Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Mázhaus bude mít od ledna nového provozovatele

17.12.2008 | Galerie Mázhaus již zná jméno nového provozovatele. Na základě výběrového řízení se jím stalo Kulturní centrum Pardubice. Nový provozovatel bude mít k dipsozici výstavní plochy o celkové rozloze 380m2, do těchto prostor patří atrium radnice, Šatlava a vstupní prostor radnice.

Výběrová komise obdržela přihlášky od třech zájemců a to od Kulturního centra Dubina, Galerie Gong a Cechů Labe. „Z dodaných návrhů koncepcí na fungování galerie jsme jako nejlepší vybrali Kulturní centrum,“ vysvětlila náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Podle předloženého návrhu koncepce budou projekty i výstavní činnost v prostorách galerie, která sídlí v budově Magistrátu města Pardubic úzce navazovat na aktuální kulturní život ve městě. Témata jednotlivých výstav by měla upozorňovat nebo doplňovat kulturní akce ve městě. Tyto výstavy lze po dohodě s Magistrátem města Pardubic aktuálně měnit a doplňovat. Výstavní prostor by mohl sloužit i ostatním neziskovým organizacím. „V příštím roce by měla do Pardubic dorazit například putovní výstava mateřských center Pardubického kraje – Galerie Mázhaus by byla pro tuto výstavu ideálním prosotrem,“ slibuje ředitelka Kulturního centra Romana Vojířová.
 
 

Do konce března v prostorách Mázhausu proběhnou ještě dvě výstavy současných nájemců, sdružení Unie výtvarných umělců pardubického regionu. „V době, kdy galerii provozovalo toto sdružení, byly v prosotrách galerie prováděny stavební úpravy a provozovatel galerie byl částečně omezen ve svých právech. Vyšli jsme jim tímto krokem vstříc a umožnili jsme ještě uvedení dvou výstav, které měli provozovatelé galerie dlouhodobě domluvené. Budou již ale pod vedením nového provozovatele galerie,“ dodala náměstkyně.

 
 
Dana Rybnikárová
oddělení vnějších vztahů