Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Medaile města převzali všichni letošní laureáti

2.12.2010 | Medaile města Pardubic převzalo dnes z rukou primátorky Štěpánky Fraňkové pět letošních laureátů tohoto ocenění. Josef Váňa medaili, která je po Čestném občanství druhým nejvyšším oceněním města, převzal již v průběhu letošní Velké pardubické.

 

Chirurg doc. MUDr. Karel Havlíček, CSc., cyklista Stanislav Venclovský, doyen  pardubického masového sportu Václav Vinař a  letecký historik a publicista Pavel Sviták převzali dnes medaile v historickém sále pardubické radnice. MUDr. Marii Blažkové předala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková ocenění  v Hospici  Chrudim, o jehož vybudování se MUDr. Blažková, spoluzakladatelka a představitelka hospicového sdružení pro Pardubický kraj Smíření, významnou měrou zasloužila.

 

Medaili města udělují Pardubice od roku 1994. Dosud jí byla oceněna práce 70 osobností, působících v nejrůznějších sférách. „Vždy jsou to lidé, kteří se svou prací zasloužili o rozvoj a věhlas města, lidé, kteří jsou pro Pardubice dlouhodobým přínosem. Bez ohledu na to čemu se věnují si zaslouží naši úctu. Proto jsme všechny letošní držitele medaile města pozvali na 18. prosince na premiéru do pardubického divadla. Tam jim chceme ještě jednou veřejně poděkovat,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

 

 V historickém sále radnice se dnes s laureáty Medaile města sešli i dva mladí lidé, Elena Brabcová a Michal Vitásek, kteří letos v srpnu zachránili pětiletého chlapce před utonutím. Bez ohledu na vlastní riziko vytáhli jeho bezvládné tělo z rozvodněné Chrudimky u Prokopova mostu a prováděli oživovací pokusy do příchodu lékaře. Rada města jim za jejich čin udělila Čestné uznání města Pardubice.  „Oni nám tady tuto galerii úctyhodných krásně doplnili. Jsou dokladem toho, že máme zásobárnu adeptů na ocenění města,“  konstatovala primátorka.

 

Nataša Hradní

oddělení vnějších vztahů