Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

dsc-3816.jpg

Projekt přednádraží v Pardubicích má zelenou

5.10.2012

Pardubičtí zastupitelé dali dnes na svém mimořádném zasedání zelenou projektu přednádraží. Svým hlasováním schválili dofinancování celého projektu ve výši 63,3 milionů korun z rozpočtu města, a to v letech 2012 – 2015.

radnice-13.jpg

KOMUNIKÉ

4.10.2012

Ze schůze rady konané dne 2. října 2012.

vizualizace-prednadrazi.jpg

Dopravní podnik získal dotaci na přeložku trakčního vedení

3.10.2012

Plánovaná rekonstrukce přednádraží v Pardubicích se posunula opět o krok dále. Dopravní podnik města Pardubic totiž v pondělí 1. října získal z regionálního operačního programu dotaci 36 milionů korun na přeložku trakčního vedení.

mestske-slavnosti.jpg

Podzimní městské slavnosti přicházejí

2.10.2012

Fanfáry znějící z ochozů Zelené brány oznámí ve čtvrtek 4. října veřejnosti, že v Pardubicích začaly již 19. podzimní městské slavnosti. Již od rána se budou obyvatelé i návštěvníci města moci setkat s jejich aktéry, ať při divadelním představení v historické klubovně Evropského spolkového domu, přehlídce moderního tance v KD Hronovická, při tradiční spanilé jízdě kočárů v ulicích města, nebo večer právě u Zelené brány, která se na počest slavností celá rozezní.

Informace pro občany MO VI

28.9.2012

Vážení obyvatelé města Pardubic, zejména městského obvodu Pardubice VI, možná jste zaznamenali, že v minulých dnech začal aktivně pracovat přípravný výbor místního referenda pro osamostatnění Městského obvodu Pardubice VI. Některé informace, které občanům MO VI předložil, ale nejsou přesné a leckdy jsou zavádějící. Proto jsme se rozhodli na tomto místě průběžně zveřejňovat věrohodné informace, které mají obyvatelům městského obvodu VI pomoci při důležitém a zodpovědném rozhodování o vlastní budoucnosti. Úvodní informací je osobní dopis primátorky města Pardubic Štěpánky Fraňkové, určený všem obyvatelům šestého městského obvodu.

viz-3.jpg

Rekonstrukce přednádraží může zkrátit cestu na Duklu

26.9.2012

Zároveň s přestavbou pardubického přednádraží na multimodální uzel by se konečně mohli obyvatelé Dukly dočkat mimoúrovňové cesty k nádraží a dál například do Polabin. Nabídku na vybudování lávky pro pěší a cyklisty, případně podchodu, přivezl do Pardubic v úterý 25. září ministr dopravy Pavel Dobeš.

letiste.jpg

Měření hluku z letiště začne za dva týdny

24.9.2012

Odborná firma, na základě smlouvy s Armádou ČR, začne zhruba za dva týdny měřit hluk z leteckého provozu v okolí pardubického letiště. S výsledky, které budou vyhodnoceny v listopadu, vedení letiště seznámí představitele města, městských obvodů a okolních obcí i zástupce občanských iniciativ stěžujících si na nadměrný hluk z letového provozu.

Rozhodnout o vlastní budoucnosti je právem každého

21.9.2012

Starosta městského obvodu VI Petr Králíček dnes informoval primátorku Pardubic o aktivitách části občanů svého volebního obvodu, směřujících k odtržení obcí tohoto obvodu od Pardubic.

domov-pro-seniory.jpg

Senioři na Dubině zvolí svou miss

21.9.2012

Seriál České televize Život je ples se stal inspirací k soutěži pro české seniory. Miss staré koleno se uskuteční v šesti vybraných zařízeních sociální péče v ČR. Vlastní královnu krásy si tak v říjnu zvolí i obyvatelé domova pro seniory na Dubině.

radnice.jpg

KOMUNIKÉ

21.9.2012

Ze schůze rady konané dne 20. září 2012

1 5 6 7 8 9 10 11 14 21 27