Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

holecek-4.jpg

Vila manželů Holečkových zůstane v parku Na Špici minimálně další rok a půl

12.10.2012

Nekončící příběh s černou stavbou manželů Holečkových v parku Na Špici pokračuje. Majitelé této vily měli do stanovené lhůty odstranit svůj dům v parku Na Špici, tak jak jim to uložily příslušné orgány magistrátu města Pardubic, a jak potvrdil Krajský soud a Nejvyšší správní soud.

Blíží se nabitý víkend. Milovníci koní i motorek si přijdou na své

11.10.2012

V sobotu 13. října odstartuje 122. Velká pardubická s Českou pojišťovnou. Slavnostní zahájení dostihového dne se uskuteční v 10.45 hodin, brány závodiště už budou otevřeny od 9 hodin. První dostih startuje v 11 hodin. Plochodrážní závod 64. Zlatá přilba města Pardubice se pojede o den později.

mag-cedule.jpg

Všechny pardubické základky mají vlastní psychology

11.10.2012

Pardubice jsou prvním městem v České republice, které má psychology ve všech svých základních školách. Odborníci na lidské a zejména dětské duše pomáhají školákům se začleněním do kolektivu, radí jim při problémech s vrstevníky, s učením, ale i v případech problémů v rodině či výběru budoucího povolání. Město si od zřízení těchto pozic slibuje zlepšení klimatu na školách, zdravější vývoj dětí a eliminaci části výchovných problémů ještě před jejich vznikem.

velka-pardubicka-prekazka-drop.jpg

Velká bude dostaveníčkem zahraničních partnerů

10.10.2012

Zástupci pěti zahraničních měst a regionů, s nimiž Pardubice pojí společné projekty, se o tomto víkendu sjedou do Pardubic. Zatímco v jiných letech přijíždějí představitelé partnerských spřátelených samospráv do Pardubic na vrchol dostihové sezony Velkou pardubickou, letos budou moci výjimečně sledovat i plochodrážní závody o Zlatou přilbu.

O evakuaci v ABC klubu

9.10.2012

Pyrotechnici rozšířili jednu ze zón evakuace pro případ nálezu nevybuchlé letecké pumy během zemních pracích v okolí Parama o sto metrů. Domovy, pracoviště i školy by museli opustit všichni nalézající se v okruhu 1100 metrů od místa nálezu. O důvodech jejich rozhodnutí, konkrétním průběhu i době trvání evakuace, zajištění péče o děti, ale například i o možném způsobu likvidace nalezené munice a podobně se bude hovořit 24. října od 17:00 na veřejné besedě. Ta se neuskuteční v Ideonu, jak bylo původně avizováno, ale o pár metrů dále, v ABC klubu na Olšinkách.

img-6770.jpg

Nejvíc jsou potřebné cyklopruhy na 17. listopadu. Prozradily to pocitové mapy

9.10.2012

V průběhu festivalu Město na Míru, který probíhal na konci září na třídě Míru, měli občané města možnost vyjádřit se prostřednictvím pocitových map. Pomocí zapichování špendlíků tak mohli sdělit svůj názor k připravovaným opatřením pro cyklisty. To, kterou připravovanou stezku, lávku nebo cyklopruh by uvítali nejvíce, označilo 186 lidí.

parkovaci-automat-5.jpg

Od října zaplatíte v Pardubicích parkovné i pomocí SMS

8.10.2012

Parkovné v Pardubicích je od 1. října možné platit nejen zakoupením lístku v automatu, ale také pomocí SMS zprávy. Systém běžel několik týdnů ve zkušebním režimu, teď už ho mohou naostro využívat i řidiči. Placení parkovného je navíc velice jednoduché.

dsc-3816.jpg

Projekt přednádraží v Pardubicích má zelenou

5.10.2012

Pardubičtí zastupitelé dali dnes na svém mimořádném zasedání zelenou projektu přednádraží. Svým hlasováním schválili dofinancování celého projektu ve výši 63,3 milionů korun z rozpočtu města, a to v letech 2012 – 2015.

radnice-13.jpg

KOMUNIKÉ

4.10.2012

Ze schůze rady konané dne 2. října 2012.

vizualizace-prednadrazi.jpg

Dopravní podnik získal dotaci na přeložku trakčního vedení

3.10.2012

Plánovaná rekonstrukce přednádraží v Pardubicích se posunula opět o krok dále. Dopravní podnik města Pardubic totiž v pondělí 1. října získal z regionálního operačního programu dotaci 36 milionů korun na přeložku trakčního vedení.

1 4 5 6 7 8 9 10 13 18 24