Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Děti ve školce - ilustrační foto

Všechny pětileté děti musí k zápisu, upozorní dopis

7.8.2017

Rodiče, kteří nenechali zapsat své pětileté děti do mateřské školy, mohou během srpna očekávat dopis od pardubické radnice. Město je jím upozorní na opomenutí zákonné povinnosti. Stát totiž od 1. září letošního roku novelou školského zákona zavádí vedle povinné školní docházky nově i povinnou předškolní docházku pro děti, které v následujícím školním roce nastupují do základní školy.

lokality startovacích bytů

Startovací bydlení se osvědčilo

3.8.2017

V Pardubicích již druhým rokem funguje projekt startovacího bydlení pro mladé a město připravuje již třetí pětadvacítku bytů, jejichž pronájem nabídne „do začátků“ lidem do 30 let věku. První zkušenosti ukazují, že projekt, který má mladým jednotlivcům i párům usnadnit osamostatnění a přesvědčit je, aby zůstali ve městě nebo se do něho nastěhovali, se neminul účinkem.

Den koní 2015

Září bude opět patřit svátku koní

2.8.2017

Zářijová kvalifikace na Velkou pardubickou bude letos již potřetí i oslavou Evropského dne koní. Dostihy v sobotu 9. září tak budou opět obohaceny o řadu akcí pro děti i pro dospělé. Společným jmenovatelem bude tradice chovu koní a také prezentace členských měst sdružení Euro Equus, díky jehož iniciativě tento svátek, připadající vždy na druhý zářijový víkend, vznikl.

Britská velvyslankyně

Britská velvyslankyně zavítala na pardubickou radnici

1.8.2017

Během své návštěvy Pardubického kraje zavítala britská velvyslankyně Jan Thompson také na pardubickou radnici. V Historickém sále radnice ji přivítalo vedení města v čele s prvním náměstkem primátora Jiřím Rozinkem, který ji seznámil s milníky pardubické historie i se současnými Pardubicemi.

nadrazi_dukla_lavka.jpg

Město bude koordinovat lávku přes nádraží

27.7.2017

O výstavbu lávky, která má překlenout pardubické vlakové nádraží, se postará Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). První verze návrhu projektu se však pardubickému zastupitelstvu nezamlouvala, rada proto vybrala zástupce města, architekta Milana Košaře, který bude další projekční činnost kolem lávky koordinovat.

hřiště Dubina

Pardubické děti se o prázdninách nudit nemusí

26.7.2017

Pardubické děti nemusí prázdniny prosedět u počítače, nebo se nudit. I v době letních prázdnin je pro ně otevřeno 21 sportovišť vybavených pro různé sporty. Vedle hřišť různých sportovních klubů je v Pardubicích otevřeno osm sportovišť v areálech základních škol. Některé sídlištní školy otevírají o prázdninách dětem hřiště již od rána.

nemocnice

Pardubice pomáhají zlepšovat kvalitu zdravotní péče

25.7.2017

Město chce i v letošním roce finančně podpořit Pardubickou nemocnici. Dotace, pokud ji schválí zastupitelstvo města, by měla přispět ke zvýšení komfortu a kvality služeb, které nemocnice poskytuje, shodli se náměstek primátora pro sociální politiku a zdravotnictví Jakub Rychtecký a ředitelka Pardubické nemocnice Štěpánka Fraňková.

cyklo3

Cyklověž u nádraží je v provozu

24.7.2017

Cyklověž, která „vyrostla“ v Pardubicích v rámci rekonstrukce přednádraží, od dnešního dopoledne využívají první majitelé kol. Parkovací dům pro kola i elektrokola provozuje Dopravní podnik města Pardubic, uložení bicyklu na den stojí 10 korun.

Stávající podoba sportoviště ZŠ Ressla

Město má jízdní řád na vylepšení školních sportovišť

19.7.2017

Nejen budovy škol a stravovací provozy, ale i školské sportovní areály potřebují investice. To jsou závěry analýzy pracovní skupiny pro školní sportoviště, kterou obdrželi radní a zastupitelé města. Jejím cílem bylo zmapovat stav školních venkovních sportovišť všech základních škol zřizovaných městem, stanovit jejich standardy a navrhnout priority pro rekonstrukce v nejbližších letech.

radnice_ilustracni_foto

Město chce na opravu Dělnické ulice získat dotaci

17.7.2017

Pardubice se budou ucházet o dotaci na rekonstrukci Dělnické ulice. Desítky milionů korun by město podle rozhodnutí radních mělo získat prostřednictvím národního programu na podporu podnikatelských nemovitostí a infrastruktury v příštím roce, kdy by se komunikace důležitá pro obslužnost průmyslové zóny v Černé za Bory také měla dočkat opravy.

1 4 5 6 7 8 9 10 58 115 172 229