Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

město - letecký

Žákům se v příštím roce poprvé otevře šestý ročník Montessori výuky

19.12.2018

V Základní škole Pardubice-Polabiny I od nového školního roku poprvé otevřou šestý ročník zaměřený na výuku žáků formou Montessori metody. Navýšení kapacity školy, při níž v současné době funguje pouze první stupeň tohoto typu vzdělávání, radní města schválili na svém pondělním jednání.

nádraží Pardubice

Město Pardubice koordinuje své stavební aktivity se SŽDC

19.12.2018

Pardubický zastupitel a místopředseda Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Martin Kolovratník svolal tento týden koordinační schůzku zástupců SŽDC a vedení města Pardubic reprezentované Martinem Charvátem a jeho náměstky Petrem Kvašem a Helenou Dvořáčkovou. Za SŽDC byli přítomni ředitel Stavební zprávy východ Miroslav Bocák a ředitel Oblastního ředitelství Hradec Králové Lubor Hrubeš. Díky vzájemné informovanosti mohou zástupci města i SŽDC efektivněji koordinovat průběh připravovaných stavebních aktivit a minimalizovat tak omezení na obyvatele města a cestující.

mmp-vanoce-01.jpg

Dvacátý Štědrý večer v pardubických ulicích

18.12.2018

Obyvatelé Pardubic se letos opět vydají po vánoční nadílce do města, aby zde společně s přáteli strávili zbytek Štědré noci. Tradice štědrovečerních procházek centrem města vznikla právě před dvaceti lety. Pardubice bývají během sváteční noci stejně rušné jako ve všední dny. Celé rodiny vyrážejí do slavnostně vyzdobených ulic provoněných svařeným vínem a punčem, aby si rozbalily „dárky“, které pro ně připravilo město a subjekty v něm sídlící.

kluziště závodiště

Pardubické závodiště bude od soboty patřit bruslařům

13.12.2018

V sobotu zahájí provoz kluziště na pardubickém závodišti. Veřejnému bruslení bude sloužit od prosince do konce února, po zbytek roku bude závodiště opět patřit převážně dostihovému sportu. V sobotu čeká na návštěvníky od 09:00 celodenní program, kdy se na ledě vystřídají malí hokejisté, krasobruslaři a podobně, vyvrcholením pak bude odpoledne hokejová exhibice. Od neděle 16. prosince bude ledová plocha patřit všem zájemcům o bruslení.

most Červeňák

Pardubice jsou zase blíž k získání Červeňáku

13.12.2018

Pardubice v těchto dnech obdržely od Ministerstva obrany ČR návrh smlouvy na bezúplatný převod podstatné části areálu vojenského cvičiště na levém břehu Chrudimky, tzv. Červeňáku. Město má podle této smlouvy získat více než 19 hektarů pozemků sloužících léta armádě. Samotný převod by mohl být dokončen do poloviny příštího roku.

ZŠ Svítkov přístavba - vizualizace

V základní škole ve Svítkově se začíná stavět

3.12.2018

Od dnešního dne patří část Základní školy Pardubice-Svítkov řemeslníkům, kteří zde začínají pracovat na přístavbě stávající budovy. Svítkovská škola se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostor pro kmenové a odborné třídy, nedostačující kapacitou disponují i školní jídelna a družina. Díky přístavbě tak bude možné navýšit kapacitu školy až o devadesát míst.

Vánoční trhy

Vánoční trhy v novém jsou za dveřmi. Budou chloubou Pardubic

26.11.2018

Už jen pár dní zbývá do kouzelného okamžiku, kdy začne advent a s ním i zbrusu nové vánoční trhy. Rozsvítí se vánoční strom, Pernštýnské náměstí ozáří i nové osvětlení a atmosféru nejoblíbenějších svátků doplní hudba i vůně dobrot, linoucí se z mnoha stánků.

Rekonstruovaná kuchyně v MŠ Na Třísle

Ve školce Na Třísle se od listopadu vaří v novém

26.11.2018

V mateřské škole Na Třísle se od listopadu vaří v novém a lepším prostředí. Tamější kuchyně spolu se skladovacími prostory a zázemím pro personál prošla celkovou rekonstrukcí, přičemž staré a vysloužilé spotřebiče nahradilo nové vybavení, které spolu s pracemi vyšlo na zhruba 9,5 milionu korun včetně DPH.

logo Pardubic

Pardubice mají nové zastupitelstvo

19.11.2018

Ve společenském sále pardubické radnice dnes složilo slib 39 nových zastupitelů, zvolených v říjnových komunálních volbách do Zastupitelstva města Pardubic. Jejich prvním úkolem v tomto volebním období byla volba primátora Pardubic, kterým se stal Martin Charvát (ANO), jeho čtyř náměstků a jedenáctičlenné rady města.

časopis 2/2018

Časopis To jsou Pardubice vychází již po desáté

19.11.2018

Rok 2018 se nese ve znamení významných kulatých jubileí. Po padesáti letech jsme si připomněli srpen roku 1968 a okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy, říjen se pak nesl v prvorepublikovém duchu, když si celá země připomněla 100 let od vzniku samostatné Československé republiky. Pardubice slavily obě zmíněná výročí. První z nich sérií skvělých koncertů, druhé velkolepými městskými slavnostmi a akcí Zažijte to znovu, která město rovněž přenesla do doby před sto lety. Jak vypadaly Pardubice po vzniku republiky? O tom se píše v jednom z článků aktuálního podzimního vydání časopisu To jsou Pardubice, který také může slavit! Vychází již pět let a podzimní číslo je desáté v pořadí! Jsme rádi, že se časopis těší stále vaší oblibě a dělá radost v celém Pardubickém kraji a vlastně všude tam, kam je pošlete přátelům a známým.

1 2 3 4 5 10 14 18