Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Terminál B - návrh

Zastupitelé rozhodnou o pozemcích pro terminál B

23.4.2018

Město by brzy mohlo vlastnit pozemky potřebné pro výstavbu terminálu B. V současné době je část plochy ve vlastnictví společnosti EUROBIT REAL a.s., další část pozemků pro změnu patří soukromým vlastníkům či Správě železniční dopravní cesty a společnosti České dráhy, a.s. O tom, zda budou prodej a odkup pozemků schváleny, rozhodne Zastupitelstvo města Pardubic ve čtvrtek 26. dubna.

To jsou Pardubice 1/2018

Jarní vydání časopisu To jsou Pardubice čeká na vás

19.4.2018

Radnice připravila další vydání časopisu To jsou Pardubice, jehož jarní číslo přináší další zajímavosti (nejen) z našeho města.

most Červeňák

Veřejnému projednávání dominovala propojka

19.4.2018

Včerejší odpoledne ve Společenském sále radnice patřilo veřejnému projednávání XIX. změn Územního plánu města Pardubic. V rámci diskuze všech zúčastněných zazněly různé názory a připomínky. Veřejnost má navíc možnost se ke změnám vyjádřit, a to do středy 25. dubna.

Radnice

Město bude regulovat výstavbu ve Svítkově

19.4.2018

Pardubice připravily soubor regulačních zásad, které mají korigovat podobu nově vznikající zástavby Svítkov – západ. Cílem města je, aby tato sídelní část získala architektonickou identitu a působila jednotně a bez výstředností. Regulační prvky řeší například polohu domu či jeho vzdálenost od sousedních pozemků, do návrhu vzhledu stavby samotné však nijak výrazně nezasahují.

radnice_ilustracni_foto

Pardubická radnice spouští informační linku

19.4.2018

Pardubická radnice spouští od května vlastní informační call centrum. Operátorky provedou občana nečekanými situacemi a pomohou mu s orientací v úředních záležitostech.

Certifikát

Pardubicko – Perníkové srdce Čech již má svůj certifikát

19.4.2018

Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech získal certifikát Českého systému kvality služeb a zařadil se tak mezi více jak 500 certifikovaných organizací v České republice. Spolku se navíc díky certifikátu otevírá řada možností, například rozšíření spolupráce mezi jeho stávajícími i budoucími členy či podpora státu.

Křivkův memoriál

Křivkův memoriál ovlivní dopravu ve městě

18.4.2018

Ve čtvrtek 26. dubna ožije centrum města Memoriálem Josefa Křivky. Již 41. první ročník tohoto cyklistického závodu s sebou přinese mírná dopravní omezení, která potrvají od 16:30 hodin zhruba do deváté hodiny večerní.

logo Pardubic

Změny ve vydávání osobních dokladů

18.4.2018

Od 1. července letošního roku se mění podmínky vydávání osobních dokladů. Lidé budou moci žádat o vydání občanského průkazu a cestovního pasu ve zkrácené lhůtě. Za poplatek získají doklad do jednoho pracovního dne nebo do pěti dnů od podání žádosti. Všechny občanské průkazy vydávané po tomto datu budou opatřené elektronickým čipem, o vydání řidičského průkazu bude možno nově žádat v kterékoli obci s rozšířenou působností bez ohledu na adresu trvalého bydliště, tedy stejně, jako je tomu u ostatních osobních dokladů.

Palackého - víc než spojka

Tým architektů představil koncepční studii na rekonstrukci Palackého třídy

17.4.2018

Po šesti měsících práce představila skupina odborníků svou vizi na proměnu Palackého třídy. Důležitá tepna Pardubic, která aktuálně slouží jako průchozí spojka od nádraží do centra města, má podle nich ambice stát se atraktivním místem pro trávení volného času i podnikání. Studie obsahuje komplexní analýzy současného stavu ulice, informace o potřebách veřejnosti a samotný návrh, který obsahuje 36 hlavních doporučení pro Palackého třídu. Koncepční studii představila pracovní skupina odborníků veřejnosti v prostorách kina na nádraží, které je součástí Palackého ulice a jehož venkovní prostranství se již zatraktivnění dočkalo.

znak v dlažbě 2

Město představí finální návrh XIX. změn územního plánu

17.4.2018

Ve středu 18. dubna v 16:00 hodin se ve Společenském sále pardubické radnice na Pernštýnském náměstí uskuteční veřejné projednávání XIX. změn územního plánu města Pardubic. Tato změna by v budoucnu měla umožnit propojení Pardubiček s Višňovkou, respektive ulic Pod Břízkami a Kyjevská. Silniční spojka, jejíž výstavbu radnice plánuje, by měla ulevit dopravě v centru města.

1 4 5 6 7 8 9 10 59 118 176 234