Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

plesovauprava2012-12.jpg

Pardubice čeká plesový víkend v divadle

27.12.2012

Vyvrcholením této společenské sezony v Pardubicích bude lednový plesový víkend v městském divadle. Stánek Thálie se na víkend 25. a 26. ledna 2013 promění ve společenský sál, který bude v pátek hostit Divadelní bál, v sobotu pak Městský ples.

letadlo-valeta-z-eba.jpg

Pardubické letiště se nezastaví ani o Vánocích

20.12.2012

Provoz na pardubickém mezinárodním letišti se nezastaví ani přes vánoční svátky. Jeho zaměstnanci musí do práce na Štědrý den i následující svátky. Rušno bude na letišti zejména na přelomu roku, kdy musí zvládnout vedle běžného provozu ještě 55 charterových letů.

dostihy-vp.jpg

Petr Beneš: Dostihový spolek se vydal správným směrem

19.12.2012

Rozhovor s Petrem Benešem, předsedou Dozorčí rady Dostihového spolku a.s. na téma hospodaření v roce 2012

trhy3.jpg

Vánoční trhy přilákaly do centra tisíce lidí

18.12.2012

Drobné dárky, nabídka českých výrobců, voňavé pečivo, svařené víno a kulturní program, na to vše lákaly na Pernštýnské náměstí v minulém týdnu v pořadí třetí vánoční trhy. „Kolik lidí na vánoční trhy přišlo, se velmi těžko odhaduje. Stánky otvíraly již dopoledne, odpoledne a vpodvečer běžel kulturní program. Za ten týden podle našeho odhadu přišlo za sváteční atmosférou na Pernštýnské náměstí 10 až 15 tisíc malých i velkých návštěvníků,“ řekla ředitelka pořádajícího Kulturního centra Pardubice Romana Vojířová.

p4244198.jpg

Revitalizace Tyršových sadů se blíží, záměru musí požehnat zastupitelstvo

18.12.2012

Snaha města o rekonstrukci Tyršových sadů snad nepřijde v niveč. Zastupitelstvo města Pardubic na své XXII. schůzi schválilo upravený projekt obnovy a uložilo náměstkovi primátorky Františkovi Brendlovi pokračovat v přípravách na revitalizaci největšího pardubického parku. „Současný projekt reflektuje i připomínky odpůrců, proto věřím, že se rekonstrukci v této podobě už povede realizovat,“ uvedl náměstek Brendl.

straznici-3.jpg

Pardubičtí strážníci chtějí získat ztracený kredit

13.12.2012

Většina pardubických strážníků se distancovala od e-mailu, v němž si primátorce Pardubic Štěpánce Fraňkové jejich údajní kolegové stěžují na poměry uvnitř městské policie. „Je to tak, zástupci městské policie mě navštívili, aby mi předali dopis podepsaný 67 strážníky. Odmítají, že by názory uvedené v anonymu byly názorem většiny,“ řekla primátorka.

mag-cedule.jpg

Registr vozidel má opět potíže, úřady odbavují klienty jen pomalu

13.12.2012

Centrální registr vozidel, který byl v noci na čtvrtek propojen s databází obyvatel a adres nemovitostí, začal dopoledne kolabovat. Komplikace se nevyhnuly ani pardubickému odboru dopravy.

kontejnery-8.jpg

I Pardubáci soutěží ve sběru elektroodpadu

13.12.2012

Pardubáci mohou vyměnit staré elektro za tablet či moderní spotřebiče. Pardubice se totiž zapojili do soutěže společnosti ASEKOL, která se zabývá mimo jiné zpětným odběrem elektroodpadu. Soutěž má dostat do povědomí lidí, že i elektroodpad se dá recyklovat. Za pět kusů drobného elektra odevzdaného ve sběrném dvoře se může každý dostat do slosování o tablet a další ceny. Pravidla soutěže jsou na webu společnosti ASEKOL http://www.asekol.cz/cs/leve-menu/sbirej-a-vyhraj.html.

KOMUNIKÉ

12.12.2012

Komuniké ze schůze rady konné dne 11. prosince 2012

trida-miru-pokus-o-pesi-zonu.jpg

Oprava třídy Míru začne zhruba za půl roku

12.12.2012

Dlouho očekávaná rekonstrukce třídy Míru je na spadnutí. Podle současných odhadů by se mělo na hlavní pardubické promenádě začít kopat nejpozději v létě 2013. Zároveň se bude rekonstruovat i část ulice Sladkovského mezi Sukovou třídou a třídou Míru a zastávky městské hromadné dopravy na Náměstí republiky. Práce by měly trvat 12 měsíců.

1 2 3 4 8 14 21 27