Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dřevěná lávka pod nemocnicí se dočká nového povrchu

22.9.2010 | Chodci a cyklisté, kteří během svého často každodenního putování městem používají dřevěný mostek přes řeku Chrudimku na Vinici pod nemocnicí, budou muset v několika příštích dnech využít nedalekého mostu u Ideonu. Lávka je poničená a čekají ji rozsáhlé opravy.

„Lávka je v havarijním stavu, v jejím dřevěném povrchu jsou díry, takže ji musíme zcela uzavřít a opravit,“ uvedla Helena Kubů z odboru majetku a investic pardubického magistrátu. „V okolí mostu, u všech jeho příjezdových cest, stojí od pondělí tabule upozorňující na plánovanou uzavírku. Od pátku 24. září začnou na mostě přípravné práce, v pondělí se pak most na 9 dnů zcela uzavře. Uzavírku plánujeme do 5. října,“ upřesnila Kubů.

 

Všichni, kteří most využívají na cestě z Višňovky do Pardubiček, se tak budou muset dostat přes řeku až po sousedním mostě mezi Bubeníkovými sady a Sokolovnou. Odměnou za jejich trpělivost bude mostek v novém, znovu dřevěném kabátě. „Lávku čeká výměna dřevěné mostovky a dřevěných obrubníků, nové dřevo bude naimpregnováno. Nového nátěru se dočkají také nosné ocelové konstrukce. Za kompletní rekonstrukci město zaplatí 1 140 000 korun,“ dodala Helena Kubů.

 

 

 

Alexandra Tušlová

tiskový úsek