Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Sculpture line - komentovaná prohlídka

Komentovaná prohlídka přiblížila význam soch

25.6.2018

Průzkumníci, Koně, Velký misionář či Compact Disc… Právě těchto pět soch nyní zdobí různé části města a ukazuje obyvatelům, že umění patří nejen do galerií, ale i do ulic. Pardubice mají díla zapůjčená v rámci celorepublikového projektu Sculpture line 2018, jejich majitelům je vrátí až koncem měsíce září.

Vizualizace Tesla Kyjevská

Tesla Kyjevská našla svého budoucího majitele

22.6.2018

Pardubičtí zastupitelé na svém včerejším jednání rozhodli o schválení smluvní dokumentace, která dává areálu brownfieldu Tesla Kyjevská po mnoha letech reálnou naději, že bude využitelný ve prospěch aktivit, kterých je v Pardubicích, respektive přímo v lokalitě Pardubičky trvalý nedostatek.

1.Spalovna Rybitví

Zastupitelé města dali stopku vyřešení situace kolem spalovny AVE

22.6.2018

Pardubičtí zastupitelé dali definitivní stopku šanci vyřešit hrozbu obnovení činnosti spalovny odpadu společnosti AVE CZ v Rybitví. Nepřijali totiž materiál, na kterém kromě úředníků spolupracovala i renomovaná právní kancelář Havel & Partners. Materiál koncepčně řešil nejen nákup areálu spalovny, ale také její další využití tak, aby město nenakupovalo nepotřebný majetek. V souladu s hierarchií nakládání s odpady dle zákona o odpadech by mělo být primárně zvažováno využití areálu pro přetřídění komunálního odpadu, recyklaci odpadů nebo pro environmentálně víc šetrné energetické využití.

Logo ITI

Aglomerace podpoří dalších 11 projektů za téměř 400 milionů

20.6.2018

Výstavba dopravních terminálů v Chrudimi a Jaroměři, nová trolejbusová trať v Hradci Králové, rekonstrukce národní kulturní památky Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou nebo univerzitní projekt na výzkum inovativních léčiv pro zánětlivá onemocnění jater či nádorových onemocnění. Řídicí výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace schválil dalších jedenáct projektů za více než 385 milionů korun. V letošním roce ještě aglomerace plánuje vyhlásit výzvy ze čtyř operačních programů v celkové výši 786 milionů korun.

Sběr PET lahví - 1. místo MŠ Čtyřlístek Pardubice

Ve sběru PETek kralují děti z Pardubiček

18.6.2018

V soutěži základních a mateřských škol ve sběru PET lahví, kterou pravidelně vyhlašuje pardubický magistrát se Službami města Pardubic, hrají v posledních letech prim děti z Pardubiček. V předchozích čtyřech ročnících zvítězila vždy MŠ Čtyřlístek, těsně následovaná ZŠ a MŠ Kyjevská. Ani letošní 16. ročník soutěže nebyl jiný.

logo Pardubic

Agenda řidičských průkazů bude uzavřena

18.6.2018

Provoz oddělení dopravně správních agend pardubického magistrátu bude v posledních červnových dnech výrazně omezen. Ve čtvrtek 28. června od 12:00 a v pátek 29. června po celý den, bude agenda řidičských průkazů z technických důvodů uzavřena. Nebude tedy přijímat nové žádosti, ani vydávat hotové doklady. V pondělí 2. července bude opět v plném provozu.

ČSOB

Masarykovo náměstí během prázdnin zkrásní

14.6.2018

O prázdninách čeká centrum Pardubic další opravy. Tentokrát se dočká rekonstrukce nejen vozovka na Masarykově náměstí, ale také chodník před ČSOB. Na přechodu mezi protilehlými zastávkami městské hromadné dopravy navíc přibyde semafor. Práce, zajišťované třemi různými subjekty, začnou 2. července a potrvají do konce srpna.

ilustr. foto - školní jídelna ZŠ Dubina

Obědy pro děti pomáhají stále častěji

14.6.2018

Pardubické školy již tři roky využívají projekt Obědy pro děti k financování stravování žáků, jejichž rodičům finanční situace nedovoluje platit dětem obědy ve školní jídelně. Zhruba pět set korun, na něž obědy pro školáka měsíčně přijdou, je pro řadu rodičů vydáním, které si rodina nemůže dovolit. Děti z těchto rodin pak, kromě hladu, často trpí i vyloučením z třídního kolektivu, což se může projevit na jejich psychice, prospěchu či školní docházce. Školáků, kterým tento charitativní projekt pomáhá, v Pardubicích každoročně přibývá.

Radnice ilustrační foto

Výstavbu lávky zajistí SŽDC

12.6.2018

Město je připraveno odevzdat budoucnost lávky do rukou Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Smlouvu o postoupení práv a povinností již radní schválili, jejím podpisem se realizace lávky oficiálně stává součástí projektu Modernizace železničního uzlu Pardubice a tím také investicí SŽDC.

Zrcadlo umění

Pardubice se znovu stanou zrcadlem amatérského umění

11.6.2018

V polovině června dostane v centru Pardubic znovu prostor amatérská kultura našeho města. Jarní část městských slavností s názvem Zrcadlo umění tradičně představí nadšené jednotlivce i soubory a potěší věrné diváky i náhodné kolemjdoucí. Město nabídne řadu osvědčených i nových prostor k prezentaci umění tanečního, divadelního, hudebního i výtvarného!

1 4 5 6 7 8 9 10 60 119 178 237