Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Nový interiér Živnostenského úřadu

Živnostenský úřad dostal moderní interiér

30.12.2015

Zbrusu novým interiérem se nyní může chlubit pardubický Obecní živnostenský úřad v Gorkého ulici. Modernizace za půl milionu korun přinesla klientům především lepší orientaci po budově. Stejně jako před časem objekt magistrátu ve Štrossově ulici, má teď i tento úřad nový informační a navigační systém.

odpady

Město nezvýší cenu za likvidaci odpadů, doplatí miliony

23.12.2015

Obyvatelé Pardubic zaplatí v příštím roce za popelnice stejně jako letos 500 korun. Shodli se na tom zastupitelé města. Poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu v krajském městě tak zůstává sedmým rokem na stejné úrovni. Město rozdíl mezi platbou od obyvatel a skutečnými náklady, který činí víc než 29 milionů korun, pokrývá z městského rozpočtu.

Gorkého ulice v novém

Ulice Gorkého na pardubické Dukle je opravená

22.12.2015

Obyvatelé pardubické Dukly i řidiči si mohou oddychnout. Náročná rekonstrukce ulice Gorkého je hotová a od tohoto týdne také zkolaudovaná. Slavnostního otevření opraveného úseku se v úterý zúčastnili také primátor Pardubic Martin Charvát a starosta pátého městského obvodu Jiří Rejda.

Stedtry-vecer.jpg

Na Štědrovečerní procházku můžete vyrazit i letos

22.12.2015

Obyvatelé Pardubic se i o letošním Štědrém večeru mohou vydat do města na procházku. Strávit po vánoční nadílce společné chvilky s přáteli v otevřeném centru města se už pro mnohé Pardubany stalo nedílnou součástí Štědré noci.

pardubice-logo-1c.jpg

Mezi svátky budou některé agendy fungovat omezeně

21.12.2015

Některé agendy pardubického magistrátu budou mezi vánočními svátky fungovat omezeně. Kvůli celorepublikové odstávce systému bude od Vánoc až do konce roku uzavřen úsek občanských průkazů a cestovních dokladů. Posledním dnem, kdy si občané mohou vyzvednout hotové doklady, nebo požádat o nové, je 23. prosinec.

Školy_projekty ITI

Speciální tým pomáhá pardubickým školám s projektovými záměry, které by mohla zaplatit EU

21.12.2015

Pardubice začaly sbírat od svých základních škol projektové záměry, které by v příštím roce mohly zahrnout do zásobníku projektů k realizaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Cílem je modernizovat nebo dobudovat učebny tak, aby se srovnal standard pro výuku odborných předmětů na pardubických školách. ITI Hradecko-pardubická aglomerace vyčlenila na školství více než půl miliardy korun.

Přípravy Olympijského parku Pardubice 2016

Přípravy Olympijského parku Pardubice 2016 jsou v plném proudu

21.12.2015

Přípravy olympijského parku, který budou Pardubice hostit v srpnu u příležitosti letních olympijských her v Rio de Janeiru, jsou v plném proudu. Speciální městem vytvořená pracovní skupina už má za sebou terénní průzkum i druhou schůzku. Srdcem dění bude park Na Špici, olympijský program se rozšíří i do jeho okolí nebo historického centra města.

Automatické mlýny

Regulační plán ochrání automatické mlýny před živelnou přestavbou

18.12.2015

Město Pardubice pořídí regulační plán areálu Automatických mlýnů a jeho okolí. Chce jím chránit historickou hodnotu národní technické památky z dílny architekta Josefa Gočára, urbanistickou hodnotu celého areálu i okolí a jeho vazbu na památkovou rezervaci, tedy na historické centrum města.

Kulturní centrum Pardubice

Konkurzní komise již zná uchazeče na post ředitele Kulturního centra Pardubice

18.12.2015

Konkurzní komise, která bude vybírat ředitele nebo ředitelku Kulturního centra Pardubice, již zná všechny uchazeče o tento post - ve čtvrtek 17. prosince otevřela doručené obálky ke konkurznímu řízení. Pětičlenný tým komisařů složený ze zástupců koaličních stran města se s přihlášenými uchazeči setká 21. ledna příštího roku u pohovoru.

TJP_15_2

Oblíbený časopis To jsou Pardubice vyšel už počtvrté

17.12.2015

Pardubická radnice vydala 4. číslo časopisu To jsou Pardubice. Završuje se jím druhý ročník našeho snažení ukazovat Pardubice z té hezčí stránky. S radostí zjišťujeme, že si magazín rychle našel své čtenáře.

1 2 3 4 8 15 21 28