Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Na radnici míří dánská výstava

19.4.2017 | Do Pardubic zavítaly dánské výstavy „Copenhagen Solutions“ a „The Good City“. Zaplní nejen část třídy Míru, ale i Společenský sál pardubické radnice. Návštěvníci budou mít možnost poznat, jak pojem kvalita života vnímají Dánové či jakým způsobem jí vlastně chtějí docílit.

Dánská výstava

Soubor dvou dánských expozic Pardubicím zapůjčilo dánské velvyslanectví v České republice. Venkovní část výstavy s názvem „Copenhagen Solutions“ je k vidění již od včerejšího dne na třídě Míru, v blízkosti sochy Jana Kašpara. Vnitřní část výstavy „The Good City“ bude představena ve společenském sále pardubické radnice a následně přesunuta do vestibulu Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. Zájemci si ji budou moci prohlédnout od 25. dubna do 2. května, a to dle otevírací doby fakulty.

Obě expozice ilustrují, jakým způsobem mohou design města a dopravní plánování přispět k lepšímu životu jeho obyvatel. „Prostřednictvím výstavy ‚Copenhagen Solutions‘ budou kolemjdoucí na třídě Míru moci nahlédnout do způsobu uvažování Dánů, zjistit, co pro tuto národnost znamená pojem kvalita života a jakým způsobem jí chtějí docílit. Cílem této výstavy pak je zamyslet se, které z užitých postupů by se daly použít v našem městě,“ uvedl Martin Ptáček z odboru hlavního architekta Magistrátu města Pardubic.

Druhá expozice „The Good City“ představí, co je to mobilita a veřejný prostor, jak se po městě pohybujeme a co nám to dává, případně bere. Výstava se bude průřezově dotýkat témat, jako jsou územní plánování, design a koncepce městské ulice, bezpečí pro různé skupiny obyvatel a Smart Cities.

Vernisáž k výstavám se uskuteční ve Společenském sále pardubické radnice v pondělí 24. dubna od 17 hodin. Na programu bude krátká prezentace, prohlídka expozice a promítání filmů.

 

Tiskový úsek