Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Město Pardubice převzalo opravenou třídu Míru

4.3.2015 | Město v úterý převzalo opravenou třídu Míru. Na hlavním pardubickém bulváru zůstalo už pouze několik drobných vad, které zhotovitelská firma opraví do kolaudace, tedy během necelých dvou týdnů. Městská hromadná doprava se na třídu Míru vrátí 1. dubna.

Město převzalo třídu Míru

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo tento zásadní projekt města převzít jen několik málo dní po řádném termínu dokončení. Během roku se třída Míru změnila téměř k nepoznání a těším se, že se na ni  vrátí život,“ řekl primátor města Martin Charvát a dodal, že počet zjištěných vad se za poslední týden rapidně snížil. V současné době musí dát zhotovitel do pořádku už jen zlomek původně zjištěných závad a nedodělků. 

„Stavební dozor vyžadoval oprávněně vysokou kvalitu. Díky tomu nebylo možné odstranit závady během jednoho až dvou dnů. Na stavbě se však intenzívně pracovalo celý víkend a byly tak odstraněny všechny závažné závady,“ vysvětlila náměstkyně primátora zodpovědná za investiční výstavbu Helena Dvořáčková s tím, že stavební firma ještě musí například opravit některé odvodňovací žlaby anebo odřené nátěry na několika sloupech. 

Veškeré opravy je nutné dokončit do kolaudace, která začne 18. března a potrvá 3 dny. Nejdříve se budou kolaudovat dopravní trakce, poté přijdou na řadu stavební objekty a nakonec se zkolaudují komunikace a dopravní značení. 

Práce, které provádí v současné době Služby města Pardubic na křižovatce u náměstí Republiky, budou hotové do 15. března. 

Konečná cena za modernizaci třídy Míru, která zahrnovala také opravu ulice Sladkovského, bude vyčíslena během jednoho měsíce. Jisté ale je, že město nebude platit žádné vícepráce. „Z celkové vyčíslené částky bychom měli získat 85 procent ze způsobilých nákladů z prostředků Evropské unie. Dotaci musíme vyúčtovat do konce června,“ vysvětlil náměstek primátora zodpovědný za dotační politiku Jan Řehounek s tím, že město projekt realizovalo v rámci Integrovaného plánu rozvoje města „Přitažlivé město“. 

Hlavní pardubický bulvár získal rekonstrukcí zcela nový a moderní lesk. Po obou stranách vznikly klidové zóny, které zaplní v letní sezóně množství předzahrádek. Nechybí ani lavičky k posezení. V severní části bulváru je nově vysázená alej se 4 desítkami stromů, příjemnou atmosféru dodává prostoru i malá vodní nádrž přemostěná dvěma lávkami. Díky velkoformátové žulové dlažbě je třída Míru vhodná nejen pro chodce a jízdu s kočárkem, ale i pro cyklisty, bruslaře či koloběžkáře. Samozřejmostí jsou i vodící pásy pro nevidomé.

Pavla Kosíková

tiskový úsek