Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město vybralo projektanta letního stadionu

14.11.2016 | Pardubický letní stadion už má svého projektanta. Stala se jím firma JIKA – CZ s.r.o., která má nyní vypracovat projektovou dokumentaci na kompletní rekonstrukci areálu i prostoru po bývalých jatkách. Město by za vypracování návrhu mělo zaplatit zhruba 7,5 milionu korun včetně DPH.

letní stadion

„Rozhodovali jsme se mezi dvěma společnostmi, které nám jako jediné do určitého termínu zaslaly svou nabídku. Nakonec jsme vybrali firmu JIKA – CZ s.r.o., která přišla s nabídkovou cenou ve výši 7 623 000 korun včetně DPH,“ vysvětlila náměstkyně zodpovědná za investice Helena Dvořáčková. Přijmout nabídku druhé společnosti, pražské firmy VPÚ DECO a.s., by totiž pro město znamenalo zaplatit o skoro 4 miliony korun více.

Areál letního stadionu by se měl kompletně přeměnit, a to včetně přilehlých ploch podél ulice U Stadionu. Svého využití by se tedy mělo dočkat také území po bývalé hale ČSTV a jatkách, kde by měla být vybudována další dvě hřiště, která budou moci využívat sportovní kluby i veřejnost. Architekti v tomto prostoru počítají také s dětským hřištěm či plochou pro letní kino a podobné akce. Samotné fotbalové hřiště se dočká přestavby tak, aby jeho parametry v budoucnu vyhověly požadavkům na pořádání zápasů nejvyšší fotbalové soutěže.

Hlavní tribuna bude opravena, další její části dostaveny. „Společnost má předložit návrh, který bude obsahovat řešení, jak opravit hrací plochu a hlavní tribunu západ. Dostaveny budou východní, severní a jižní tribuny včetně přilehlých zpevněných ploch a výstavba nového objektu technického zázemí.  Vedle stadionu s kapacitou 4600 diváků pak vznikne tréninková plocha. Kdy by mohla začít samotná přestavba je zejména otázkou peněz. Město zcela jistě nebude hlavním investorem,“ podotkl primátor Pardubic Martin Charvát.

Z letního stadionu, který v třicátých letech minulého století projektoval Karel Řepa, by měla zůstat Brána borců jako odkaz na práci tohoto architekta. „Rekonstrukce fotbalového stadionu už je více než nutná. Ministerstvo kultury navíc prohlásilo hlavní tribunu a malou tribunu, na které se nachází Brána borců, za kulturní památku, takže by byla škoda tento prostor projektovat odděleně,“ dodala náměstkyně Helena Dvořáčková, s tím že rekonstrukce se bude týkat i stávajícího objektu maratonské brány.

 

Iveta Koubková

tiskový úsek