Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Titul Město pro byznys 2018

Pardubice obhájily titul Město pro byznys

25.3.2019

Velký podíl malých a středních firem, vysoká likvidita a kvalitní podnikatelské prostředí. Nejen tyto zmíněné atributy dokázaly Pardubicím zajistit prvenství v krajském kole srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který každoročně pořádá týdeník Ekonom. V Pardubickém kraji bylo hodnoceno celkem patnáct obcí s rozšířenou působností, druhou příčku obsadilo Hlinsko, na třetím stupni vítězů se pro změnu umístila sousední Přelouč.

zápisy 2013-1

Zápisy klepou na dveře, radnice očekává tisícovku dětí

20.3.2019

Zápisy se opět blíží, letos bude sedmnáct pardubických základních škol své budoucí žáky vyhlížet 3. a 4. dubna v čase od 13 do 18 hodin. Podle odhadů radnice by k zápisu, určenému primárně dětem narozeným od 1. září 2012 do 31. srpna 2013 a těm, které loni dostaly odklad, měla dorazit zhruba tisícovka dětí.

Přednádraží

Parkování u vlakového nádraží bude plynulejší

19.3.2019

Od konce března letošního roku bude parkování u vlakového nádraží fungovat plynuleji. Stávající parkovací režim K + R (Kiss and Ride), který u bývalého bytového domu na náměstí Jana Pernera platí od otevření zrekonstruovaného přednádraží, bude upraven, tak aby zde automobily nebyly odstavovány na dobu delší, než značka umožňuje.

hasici-hostovice-2.jpg

Město opět podpoří své dobrovolné hasiče

18.3.2019

Dobrovolní hasiči z Pardubic dostanou od města 400 tisíc korun. Rada města rozhodla o přidělení dotací 11 projektům, pro něž žádaly podporu jednotlivé Sbory dobrovolných hasičů i okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Prostředky využijí jak na nákup potřebného vybavení, tak pro výchovu nové generace hasičů či preventivní akce.

jaro narcisy

Svoz bioodpadu již tento týden

18.3.2019

Město reaguje na časný nástup jara a přidává oproti původnímu harmonogramu jeden svoz bioodpadu navíc. Služby města Pardubic budou hnědé kontejnery na biologicky rozložitelný odpad vyvážet již tento týden.

Radnice ilustrační foto

V MŠ přibydou místa pro handicapované děti

15.3.2019

Pardubice požádají kraj o navýšení kapacity v mateřské škole v ulici Artura Krause. Školka, sloužící dětem s handicapem, by od září měla mít, namísto jedné, dvě třídy po deseti dětech. Město zřízením nové „speciální“ třídy reaguje na zvýšenou potřebu míst pro děti předškolního věku s mentálním postižením, poruchou autistického spektra nebo s kombinovaným postižením.

MŠ Pardubice, K Polabinám

Mateřinky jsou před radonem neustále hlídány

15.3.2019

Pardubice mají ve svých mateřinkách radon pod kontrolou, a to nejen díky speciálním zařízením, ale i pravidelným kontrolám, díky nimž má město k dispozici aktuální data. Mateřské školy již od roku 2017 začaly postupně získávat speciální označení Školka bez radonu, logo, které vydává Státní ústav radiační ochrany a které si letos vylepily i zbývající MŠ K Polabinám a MŠ Raisova.

J. Stříteský

Zemřel Jiří Stříteský

11.3.2019

V neděli 10. března zemřel bývalý primátor Pardubic Jiří Stříteský.

logo Pardubic

Parkovací karty budou pouze pro rezidenty

6.3.2019

Pardubice zpřísní podmínky výdeje parkovacích karet pro zóny placeného stání. Jejich cena 1200 korun ročně zůstane stejná, nebudou však platit žádné výjimky z pravidla, že karta může být vydána pouze fyzické osobě, která má v příslušné zóně místo trvalého pobytu nebo je tu vlastníkem nemovitosti, či zde má jako právnická nebo podnikající fyzická osoba sídlo nebo provozovnu. Parkovacích karet, na rozdíl od parkovacích míst, ve městě totiž stále přibývá.

8 - Svítkovský les

Těžaři uzavřou část dubinského lesa

6.3.2019

V březnu bude omezen vstup do lesa na Dubině. Zhruba od 11. do 31. března zde bude prováděna těžba dřeva, převážně smrků napadených kůrovcem. Zákaz vstupu se bude týkat části lesa za Bartoňovou ulicí.

1 4 5 6 7 8 9 10 11 12