Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pf15n

Krásné Vánoce !

23.12.2014

Ani letos nebude 24.12. chybět symbolická štědrovečerní nadílka pro všechny, kteří se rozhodnou sdílet vánoční náladu s dalšími obyvateli města. Večer se otevřou místní kavárničky a vinárny, ale také brány pardubického zámku a všech expozic východočeského muzea, které zde sídlí. Hodinu před štědrovečerní půlnocí se Pernštýnské náměstí rozezní tradičním nočním zpíváním a ze schodů radnice zazní živě Rybova Česká mše vánoční. Přesně o půlnoci začne ve městském divadle Štědrovečerní zpívání, na něž si již několik let přicházejí stovky lidí společně zazpívat koledy. Město Pardubice přeje všem svým občanům krásné Vánoce!

pardubice-logo-1c.jpg

Zasklenou předzahrádku musí provozovatel Kra Kra odstranit

23.12.2014

Koncem listopadu vypršel termín, do kterého měl podle rozhodnutí stavebního úřadu provozovatel restaurace Kra Kra vyklidit a odstranit předzahrádku na náměstí Republiky. Vzhledem k tomu, že tak neučinil, se nejspíš nevyhne exekuci.

vlajka DYNAMO

Dynamo FANS obdrželi obrovskou zástavu

18.12.2014

Nový fanklub pardubického hokeje – Dynamo FANS – obdržel před domácím utkáním se Slavií Praha novou sektorovou vlajku. Ta má rozměry 30×15 metrů a při rozvinutí obejme Jižní tribunu pardubické ČEZ Arény.

budova radnice

Personální změny v orgánech městských společností se odkládají

18.12.2014

Rada města Pardubic se na své dnešní (18. 12.) mimořádné schůzi dohodla, že se dnes nebude zabývat personálními změnami v představenstvech a dozorčích radách společností, které město vlastní. Projednávání tohoto tématu bude logicky staženo i z dnešního zasedání Zastupitelstva města Pardubice. Zastupitelstvo se touto problematikou bude zabývat až na zasedání koncem ledna.

ilustrační foto

Magistrát bude přes svátky fungovat bez větších omezení

18.12.2014

Pardubická radnice bude i v posledních dnech tohoto roku k dispozici svým občanům. Vyřídit si vše potřebné bude možné v pondělí 22. i v úterý 23. prosince v běžných úředních hodinách. Ve stejném, nezměněném režimu bude otevřeno i po Vánočních svátcích v pondělí 29. a v úterý 30. prosince.

Návštěva francouzského velvyslance

Pardubice navštívil nový francouzský velvyslanec

16.12.2014

Francouzský velvyslanec v ČR Jean-Pierre Asvazadourian navštívil v pondělí 15. prosince odpoledne Pardubice. Součástí jeho programu bylo také setkání s primátorem Pardubic Martinem Charvátem a jeho náměstky. Tématem setkání byly možnosti spolupráce Pardubic s některým z francouzských měst.

mesto-kostel.jpg

Pardubice budují nový navigační systém pro své návštěvníky

11.12.2014

V centru města se v těchto dnech objevují sloupky se směrovými ukazateli, které návštěvníky města dovedou do historického centra, na zámek, ale třeba i k automatickým mlýnům, na závodiště či k aquacentru. Směrové růžice nahrazují již zastaralý městský navigační systém, v němž chyběla řada pro turisty zajímavých míst.

město - letecký

Nápady dětí mohou podpořit cestovní ruch

11.12.2014

Majitelé chytrých telefonů by mohli mít ve svých přístrojích hru inspirovanou Pardubicemi. S nápadem přišel jeden ze žáků pardubické Waldorfské školy a přihlásil jej do soutěže pro školy, vyhlášené městem Pardubice na téma Máme rádi Pardubice.

ilustrační foto

Komuniké

9.12.2014

ze schůze rady konané dne 8. prosince 2014

Hrajeme spolu za Pardubice

Beksa s filharmonií hrají pro Klárku

5.12.2014

Spojit sport s hudbou a ještě k tomu pomoci se rozhodli prvoligoví basketbalisté z BK JIP Pardubice a hudebníci Komorní filharmonie Pardubice. Unikátní projekt Hrajeme spolu za Pardubice má za cíl sblížit sport s kulturou a pomoct rodině osmileté Klárky, dívky trpící spinální muskulární atrofií.

1 2 3 4 6 12 17 22