Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Na Nový rok se v Pardubicích narodily čtyři děti

2.1.2012 | Čtyři pardubické děti budou mít v rodném listě napsáno datum narození 1. 1. 2012. Zatímco loňský Nový rok do pardubické porodnice „přinesl“ samé kluky, letos je skóre vyrovnané, dvě dívky a dva chlapci. Prvním dítětem, které se v roce 2012 narodilo v Pardubicích je Melisa. Na svět se poprvé podívala sedm minut před sedmou hodinou ranní.

ju7f3870.jpg

Po půl deváté se v pardubické krajské nemocnici narodila další dívka – Anežka, zhruba za hodinu jí následoval Maxmilián a pět minut po půl dvanácté ještě Marek. Matky všech čtyři dětí žijí v Pardubicích,  městu tedy přibyly čtyři noví občánci.

Maminky i jejich dítka navštívila 2. ledna na Porodnicko – gynekologické klinice Pardubické krajské nemocnice primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková. „Maminkám jsem přivezla květiny a dětem, jak už je v Pardubicích tradicí, zlaté přívěsky. Všechny dostaly na památku své znamení zvěrokruhu, tedy kozoroha a Melisa, protože se narodila první, k němu i zlatý řetízek,“ řekla primátorka, která dětem i maminkám popřála hodně zdraví, štěstí a radosti.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek