Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Bavorský rok Selb 2022

Pardubice oslaví třicetileté partnerství s německým Selbem

27.12.2021

Před třiceti lety Pardubice navázaly jedno z prvních mezinárodních partnerství s městem bílého porcelánu, německým Selbem. Téměř dvacetitisícové město leží pouhých 15 kilometrů od hranic s Českou republikou a díky jeho poloze, tedy poměrně snadné dostupnosti, patří Selb k těm partnerským městům, s nimiž Pardubice spolupracují nejintenzivněji. Obě města se proto rozhodla letitou spolupráci v rámci kulatého výročí náležitě oslavit.

DPS Kostelíček 2

Domov U Kostelíčka cílí na zvýšení kvality služeb

27.12.2021

Domov pro seniory U Kostelíčka získal v závěru roku certifikát pracoviště proškoleného v paliativní péči. Zařízení, pečující o seniory a pacienty s Alzheimerovou nemocí a jinými typy demencí, se na tento obor, zabývající se komplexní, aktivní a na kvalitu života orientovanou péčí o pacienty trpící nevyléčitelnou chorobou, zaměřilo v posledních dvou letech cíleně.

1.Spalovna Rybitví

Pardubice se budou znovu vyjadřovat ke spalovně

23.12.2021

Radnice má již k dispozici přepracovanou verzi dokumentace EIA, jejímž cílem bylo posoudit možné vlivy modernizace spalovny v Rybitví na životní prostředí. Pro Pardubice to znamená během svátků obsáhlý materiál prostudovat a co nejdříve na ministerstvo životního prostředí zaslat veškeré připomínky.

Stávající obrazovka na svítkovském plochodrážním stadionu

Svítkovskou plochou dráhu bude zdobit nová obrazovka

21.12.2021

Auto moto klub (AMK) Zlatá přilba Pardubice plánuje během příštího roku výměnu stávající světelné tabule za moderní a současným trendům odpovídající barevnou LED obrazovku. Vzhledem k prestiži, jakou si Zlatá přilba dokázala získat, se město rozhodlo tento záměr podpořit dvoumilionovou dotací, kterou uvolní z Programu podpory sportu.

LED informační tabule

Nové elektronické tabule prozradí, kde lze zaparkovat

20.12.2021

V Pardubicích jsou od minulého týdne zprovozněny nové informační tabule, jejichž cílem je navigovat řidiče na volná parkovací místa. Celkem deset tabulí, které jsou součástí inteligentního parkovacího systému a které čerpají data z nedávno zabudovaných parkovacích senzorů, řidiči naleznou v zónách placeného stání, konkrétně v ulicích Palackého a na 17. listopadu, u nábřeží Václava Havla a na Karlovině.

radnice zlatá

Pardubice jdou do roku 2022 s rekordním rozpočtem

16.12.2021

Město Pardubice bude v roce 2022 hospodařit s nejvyšším rozpočtem ve své novodobé historii. Celkem budou mít podle předběžných propočtů během roku k dispozici více než tři miliardy korun. Asi polovinu z této částky tvoří daňové příjmy a příjmy z vlastní činnosti, další část kalkuluje s dotacemi, nevyčerpanými prostředky z letošního roku a také úvěrovými zdroji. Zhruba třetina rozpočtu, který již schválili zastupitelé, směřuje do investic města.

odpady

Poplatky za odpady se v Pardubicích nezmění

16.12.2021

Obyvatelé Pardubic zaplatí v příštím roce za likvidaci odpadů 650 korun, tedy stejně jako v roce letošním. Uhradí tak zhruba 61 procento z celkových nákladů na odpadové hospodářství města. To bude každého poplatníka v oblasti odpadového hospodářství dotovat 414 korunami.

Rekonstrukce letního stadionu

Na letním stadionu se pouštějí do stavby tribun

14.12.2021

V areálu letního stadionu byl včera slavnostně vztyčen první sloup, který je součástí severní divácké tribuny. Stavba tak může nadále pokračovat dle plánu, aby do jara 2023 bylo vše hotovo a připraveno na první fotbalové zápasy.

Centrum duševního zdraví

Centrum duševního zdraví zve klienty do nově rekonstruovaných prostor

13.12.2021

Centrum duševního zdraví na Bělehradské ulici v Polabinách se zabydlelo ve staronových prostorách. Po rekonstrukci svého zázemí otevřelo denní centrum pro stávající i nově přicházející klienty, tedy pro všechny, kdo pociťují duševní obtíže. Společně se zdravotnickými a sociálními pracovníky zde mohou trávit volný čas v bezpečném a příjemném prostředí – volně přístupné je centrum v úterý odpoledne a pátek dopoledne, v ostatní časy ve všedních dnech po domluvě s personálem.

Radnice

Ceny města obdrží letos sedm laureátů

10.12.2021

Pardubice letos ocení další osobnosti, které se významnou měrou podílely nebo nadále podílejí na rozvoji či propagaci města. Pěti osobnostem udělí Medaili města Pardubic, dalším dvěma pak Čestné uznání města.

1 2 3 4 5 10 14 18