Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

koupaliště Cihelna

Areál letního koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

16.10.2015

Radní Pardubic na svém čtvrtečním jednání rozhodli o provozovateli městského areálu letního koupaliště Cihelna, následně dali věc na vědomí zastupitelům. V koncesním řízení uspěla firma, která se o areál starala dosud – P. Ministr, v.o.s. Nabídková cena staronového dodavatele byla dokonce téměř o 150 tisíc korun nižší než částka vypracovaná k porovnání od městské společnosti provozující zdejší aquacentrum. V rozpočtu města zůstanou v následujících letech dokonce miliony korun.

1.Spalovna Rybitví

Radnice je na dobré cestě ke koupi spalovny v Rybitví

15.10.2015

Spalovnu nebezpečných odpadů v Rybitví koupí město Pardubice. Poslední jednání primátora města Martina Charváta s vedením společnosti AVE CZ, která již mnoho let usiluje o znovuobnovení provozu, dokonce naznačilo, že kontrakt by mohl být uzavřen již do několika málo měsíců.

školní stravování 2

Pardubice získaly ocenění za školní stravování

14.10.2015

Město Pardubice je třetím nejlepším zřizovatelem školních jídelen v České republice. Ocenění převzal náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký v úterý na Mezinárodní konferenci k 70. výroční školního stravování v ČR.

CreArt "THINK TANK"

V kavárnách se diskutovalo o tabu a cenzuře v současném umění

14.10.2015

V pardubických kavárnách se v úterý 13. října v rámci akce projektu CreArt "THINK TANK" diskutovalo o tabu a cenzuře v současném umění. Zájemci si mohli vybírat z několika známých jmen na poli současného umění: do kaváren zavítala výtvarná umělkyně Veronika Bromová, výtvarný umělec Ondřej Brody nebo Vladimír Kokolia, profesor na Akademii výtvarných umění v Praze.

babičky do školek

Senioři dobrovolně pomáhají v pardubických školách a školkách

13.10.2015

Deset babiček a jednoho dědečka vítají několikrát v týdnu děti i jejich učitelé v pardubických mateřských a základních školách. Pardubice jsou zřejmě jediným městem v České republice, které ve školách už druhým rokem pomáhají mezigeneračně propojit seniory a děti. O pomoc prarodičů, kteří dětem ve svém volnu dobrovolně pomáhají, projevila velký zájem většina školských zařízení ve městě.

Buchtyáda 2013

Hvězdou Týdne pro seniory bude letos Josef Zíma

13.10.2015

Říjnový Týden pro seniory, který každoročně pořádá již od roku 2007 pro své občany město Pardubice, ponese již tradiční podtitul „Věk není překážkou“. Hvězdou chystané pětidenní akce bude slavný zpěvák, herec a moderátor Josef Zíma. V bohatém programu, který odstartuje 19. října, nechybí ani třetí ročník oblíbené Buchtyády.

Ilustrační foto_Hradecko_pardubická aglomerace

Až šest miliard korun pro Hradecko-pardubickou aglomeraci

12.10.2015

Dopravní terminály, nové cyklostezky, vozidla městské hromadné dopravy, desítky projektů v oblasti základních, středních a vysokých škol nebo kulturních památek. 145 měst a obcí, dva kraje, vysoké školy i soukromé subjekty mohou získat v tomto programovém období prostřednictvím Integrovaného územní investice (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace až šest miliard korun.

Tyršovy sady_kavárna

Kavárna v parku bude dočasně výstavním prostorem

9.10.2015

Objekt kavárny v Tyršových sadech bude zatím bez nájemce. Podnikateli, který městu v rámci vyvěšení záměru pronájmu nabídl nejvyšší nájemné, již vypršel čas k podpisu smlouvy na pronájem Galerie Café. Město tak bude muset hledat nového nájemce. Prostory by mohlo zatím využít například pro pořádání výstav.

belchatow-erb.jpg

Primátor podepíše dohodu o spolupráci mezi Pardubicemi a polským Bełchatówem

8.10.2015

Pardubice budou mít nové partnerské město. Stane se jím polský Bełchatów, s nímž zdejší radnice již dlouhodobě spolupracuje, avšak oficiální dohoda dosud nebyla podepsána. Slavnostní akt se uskuteční o víkendu v rámci městských slavností.

pardubice-logo-1c.jpg

Kvůli rozsáhlým dopravním omezením město otestuje zrušení vyhrazených jízdních pruhů

7.10.2015

Radnice se bude zabývat možností dočasného zrušení vyhrazených jízdních pruhů pro MHD a IZS na Masarykově náměstí a Sukově třídě. Důvodem jsou rozsáhlá dopravní omezení, která v současné době sužují Pardubice a způsobují tak řidičům značné komplikace a zdržení.

1 58 59 60 61 62 63 64 116 174 231