Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dopravu v Pardubicích omezí několik uzavírek

29.6.2015 | Řidiče v Pardubicích čekají od července další dopravní uzavírky. Kvůli pilotáži mostních objektů dojde od 4. do 9. července k většímu omezení u Parama na stavbě II. etapy Pardubice - Trojice. Největší z plánovaných oprav ve městě však začne od 10. července. Až do poloviny listopadu bude z důvodu rekonstrukce mostu přes ulici 17. listopadu částečně uzavřená Hlaváčova ulice.

Dej Tip

Na takzvané rychlodráze bude ŘSD opravovat most po polovinách. V první etapě se bude pracovat na jižní polovině vozovky, druhá etapa, která potrvá do 15. listopadu, zahrnuje rekonstrukci zbývající části mostu včetně chodníku a cyklostezky. „Byli jsme majitelem komunikace - tedy Ředitelstvím silnic a dálnic ujištěni, že udělá vše pro to, aby byl pro řidiče průjezd stavbou co nejkomfortnější. Dopravu tak budou v místě řídit nejen semafory, ale minimálně v prvním týdnu v dopravních špičkách také pracovníci stavební firmy,“ sdělil k chystanému dopravnímu omezení náměstek primátora zodpovědný za dopravu Jiří Rozinek, podle něhož nebude situace pro řidiče projíždějící městem v době dalších oprav komunikací vůbec jednoduchá. „Prosíme všechny, aby byli k dané situaci shovívaví a obrnili se trpělivostí. Pokud bude možnost, doporučujeme vyměnit automobil za městskou hromadnou dopravu, vlak či jízdní kolo,“ žádá náměstek Jiří Rozinek.   

Od počátku prázdnin bude také až do konce září zcela uzavřena ulice Gorkého, a to z obou směrů před křižovatkou s ulicí Rožkova. Průjezd ulicí Rožkova na křižovatce s ulicí Gorkého bude možný pouze v přímém směru. Pětidenní uzavírka pak čeká od 6. do 10. července ulici Mezi Mosty. Důvodem je frézování a pokládka asfaltu v úseku od křižovatky s ulicí Husova po křižovatku s ulicí U Mlýnů. 

Aktuální informace o dopravních omezeních v Pardubicích naleznete na www.pardubice.eu v sekci „Nejčastěji hledáte“.

  

Pavla Kosíková
tiskový úsek