Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Historické fotografie Pardubic

Krajská metropole si bude celý rok připomínat založení Československa i další „osmičková“ výročí

12.1.2018

Sláva v ulicích, výstavy, přednášky i koncerty – rok 2018 se ponese v oslavném duchu! V celé republice si budeme připomínat 100. výročí vzniku Československé republiky, ale také 50 let od srpnových událostí roku 1968. Na oslavách se bude podílet stát, města i stovky organizací a Pardubice rozhodně nezůstanou pozadu.

logo Pardubic

Město pouští do oběhu další startovací byty

9.1.2018

Třetí kolo startovacích bytů se blíží, pro letošní rok jich město uvolní celkem šestadvacet v deseti lokalitách Pardubic. Zájemci budou moci své žádosti podávat již 7. a 8. února, „výherci“ pak budou známi v závěru téhož měsíce. Veřejné losování se totiž uskuteční 27. února v Kulturním domě Hronovická.

Kulturní centrum Pardubice

S novým rokem odstartoval i kulturní program města

8.1.2018

Od Nového roku, tedy již přes týden v Pardubicích fungují dvě nové příspěvkové organizace města – Turistické informační centrum (TIC) Pardubice a Centrum pro otevřenou kulturu. Nahradily tak Kulturní centrum Pardubice (KCP), které zaniklo k 31. prosinci 2017 a které se město jako jeho zřizovatel rozhodlo restrukturalizovat. Akce a procesy, které byly v náplni KCP, pokračují pod správou nových organizací, lednový program již odstartoval.

Diskuze k parkování na Cihelně

Na Cihelně by mělo být regulované parkování

5.1.2018

Prezentace možných variant regulace systému parkování v pardubické místní části Cihelna a Stavařov proběhla ve čtvrtek v podvečer v aule Univerzity Pardubice. Město Pardubice, respektive jeho magistrát nechal studii zpracovat u společnosti Euroanalytics, s.r.o., která navrhla například řešení parkování v Mladé Boleslavi.

znak v dlažbě 2

Město podpoří Preventivně informační centrum

2.1.2018

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje otevře ve městě nové Preventivně informační centrum. Veřejnost se zde formou přednášek bude moci seznámit například s tím, jak nebezpečná může být virtuální komunikace či jak se chovat v krizových situacích. Město na výstavbu a vybavení centra navíc uvolní z Programu prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti částku ve výši 150 000 korun.

rekonstrukce radnice

Radnice je připravena pro stavbaře

28.12.2017

Pardubická radnice na Pernštýnském náměstí je s koncem roku připravena na příchod stavbařů. Jejich úkolem je zachránit před zničením jižní křídlo historické budovy, tedy to, jehož okna směřují do historického náměstí. Průzkum tu totiž prokázal napadení dřevěných konstrukcí dřevokaznou houbou. Celkem přijde rekonstrukce město na zhruba 67 milionů korun (s DPH).

Radnice

Dotace města dosahují rekordních čísel

22.12.2017

Město v příštím roce rozdělí více než sto milionů korun do několika oblastí. V rámci své dotační politiky tak Pardubice podpoří jak poskytovatele sociálních služeb, tak subjekty z oblasti sportu, kultury, cestovního ruchu či volnočasových a vzdělávacích aktivit. Část peněz je určena také na podporu ekologické výchovy, bezbariérovosti, prevenci kriminality i dobrovolných hasičů.

Radnice

Zastupitelé schválili rozsáhlou změnu územního plánu

21.12.2017

Zastupitelé Pardubic schválili XVII.b změnu Územního plánu města Pardubice. Jedná se o jednu z nejrozsáhlejších změn v době platnosti současného územního plánu týkající se pozemků po celém správním území města, s výjimkou katastrálního území Drozdice a Hostovice. Pořizování změny trvalo pět let.

město - letecký

Doubravice a Hrádek by mohla spojit nová cyklostezka

19.12.2017

Pardubice a obec Srch budou spolupracovat na výstavbě nové cyklostezky Doubravice – Hrádek. Na svém prosincovém jednání o tom rozhodli zastupitelé města. Plánovaná trasa by měla být dlouhá zhruba 1,5 kilometru, přičemž část stezky se bude nacházet na území Pardubic, zbývající úsek povede po katastrech spadajících pod obec Srch.

Označení úřadu

Město se zbavuje další bariéry

18.12.2017

V Pardubicích mizí další bariéra, tentokrát v komunikaci na úřadech. Prostřednictvím nové služby Tichá linka zde budou moci své požadavky bez problému vyřizovat také sluchově postižení. Služba, kterou zajišťuje obecně prospěšná společnost Tichý svět, v rámci magistrátu města funguje nonstop bez nutnosti objednání a navíc je zcela zdarma.

1 4 5 6 7 8 9 10 58 115 171 228