Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

E-aukce energií ušetřila lidem osm milionů korun

19.12.2013 | Elektronická aukce silové elektřiny a zemního plynu se setkala s úspěchem. Ačkoliv bylo na přípravu a sběr přihlášek pouze několik málo týdnů, přihlásili lidé celkem 1568 odběrných míst. Během aukce se podařilo ceny elektřiny a plynu snížit o 27 resp. 25 procent a ušetřit tak lidem více než osm milionů korun.

Mag cedule

Do aukce o silovou energii se zaregistrovalo 966 odběrných míst, možnosti soutěžit o nejlevnější zemní plyn pak využilo 602 odběratelů. Takový počet dokázal dodavatele přimět snížit cenu u obou komodit o více než čtvrtinu. Konkrétně u elektřiny ušetří lidé průměrně 27,14 procent, což činí 2 997 741 korun. U plynu pak odběratelé ušetří v průměru 25,54 procent (5 191 900 korun). „Je to velký úspěch. Jsem rád, že se podařilo oslovit tolik lidí a díky tomu ji m ušetřit nemalé peníze,“ uvedl náměstek primátorky Michal Koláček.

Organizátor aukce společnost A-TENDER teď připraví pro lidi smlouvy s novým dodavatelem. „Během ledna opět zřídíme na stejném místě kontaktní centrum, kam budou moct lidé chodit nové smlouvy podepsat,“ upřesnil náměstek Koláček.

Ti, kteří se nestihli přihlásit do prvního kola e-aukce, dostanou možnost využít druhé, které bude v první polovině příštího roku. „Ještě neznáme přesné datum, ale nechceme to moc odkládat. S organizátorem aukce chceme najít tu nejvhodnější chvíli, abychom lidem maximálně snížili náklady za energie,“ uvedl radní města Jan Němec. „Pevně doufám, že se druhé kolo aukce povede alespoň stejně dobře, jako to první,“ doplnil náměstek Koláček.

 

Šimon Hradní
tiskový úsek