Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Cestující se do nádražní budovy dostanou pouze koridorem

22.11.2016 | Od včerejšího dne se cestující k budově hlavního vlakového nádraží dostanou pouze koridorem. Stavaři vymezili dva s tím, že jeden se nachází podél bytového domu na Pernerově náměstí, druhý pak u pošty. Dodavatel stavby navíc upřesnil, že koridor u bytového domu je určen POUZE pro služební účely a zaměstnance Českých drah. Veřejnost se tak do budovy nádražní haly dostane koridorem poblíž pošty.

Přednádraží vizualizace celé

Stejně tak by měli cestující dbát změn v systému městské hromadné dopravy. „Vzhledem k tomu, že došlo k dočasnému zrušení stanic před nádražní halou, měli by cestující počítat s časovou rezervou a vyjet o něco dříve. Nově byla naopak zřízena zastávka u Hypermarketu Albert, linky od Polabin staví ve stanici Polabiny,Albert Hypermarket a pak až u autobusového nádraží. V opačném směru od centra zůstane zachována zastávka u lihovaru. Autobusové linky, které měly svou konečnou na nádraží, ji nyní mají na autobusovém nádraží, odkud také vyjíždějí,“ uvádí Tomáš Pelikán, ředitel Dopravního podniku města Pardubic.

Linka číslo 3 směrem na Lázně Bohdaneč již nevyjíždí od vlakového nádraží, ale z Masarykova náměstí a v opačném směru, tedy od Lázní Bohdaneč, končí na třídě Míru. Zavedena je také bezplatná kyvadlová linka číslo 30, která jezdí z autobusového nádraží na Masarykovo náměstí a v opačném směru ze třídy Míru do zastávky hlavní nádraží Albert HM.

Více informací o MHD v době rekonstrukce přednádraží naleznete na webu Dopravního podniku města Pardubic www.dpmp.cz a další podrobnosti o přestavbě jsou k dispozici na webu města www.pardubice.eu/projekty/architektonicke-projekty/prednadrazi.

 

Iveta Koubková

tiskový úsek