Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

kostel-sv.bartolomeje.jpg

Město opět podpoří opravy památek

20.9.2013

Město Pardubice v příštím roce opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy památkově chráněných objektů v historickém centru. Do konce října přijímá od majitelů památek dotazníky, které plní funkci žádosti o tyto dotace.

Pardubice znak

Pardubice zakázaly podomní a pouliční prodej

18.9.2013

Pardubičtí občané se poslední dobou stále častěji potýkají s problémy spojenými s podomním a pouličním prodejem. Rada města proto přijala usnesení, které zakazuje podomní prodej a velmi striktně omezuje prodej pouliční. Chce tak občany co nejvíce ochránit před nekalými praktikami různých společností. Nařízení vejde v platnost začátkem října.

mag-cedule.jpg

Komuniké

18.9.2013

ze schůze rady konané dne 17. září 2013

Město na míru

Město na Míru se zaměří na dopravu

15.9.2013

Také letošní září bude v Pardubicích patřit festivalu Město na Míru. Tentokrát se jeho hlavní část neuskuteční na samotné hlavní pardubické třídě, ale bude rozložena do několika akcí, které se uskuteční od 15. do 22. září.

Prezident Miloš Zeman na Pernštýnském náměstí

Návštěvu prezidenta Miloše Zemana bude připomínat stuha na praporu města

11.9.2013

Poprvé z titulu funkce hlavy státu navštívil Pardubice Miloš Zeman. Strávil zde celý den své třídenní návštěvy Pardubického kraje. Jeho návštěvu bude připomínat prezidentská stuha, kterou připnul na městský prapor.

pernštýňák letecky

Ve středu bude omezen vjezd na Pernštýnské náměstí

9.9.2013

Vjezd na Pernštýnské náměstí bude ve středu 11. září omezen. Do Pardubic přijede prezident Miloš Zeman a právě v historickém centru města se setká s obyvateli města. Návštěva hlavy státu se neobejde bez bezpečnostních opatření.

Všichni za Pardubice

Všichni za Pardubice!

9.9.2013

Mistři světa a Evropy, čeští rekordmani, účastníci olympijských her, sběratelé nespočtu českých medailí. Celkem jedenáct pardubických sportovců se v srpnu sešlo ve fotoateliéru, aby propůjčilo svoji tvář novému projektu, který připravilo město Pardubice, ve spolupráci s nejúspěšnějšími sportovními kluby v našem městě.

Primátorka

Návštěva prezidenta Pardubice na 100 tisíc nepřijde

6.9.2013

Prohlášení primátorky města Štěpánky Fraňkové

MŠ Ohrazenice před dokončením

Nová školka v Ohrazenicích přijme 50 dětí

6.9.2013

Nová školka, vznikající při základní škole v Ohrazenicích, je připravena přijmout 50 dětí. Provoz zahájí koncem září. Město přijde přebudování školní družiny na mateřskou školu a její vybavení 2,6 milionů korun.

obrázek

Obrázek z Dubiny bodoval v mezinárodní soutěži

5.9.2013

Velký úspěch má na svém kontě jedenáctiletý Jakub Zeman ze základní školy na Dubině. Jeho obrázek stroje na výrobu vlajek členských zemí Evropské unie bodoval v umělecké soutěži Evropského patentového úřadu. V konkurenci tří tisíc děl obsadil druhé místo.

1 5 6 7 8 9 10 11 13 19 25