Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Přednádraží vizualizace celé

„Chceme cestujícím zajistit maximální komfort,“ říká náměstkyně Dvořáčková

21.2.2017

Řada obyvatel města a někteří členové zastupitelstva se pohoršují nad záměrem zbourat bytový dům na náměstí Jana Pernera. Podle vedení města by však Pardubice měly mít svou „vstupní bránu“, veřejné prostranství, které nabídne komfort a usnadní přestupy.

Slavín 2

Město převzalo péči o hroby sedmi osobností

20.2.2017

Město Pardubice převzalo do své správy péči o prvních sedm opuštěných hrobů významných osobností, tzv. hrobů v péči města Pardubic. Bude je na své náklady udržovat prostřednictvím Služeb města Pardubic. Již dnes jsou tyto hroby součástí Pardubického Slavína, tedy projektu Klubu přátel Pardubicka, který mapuje místa posledního odpočinku významných osobností.

radnice zlatá

Pardubice podpoří Den dětské onkologie

15.2.2017

Pardubice se v sobotu 18. února v rámci Dne dětské onkologie zapojí do osvětové akce „Rozsviťme do zlata“, která je součástí světové akce Light it up hope, light it up gold. Pardubická radnice na Pernštýnském náměstí bude nasvícena zlatou barvou a město tak spolu s řadou dalších měst v republice symbolicky podpoří onkologicky nemocné dětské pacienty.

ilustracni_foto.jpg

Právní poradnu již navštívily stovky občanů

15.2.2017

Nevíte, jak si poradit ve složitější životní situaci? Vyzkoušejte bezplatnou právní poradnu, která v Pardubicích funguje již přes pět měsíců. Advokáti z Pardubického kraje jsou občanům k dispozici každou středu v budově magistrátu ve Štrossově ulici, kde zájemcům poskytují základní právní informace k jimi dotazovaným věcem.

ples-senioru-2016_1.jpg

Senioři roztančí Hronovickou

7.2.2017

Do pátého desetiletí vstoupí ve čtvrtek pardubický ples seniorů. Jedenačtyřicátý ročník akce, kterou pro dámy i pány v důchodovém věku pořádá město Pardubice, bude bezesporu stejně vydařený jako ty předešlé. K tanci zahraje swingový orchestr JK Band, předtančení zajistí taneční kroužek Seniorcentra pod vedením manželů Pazderových, chybět nebude ani Spolek historických tanců.

Zlatá přilba

Město bude pojistkou proti ztrátě značky Zlatá přilba

7.2.2017

Město Pardubice chce být pojistkou pro případ, že by byla na prodej ochranná známka na Zlatou přilbu, případně anglická verze tohoto výrazu. Uzavře proto společně s Auto moto klubem Zlatá přilba Pardubice s majitelem ochranných známek smlouvu, podle níž bude mít klub i město na odkup ochranné známky předkupní právo.

Ilustrační foto oční

Město dbá na zrakovou prevenci u dětí

1.2.2017

Preventivní vyšetření očních vad čeká letos přes dva tisíce dětí v pardubických mateřinkách. Město navíc tato vyšetření a následnou péči podpoří dotací téměř 800 tisíc korun. Necelých 500 tisíc korun je určeno na projekt Mít oči k vidění, 269 tisíc korun pak půjde na provoz Centra integrované péče (CIP) pro děti s poruchou binokulárního vidění.

Památník Zámeček

Národní kulturní památka – pietní území Zámeček dostane novou tvář a duši

27.1.2017

Statutární město Pardubice má zájem v rámci Integrované územní investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace čerpat dotace na projekt „Rekonstrukce a modernizace Památníku Zámeček“. Cílem je zefektivnit prezentaci a zároveň posílit ochranu a rozvoj kulturního a přírodního dědictví, jehož součástí tato památka je.

Hokejbal_ilustrační_foto

Mistrovství světa v hokejbalu zamíří letos do Pardubic

27.1.2017

Předloni švýcarský Zug, letos východočeské Pardubice aneb Mistrovství světa v hokejbale 2017 míří do krajského města. Pardubickou Tipsport arenu zaplní od 1. do 10. června hokejbalové týmy žen a mužů z celého světa, aby zde změřily síly a získaly titul. Mistrovství světa v hokejbale nabídne řadu sportovních klání, ale každý den také bohatý doprovodný program nejen v areálu Tipsport areny. Vzhledem k tomu, že se jedná o akci, která do města přitáhne i zahraniční návštěvníky, rozhodlo se ji město finančně podpořit.

aquacentrum 2

Pardubice podpoří provoz aquacentra

25.1.2017

Pohyb, relaxace, zábava, individuální či rekreační aktivity, výuka plavání, v létě venkovní pláž… To vše nabízí již několik let obyvatelům Pardubic a jejich návštěvníkům zmodernizované Aquacentrum Pardubice. Vedení města se proto rozhodlo jeho provoz v letošním roce podpořit dotací ve výši necelých 32 milionů korun.

1 65 66 67 68 69 70 71 136 204 271