Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

To jsou Pardubice 2017/2

Podzimní vydání časopisu To jsou Pardubice právě vyšlo

15.11.2017

Radnice vydala další, v pořadí již osmé číslo časopisu To jsou Pardubice. K dostání je jako vždy v pardubickém infocentru, v komorní filharmonii vždy před koncerty, v divadle před představeními nebo na pardubickém zámku. Jaká témata jsme připravili tentokrát?

Společné jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubic

Tesla Kyjevská vstupuje do druhého kola

15.11.2017

Město hledá způsob, jak znovu využít areál bývalé průmyslové továrny Tesla Kyjevská. Rozhodlo se proto vyhlásit investorskou soutěž na prodej tohoto areálu. První kolo výběrového řízení již proběhlo, pardubičtí radní na svém posledním jednání navíc schválili zadávací podmínky pro kolo druhé.

Vánoční zpívání

Pardubice se halí do vánočního hávu

14.11.2017

Rok 2017 se pomalu blíží ke svému závěru a s tím přichází i to nejkrásnější období – předvánoční a vánoční čas. Letos jako každý rok budeme v první adventní víkend společně rozsvěcet vánoční strom, bát se čertů a vzhlížet k andělům a v neposlední řadě si užijeme vánočním punčem provoněné adventní trhy – to vše na Pernštýnském náměstí v Pardubicích.

Společné jednání Rady Pardubického kraje a Rady města Pardubic

Město a kraj řešily letiště i autobusový terminál

14.11.2017

V krajském městě se potkává krajský majetek s městským, ať už to je v dopravě, kultuře nebo zdravotnictví a školství. Právě proto je dobré záměry a projekty kraje a města synchronizovat a vzájemně posilovat ve prospěch občanů. K tomu směřují také pravidelná pracovní setkání obou rad. Na tom dnešním našli radní shodu nad řadou významných témat včetně například dokončení nového terminálu pardubického letiště.

radnice zlatá

Radnice hledá náměty na zkvalitnění života seniorů

14.11.2017

Město Pardubice chce podpořit péči o seniory v jejich přirozeném prostředí. Komise pro rodinu se rozhodla otevřít ve městě diskusi o zkušenostech a potřebách starých lidí. Již název akce, Senior patří do rodiny, napovídá, že jejím smyslem je působit na myšlení dětí a vnuků tak, aby vytvářeli pro své blízké podmínky pro jejich co nejdelší setrvání v domácím prostředí.

Radnice

Do pardubické kultury poputují další peníze

6.11.2017

Město již potřetí v letošním roce dotačně podpoří několik projektů zaměřených na rozvoj pardubického kulturního života. Z Programu podpory kultury uvolní částku celkem 450 000 korun. V rámci již třetího dotačního kola bylo vybráno celkem třicet projektů rozdělených do několika tematických okruhů.

Oceňování dětí a studentů 2017

Úspěšní žáci a studenti dnes převzali ocenění za jejich píli

1.11.2017

Představitelé města dnes v Kulturním domě Hronovická předali 125 nejlepším studentům pardubických středních škol a 220 žákům základních škol ocenění za jejich píli. Město tak každoročně oceňuje jejich studijní úspěchy v uplynulém školním roce, snaží se nadanou mládež motivovat a povzbuzovat ji v dalším studiu.

Rekonstrukce stravovacího provozu v DpS U Kostelíčka

Práce na nové kuchyni započaly, hotovo bude na jaře

1.11.2017

Kuchařky a kuchaře v Domově pro seniory U Kostelíčka od dnešního dne střídají řemeslníci. Jejich úkolem nyní bude během šesti měsíců stravovací provoz v domově kompletně modernizovat. Díky rekonstrukci, která vyjde na zhruba 42 milionů (včetně DPH), tak bude možné navýšit denní kapacitu jídel z 1000 na 1500 porcí.

Letecká bomba nalezená ve společnosti PARAMO v roce 1995

Na sanaci v Paramu dohlédnou pyrotechnici

1.11.2017

Pyrotechnickým průzkumem a průzkumnými vrty začne v příštím týdnu v areálu PARAMO druhá etapa sanačních prací. V této lokalitě je totiž reálná možnost nálezu nevybuchlé letecké munice z 2. světové války. Pokud by k nálezu došlo, muselo by město zahájit evakuaci osob v okruhu až 1100 metrů od místa nálezu.

Školka bez radonu

Pardubice mají další školská zařízení bez radonu

31.10.2017

Pardubice se letos opět zaměřily na kontrolu radonu ve školských zařízeních. Ve spolupráci se Státním ústavem radiační ochrany mělo v hledáčku objekty, u kterých byla již v roce 2010 a 2011 naměřena zvýšená koncentrace radonu v rámci rekonstrukcí, například během zateplování či výměny oken.

1 70 71 72 73 74 75 76 146 219 291