Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Dopravu v Pardubicích čekají komplikace

3.4.2013 | Jaro v Pardubicích bude pro motoristy komplikované. Ještě měsíc bude pokračovat omezení související s opravou nadjezdu u Parama, ke konci dubna začnou silničáři s postupnou opravou hlavní silnice od mostu Pavla Wonky až ke Globusu.

nadjezd Paramo 1

„Podle informací od silničářů je oprava nadjezdu u Parama kvůli počasí asi o měsíc zpožděna. Zhruba od 20. dubna měl být otevřen obousměrně nájezd na nadjezd od nádraží, tedy umožněno odbočování automobilů směrem na Přelouč. To se kvůli počasí asi o měsíc opozdí.  Navíc bude na nadjezdu u Parama v nejbližších dnech svedena doprava ve směru od Svítkova do jednoho jízdního pruhu, což znamená, že auta pokračující rovně do ulice Teplého, i ta, která odbočují doleva na centrum nebo Hradec Králové, budou u světel stát v jedné frontě,“ řekl vedoucí oddělení speciálního stavebního úřadu a dopravy pardubického magistrátu Martin Moravec.

Intervaly na semaforu budou podle správců komunikací upraveny tak, aby byla zajištěna co nejlepší průjezdnost vozidel, přesto je třeba v tomto místě až do července počítat se zpomalením dopravy a zejména ve špičce se vznikem kolon. Kompletně bude rekonstrukce nadjezdu, včetně terénních úprav, hotova v říjnu.

Navíc za pár týdnů začne Správa a údržba silnic Pardubického kraje s  opravou vozovky mezi mostem Pavla Wonky a Globusem, která potrvá do konce června. Je rozdělena na čtyři etapy, v právě opravovaných úsecích bude omezována doprava s výjimkou MHD a integrovaného záchranného systému. SUS právě kvůli dopravním omezením, způsobeným opravou nadjezdu u Parama, začne od 21. dubna s opravami od křižovatky Hradecké a Poděbradské ulice a bude postupovat směrem ke Globusu. Až v červnu přijde na řadu úsek od křižovatky na Staré Hradiště k Wonkovu mostu. „Během oprav bude v celé opravované délce při pokládce krytových vrstev využit gumový granulát v asfaltových směsích, tzv. tichý kryt,“ řekl Jiří Synek ze SUS Pardubického kraje.

 

Nataša Hradní
tiskový úsek