Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké

30.9.2009

z jednání rady konané dne 29. září 2009

Šatlava se změní v pohádkovou zem

29.9.2009

Pohádkové postavičky spisovatelky, grafičky a ilustrátorky Vítězslavy Klimtové se nastěhují do Šatlavy. V pondělí 5. října bude totiž v podzemí radnice zahájena putovní výstava Pohádková země, o patro výš, v Galerii Mázhaus výstava ručně řezaných loutek Miloslava Jirana. Toto „pohádkové“ pondělí zahájí již 16. ročník městských slavností. Ty budou podle organizátorů, Kulturního centra Pardubice, karnevalem hudby, divadel, zábavy i historických prvků.

Město prodá nedobytné pohledávky

24.9.2009

Město se zbaví nedobytných pohledávek v hodnotě téměř 15 milionů korun. Od kupce, společnosti AKNELA za ně získá 610.000 korun. Uvolní si tím však kapacity pro efektivnější vymáhání jiných dluhů.

Dotace na opravy prodávaných městských bytů

24.9.2009

Lidé, kteří v současné době kupují městský byt, mohou na jeho opravy získat dotace od města. Rozhodlo o tom zářijové zastupitelstvo města. Noví vlastníci, kteří se rozhodnou investovat do bytu, nebo bytového domu, tak mohou z městského rozpočtu získat až deset procent kupní ceny bytu. O dotaci mohou požádat až po roce po zapsání vlastnického práva do katastru, do oprav se však mohou pustit již nyní.

Svátek památek přilákal více než 3333 návštěvníků

24.9.2009

Rekordnímu zájmu návštěvníků se těšily letošní Dny evropského dědictví v Pardubicích. Během jediného dne navštívilo pardubické kostely 3338 lidí. Největší pozornosti se jako obvykle těšil pardubický zámek. Možnosti prohlédnout si zdarma expozice zámku a vystoupat na vyhlídkovou věž využilo během neděle 20. září 1500 návštěvníků.

Hradecká ulice bude v neděli patřit bruslařům

22.9.2009

Hradecká ulice bude v neděli 27. září patřit účastníkům 5. ročníku největšího středoevropského seriálu v in-line bruslení Nestlé LifeInLine Tour 2009 . Bruslaři všech věkových kategorií budou mít jednu z posledních příležitostí v tomto roce zúčastnit se organizované projížďky v ulicích města. Úplně poslední akcí pak bude v pondělí 5. října tradiční pardubická akce - Pardubice na bruslích.

Chat s primátorem ing. Jaroslavem Demlem

21.9.2009

Záznam chatu z 21. 9. 2009.

„Divoké“ parkování u AFI končí

18.9.2009

O víkendu definitivně skončí „divoké“ parkování na volných plochách u AFI Paláce a polikliniky KOLF na Masarykově náměstí. Městské pozemky, které do nedávna sloužily stavbařům, jsou upraveny a budou i zřetelně ohraničeny. Parkování na nich nebude možné. Řidičům, kteří tuto změnu „přehlédnou“, může přijít parkování draho. Auto jim může být odtaženo.

Dopravní podnik hledá cesty k úsporám

18.9.2009

Rada města schválila v tomto týdnu změny v systému městské hromadné dopravy, vyplývající z projektu posouzení a optimalizace MHD. Od 1. listopadu 2009 dojde k dílčím změnám na některých linkách. Změny se budou týkat jak autobusového, tak trolejbusového provozu. "Lepší trasování linek a koordinace spojů v kombinaci s co nejmenším omezení rozsahu dopravní obslužnosti přinesou ročně úsporu kolem 100 tisíc najetých kilometrů, v penězích zhruba dva miliony korun," řekl náměstek primátora Alexandr Krejčíř.

Město vyškolí žadatele o evropské dotace

17.9.2009

Město Pardubice chce majitelům bytových domů na sídlištích Dukle a Višňovka usnadnit přístup k evropským dotacím na regeneraci domů. Připravilo proto seminář a školení pro ty, kteří budou žádat o podporu ze strukturálních fondů EU v rámci Integrovaného plánu rozvoje města pro tato sídliště.

1 4 5 6 7 8 9 10 13 18 24