. Další informace o akci jsou k dispozici také na facebookovém profilu Pardubice na bruslích, kde budou jednotlivé vyjížďky navíc zveřejňovány formou událostí a kde bude veřejnost informována i o tom, zda bude vyjížďka z důvodu nepříznivého počasí zrušena.

 

Tiskový úsek