Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Kvůli šíření žloutenky zřídilo město Pardubice zvláštní komisi

23.9.2008 | Město Pardubice zřídilo zvláštní komisi, jejíž členové se budou intenzivně zabývat problematikou zvyšujícího se výskytu hepatitidy typu A neboli žloutenky. O vzniku komise rozhodla dnes na svém mimořádném jednání rada města. Členem komise bude za vedení města náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková, dále v ní budou zastoupeni odborní pracovníci odboru komunitních služeb a kanceláře magistrátu. „V žádném případě nechceme současnou situaci podcenit. Komise bude koordinovat patřičné kroky s nemocnicí, hygieniky a zástupci městských škol a školek,“ uvedl primátor Jaroslav Deml.

Již během pondělí nabídlo město ředitelům a ředitelkám všech městských škol a školek bezplatné dodání dezinfekčních prostředků – chloramin a savo. „Tyto prostředky jsou uloženy v jednom ze stálých tlakově odolných úkrytů města, který je využíván mimo jiné i jako sklad materiálu civilní ochrany,“ vysvětlil vedoucí oddělení krizového řízení Jiří Kyncl.
 
„V žádném případě se nejedná ze strany města o nějakou hysterii nebo zbytečné přeceňování nebezpečí šíření této infekční nemoci. Jsme přesvědčeni, že vhodně provedená preventivní opatření jsou vždy přijatelnější, než následná represe,“ míní náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.
 
Do úterního poledne projevilo zájem o nabízenou pomoc již devět škol a školek, kterým bylo vydáno téměř 100 litrů sava a 80 kilogramů chloraminu. Toto množství chloraminu stačí na výrobu asi 8000 litrů dezinfekčního roztoku.
 
Michal Zitko
vedoucí kanceláře magistrátu