Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

ITI nové logo 2021+

Hradecko-pardubická aglomerace na pomezí dvou programových období

3.3.2021

Dva dopravní terminály i příprava programového období 2021+. Těmito a dalšími tématy se zabývali členové Řídicího výboru ITI, kteří se po více než padesáté sešli na online jednání Hradecko-pardubické aglomerace. Zástupci klíčových partnerů od prvních výzev v říjnu 2016 podpořili téměř dvě stovky projektových záměrů, poslední z nich pak projednají do poloviny tohoto roku.

Logo

Zastupitelé se sejdou o týden později

2.3.2021

Jednání Zastupitelstva města Pardubic, které se mělo uskutečnit tento čtvrtek 4. března, je zrušeno. Zastupitelé se sejdou o týden později, 11. března ve 12:00, v Ideonu, kdy by měli schválit změnu jednacího řádu zastupitelstva tak, aby schůze volených zástupců mohla probíhat nejen prezenčně, ale také distančně.

MŠ Brožíkova

Péče o děti pracovníků z řad první linie je ve městě zajištěna

28.2.2021

Nejnovější opatření Vlády ČR spojená s aktuální koronavirovou situací s sebou přinesla také opětovné uzavření mateřských a základních škol. Pardubice tak na základě usnesení vlády a přijatých opatření hejtmana Pardubického kraje od dnešního dne vyčlenily jednu mateřskou a jednu základní školu, které jsou určeny dětem zaměstnanců z řad kritické infrastruktury.

Červeňák

Radnice chystá další online debatu o Červeňáku

26.2.2021

Ke konci loňského roku město uspořádalo několik online veřejných setkání, která se týkala budoucnosti bývalého vojenského cvičiště Červeňák a kterých se účastnila jak laická, tak odborná veřejnost. Radnice nyní plánuje další debatu, jejímž cílem tentokrát bude odprezentovat prvotní návrhy, jak by bylo možné toto území využít.

nadjezd u nemocnice

Rekonstrukce nadjezdu u nemocnice začíná

23.2.2021

V březnu začne dlouho plánovaná rekonstrukce a modernizace nadjezdu v Kyjevské ulici. Frekventovaný most, který převádí silniční dopravu mimo jiné přes železniční trať vedoucí z Prahy na Českou Třebovou a je jedinou spojnicí velké části Pardubic se zdejší nemocnicí, se konečně dočká opravy a v úseku u nemocnice také rozšíření, které umožní další rozvoj tohoto území. Kvůli stavebním pracím, které mají trvat 35 týdnů, bude nadjezd několik měsíců uzavřen.

na-spravedlnosti-002.jpg

Spravedlnost čeká osmiměsíční rekonstrukce

22.2.2021

Osm měsíců potrvají opravy ulice Na Spravedlnosti a s tím spojená dopravní omezení. Investiční akce, jejímž cílem je zlepšení dopravní situace v této lokalitě, bude prováděna na etapy tak, aby po celou dobu výstavby zůstaly dopravně dostupné jak zdravotnické, tak i ostatní služby poskytované v této oblasti. Od 1. března ale nebude možný průjezd z ulice 17. listopadu do ulice S.K. Neumanna.

ZŠ Štefánikova učebna

Město se chce pustit do modernizace dalších odborných učeben

12.2.2021

Pardubice v nadcházejícím období plánují nejen rozšiřování kapacit mateřských škol, mezi další neméně důležité priority v oblasti školství patří práce na modernizaci odborných učeben. Tentokrát by se řemeslníci měli vydat do základních škol Prodloužená, Štefánikova a Waldorfská.

Mobilní aplikace

Pardubice spustily novou mobilní aplikaci

11.2.2021

Radnice spustila novou mobilní aplikaci, která svým uživatelům umožňuje mít po ruce ty nejaktuálnější informace zveřejňované na webu města. Její používání je intuitivní, uživatelé se k vyhledávaným údajům dostanou skrz rozcestník s ikonami a u vybraných témat si mohou nastavit také zasílání upozornění.

Značka

Podchod do Rokycanovy ulice čeká oprava

11.2.2021

V příštím týdnu bude pro pěší i cyklisty kvůli opravám uzavřen podchod pod železniční tratí, spojující ulice Sladkovského a Rokycanova v Pardubicích. Uzavírka potrvá zhruba osm měsíců.

radnice

Město pomůže nájemcům nebytových prostor

9.2.2021

Pardubičtí radní rozhodli, že město letos nezdraží nájemné v nebytových prostorách, které mu umožňuje tzv. inflační doložka nájemních smluv. Navíc nájemcům nebytových prostor odloží splatnost nájemného a záloh na služby za první tři měsíce letošního roku až do 31. prosince 2021.

1 2 3