Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké

9.6.2010

z jednání rady města Pardubice konané dne 8. června 2010

Do Pardubic dorazí běh harmonie, pochodeň přinese Somík

7.6.2010

Skupinku běžců, účastnících se Světového běhu harmonie (World Harmony Run), přivede v úterý 8. června na Pernštýnské náměstí hokejista Radovan Somík. Štafeta, která se vydala na evropskou trasu 25. února v Dublinu a směřuje do Moskvy, dorazí z Litomyšle do Pardubic v úterý kolem 17:30.

rekord-8.jpg

Pardubice oslavily svého rodáka „aviatickým“ rekordem

4.6.2010

Milovníci letectví si letos připomínají sté výročí prvního vzletu pardubického rodáka ing. Jana Kašpara. Rodné město průkopníka aviatiky v českých zemích si toto výročí připomnělo slavnostmi, které ve čtvrtek 3. června vyvrcholily „aviatickými“ rekordy, kterými se Pardubice zapíší do knihy rekordů jako místo s největší koncentrací lidí s bílou aviatickou šálou.

dsc-3879.jpg

Počasí aviatikům nepřeje

2.6.2010

Počasí nepřeje slavnostem, kterými Pardubice v tomto týdnu připomínají 100. výročí prvního vzletu pardubického rodáka ing. Jana Kašpara. Dnešní Den padáků v Tyršových sadech, věnovaný vojenským i civilním výsadkářům, byl ve znamení prakticky nepřetržitého deště, bláta a omezeného programu. Zrušen musel být i vzdušný souboj pilotů dvojplošníku Sopwith F1 Camel a trojplošníku Fokker Dr. 1, který měli nad řekou Labe svést piloti Kindernay´s Flying Circus.

vinarsky-pulmaraton-bruslari-63.jpg

Červnové bruslení přinese perníky a snad i rekord

2.6.2010

Vyznavači jízdy na kolečkových bruslích se mohou v průběhu června těšit na dvě akce Pardubice na bruslích, které pro ně město připravuje. První bruslení se uskuteční v pondělí 7. června od 19 hodin, sraz bruslařů bude jako obvykle na parkovišti u ČEZ arény. Trasa bude měřit lehce přes 10 kilometrů. „Po skončení bruslení budeme mít pro dětské účastníky připraveny tradiční pardubické perníčky jako takovou opožděnou drobnost ke Dni dětí,“ uvedl za pořadatele Michal Zitko.

Pardubice přechodně využijí letecké základny Náměšť a Čáslav

1.6.2010

Pardubické letiště, které je záložním letištěm Armády ČR, poskytne v červnu a červenci azyl letounům L-39 Albatros ze 22. základny letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou. Od srpna budou pardubické letiště využívat letouny Jas – 39 Gripen z čáslavské základny.

Chat s primátorem ing. Jaroslavem Demlem

1.6.2010

Záznam chatu z 31. 5. 2010

Pardubice chtějí lépe organizovat dopravu

31.5.2010

Plynulosti a bezpečnosti dopravy v Pardubicích by mohl pomoci projekt, který si nechalo zpracovat město. Nepočítá se státem stále oddalovanou výstavbou obchvatů Pardubic, ale s koordinací dopravy na stávajících komunikacích, při využití maximálního množství aktuálních informací. Podobný systém řízení dopravy je v České republice zatím ojedinělý.

Květnový chat s primátorem

28.5.2010

V pondělí 31. května se po delší odmlce rozsvítí na webových stránkách města Pardubice odkaz na chat s primátorem. Poslední květnové odpoledne se mohou účastníci internetové diskuse Jaroslava Demla ptát na vše co je zajímá. Primátor se k tradici chatování s občany vrací po odmlce, způsobené jeho delší nemocí.

KOMUNIKÉ

26.5.2010

Z jednání rady konané dne 25. května 2010

1 5 6 7 8 9 10 11 12 16