Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Česká pojišťovna bude i v letošním roce partnerem Velké pardubické

23.5.2012 | V Historickém sále pardubické radnice byla dnes dopoledne slavnostně podepsána smlouva o partnerství mezi Dostihovým spolkem a Českou pojišťovnou. Díky nové dohodě mezi společností majoritně vlastněnou městem Pardubice a tradičním pojišťovacím ústavem bude mimo jiné navýšena finanční dotace pro Velkou pardubickou steeplechase. Podpis smlouvy kvitovala i primátorka Štěpánka Fraňková.

podpis-smlouvy-vladimir-tluchor-milan-benes.jpg

„Jsem ráda, že smlouva s Českou pojišťovnou byla k všestranné spokojenosti podepsána. My se už řadu měsíců snažíme o stabilizaci Dostihového spolku tak, aby se jednalo o ekonomicky zdravou společnost, která bude schopna bez problémů zajišťovat dostihovou sezonu.  Důvěra České pojišťovny je pro mě důkazem, že se to daří. A doufám, že díky pokračujícímu partnerství se ta letošní dostihová sezona posune kvalitativně zase o kousek výše,“ uvedla primátorka, která se slavnostního aktu zúčastnila jako představitelka města a současně jako členka představenstva Dostihového spolku.


Česká pojišťovna spojila své jméno s Velkou pardubickou poprvé v roce 1991, od roku 1995 je partnerem světoznámého překážkového dostihu nepřetržitě. Díky dotaci pojišťovny se Velká pardubická tradičně běhá o největší peníze v rámci českého turfu. V posledních šesti letech to bylo 4,5 milionu korun, letos si majitelé koní rozdělí ještě o 300 tisíc korun více.

 

Ondřej Tušl
tiskový mluvčí