Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

K parku Na Špici povede další nová přístupová cesta

25.5.2015 | Město vybuduje ještě jednu přístupovou cestu k parku Na Špici. Radnice dokoupila pozemek o rozloze cca 150 metrů čtverečních a k tomu využije další městské pozemky vedoucí mezi řekou Chrudimkou a ulicí Labská. Díky stávajícímu průchodu z této ulice do Tyršových sadů zároveň vznikne i zkratka mezi dvěma revitalizovanými parky.

Park Na Špici

V současné době připravují architekti návrh projektu, který musí vyřešit, jak překonat horkovod, který vede zhruba v metrové výšce přes budoucí cestu. „Jako ideální se nám jeví prohloubení terénu do podchodné výšky, což by mělo být ve výsledku i nejjednodušší a nejlevnější řešení. Přesnou podobu plánované cesty bychom měli znát zkraje prázdnin,“ popsala chystaný projekt náměstkyně primátora Helena Dvořáčková, která má v gesci investiční výstavbu a územní plánování. 

Nová cesta, jejíž vybudování by se podle předběžných odhadů mělo vejít do částky 100 tisíc korun, bude z mlatu a lemovaná trávníkem. Navazovat bude na již upravenou cestu vedoucí od zdymadla, která vede po protipovodňovém valu Chrudimky. Přes řeku se lidé do parku Na Špici dostanou z obou stran po dřevěné lávce.

  

Pavla Kosíková
tiskový úsek