Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Náměstek primátora Koláček opouští radnici, jde na ministerstvo

21.9.2010 | Náměstek primátora Michal Koláček končí k 30. září ve své funkci ve vedení města. Oficiální rezignaci oznámil na pondělním zasedání městského zastupitelstva. Od 1. října nastupuje na post náměstka ministra pro místní rozvoj. „Nabídku na ministerstvo jsem dostal před několika týdny a po zvážení všech okolností jsem ji přijal. Důležitý byl samozřejmě i souhlas mojí rodiny,“ vysvětlil Michal Koláček.

 

           Ve vedení pardubické radnice strávil Michal Koláček celkem 12 let. Během svého působení v komunální politice krajského města se rozhodující měrou zasadil například o vybudování průmyslové zóny ve Starých Čívicích, která je již několik let hodnocena jako jedna z nejúspěšnějších v rámci celé České republiky. Z poslední doby bylo zřejmě nejviditelnější jeho aktivní počínání v procesu privatizace městských bytů.

„Vím, že pan ministr Kamil Jankovský mě oslovil s nabídkou na post jeho náměstka i s ohledem na mé dlouholeté zkušenosti z pardubické komunální politiky. Už na jaře jsem se rozhodl, že do vedení města znovu kandidovat nebudu. Když v průběhu letních prázdnin přišla nabídka práce na ministerstvu pro místní rozvoj, bral jsem ji i jako určitou profesní výzvu,“ doplnil Michal Koláček.

Na ministerstvu pro místní rozvoj dostane hned na počátku poměrně těžký úkol, a to připravit v poměrně krátké době takzvanou velkou novelu zákona o zadávání veřejných zakázek. Do sekce Michal Koláčka bude patřit velký blok hned několika útvarů, do jejichž kompetence patří mimo jiné legislativně-právní záležitosti nebo právě veřejné investování.

 

oddělení vnějších vztahů