Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město podpoří letní kino, na další roky vypíše soutěž

5.4.2013 | Město Pardubice bude v letošním roce dotovat provoz letního kina částkou 600.000 korun. Pro další sezony vypíše koncesní řízení, z něhož by měl vzejít provozovatel letního kina pro příští sezony.

letní kino

„Poptávkové řízení, kterým jsme chtěli kvantifikovat cenu za provoz letního kina po dobu prázdninových měsíců, jako orgán veřejné správy vyhlásit nemůžeme. Můžeme vybírat ze tří variant veřejné soutěže. Ať bychom zvolili grantové řízení, koncesní řízení nebo formu zadání zakázky malého rozsahu, k závěru bychom se nedostali dříve, než koncem května,“ řekl náměstek primátorky František Brendl. „ Tím bychom ohrozili letošní sezonu, žádný provozovatel by zřejmě nebyl schopen do července zajistit promítání,“ dodal.

 

Proto zastupitelé rozhodli, že v letošním roce vyhoví žádosti společnosti Cinema Time a provoz letního kina podpoří 600.000 korunami.  „Co nejdříve vypíšeme koncesní řízení, z něhož by měl vzejít provozovatel letního kina na další sezony,“ řekl Brendl. „Vítěz tak bude mít dostatek času dobře se připravit na novou sezonu,“ dodal.

 

Letní kino začalo v pardubických Tyršových sadech promítat v roce 2006. Každodenní prázdninovou filmovou produkci město dotovalo 100.000 korunami. O dva roky později byla dotace akce, která se stala fenoménem pardubického léta, zvýšena na 200 tisíc. V loňském roce, kdy se kino kvůli plánované revitalizaci Tyršových sadů stěhovalo ke skateparku za lihovar, dostal provozovatel dotaci 600 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se o pořadatelství letního kina nikdy nesoutěžilo, rozhodlo se město pro veřejnou soutěž s tím, že vítěz by mohl získat smlouvu na provoz letního kina na několik let.

 

Nataša Hradní

tiskový úsek