Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Cihelna obr

Město odkládá představení studie Nová Cihelna

31.12.2020

Odbor hlavního architekta pardubického magistrátu ruší setkání nad územní studií Nová Cihelna, plánované na 6. ledna 2021. Důvodem je špatná epidemiologická situace.

odpady

Pardubice odpady nezdraží

29.12.2020

Poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu zůstane v Pardubicích v roce 2021 stejný, jako v roce letošním, tedy 650 korun. Stejně tak město ponechává posunutý termín splatnosti tohoto poplatku až na konec června.

Ocenění pedagogů a ředitelů 2019

Minulý týden se na pardubické radnici nesl v duchu oceňování

21.12.2020

Jak se již stalo tradicí, Pardubice každým rokem oceňují nejen své nejlepší sociální pracovníky a pedagogy, za skvělé výsledky za rok 2019 bývají odměňováni také žáci základních a středních škol. Ačkoli kvůli covidu v březnu nedošlo na slavnostní předání ve Východočeském divadle, o poděkování a finanční dar ani letos nikdo z oceněných nepřišel.

pardubice-logo-1c.jpg

Rozpočet Pardubic zchudl o více než 220 milionů

18.12.2020

Pardubice očekávají v příštím roce kvůli pandemii nemoci covid-19 propad příjmů ve výši zhruba 300 milionů korun. Největší podíl na tom mají daňové příjmy. Rozpočet města na rok 2021 předpokládá, že příjmy města budou o 9,5 procenta nižší, něž v roce 2020. Pardubice, které v příštím roce čeká několik velkých investičních akcí, do rozpočtu zapojí nevyčerpané finanční prostředky z minulých let, využijí i úvěrové zdroje. Přesto budou mít k dispozici o 221 milionů korun méně než v roce letošním.

most Rosice

Přes rosický most bezpečněji

18.12.2020

Bezpečněji se od tohoto týdne dostanou přes Labe lidé ze Svítkova či Rosic nad Labem. Po necelých osmi měsících překlenuje řeku lávka pro pěší a cyklisty. Přiléhá k rosickému mostu, který je silně frekventovaný, ale úzký tak, že na něj automobily vpouští kyvadlově semafor. Do nedávna mezi nimi navíc kličkovali i pěší a cyklisté, kteří během světelného signálu nestihli most opustit. Uleví se tedy i motoristům.

E-časopis Povzbuzení č. 8

E-časopis Povzbuzení pomáhá seniorům s překonáním pandemie

18.12.2020

Doba koronavirové pandemie je pro celou společnost náročná, zejména v době Vánoc, kdy především senioři trpí samotou a odloučením od rodiny. Rozptýlit je se proto snaží projekt Povzbuzení, e-časopis, který nejen našim starším občanům, ale i jejich ošetřovatelům a opatrovníkům přináší řadu zajímavých tipů, rad i aktivit.

Ideon

Zastupitelé zakončí rok 2020 v Ideonu

15.12.2020

Poslední letošní zastupitelstvo města Pardubic, které se uskuteční 17. prosince, se bude konat, stejně jako dvě zastupitelstva minulá, v Ideonu, nikoli ve společenském sále radnice. Schůze zastupitelů začne ve 14:00. Důvodem je přetrvávající špatná epidemiologická situace.

Památník Zámeček hlavní přístup

O chod Památníku Zámeček se postará nová příspěvková organizace

14.12.2020

Radní Pardubic mají jasno v tom, kdo bude provozovat právě rekonstruovaný Památník Zámeček. Rada města Pardubic na svém dnešním jednání odsouhlasila, že o zajištění kompletního provozu této národní kulturní památky by se měla postarat nově zřízená příspěvková organizace města, která bude mít na starost nejen provoz expozice a programů, ale také pořádání pietních aktů.

Podpis memoranda

Centrální polytechnické dílny mají nového partnera v podobě Univerzity Pardubice

10.12.2020

Se vzděláváním v rámci Centrálních polytechnických dílen (CPD), na kterých se již pracuje v areálu Automatických mlýnů, městu pomůže také Univerzita Pardubice. Prostřednictvím memoranda o spolupráci, které včera zástupci města a univerzity podepsali, se tak na přípravě a realizaci moderních vzdělávacích metod budou podílet také vědci z vysoké školy.

Opravený most Zeleňák

Zeleňák je na pěší a cyklisty opět připraven

9.12.2020

Pěší a cyklisté mohou po zhruba dvouměsíčních opravách opět využívat jeden z mostů na Červeňáku, takzvaný Zeleňák. Ten nyní zdobí mostovka z nových prken a zčásti ošetřeny byly také ocelové konstrukce. Veškeré práce, které pro město zajišťovaly Služby města Pardubic, přitom vyšly městský rozpočet na zhruba 7,3 milionu korun včetně DPH.

1 2 3 4 6 11 15 20