Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Zrcadlo umění_archivní foto

Pardubice ožijí 15. ročníkem festivalu Zrcadlo umění

11.6.2015

Slavnostním zahajovacím průvodem a tradičním vypouštěním balónků se zrcátky odstartuje už v úterý 16. června patnáctý ročník festivalu Zrcadlo umění. Přehlídka souborů amatérské kultury Pardubického kraje, která patří k jarní části Městských slavností, se věnuje každý den jednomu uměleckému oboru. Během čtyř dnů tak bude město nejprve malovat a hrát divadlo, poté muzicírovat, další den zpívat a nakonec tančit.

pernštýňák letecky

Řehounek: Jen kvalitní projekty obhájí právo na evropské dotace

11.6.2015

Pardubice společně s Hradcem Králové v současné době připravují strategii, na jejímž základě budou jako metropolitní oblast čerpat dotace z Evropských strukturálních a investičních fondů. Tím, že dosáhly zařazení Hradecko-pardubické metropolitní oblasti mezi sedm klíčových oblastí ČR, budou moci čerpat evropské dotace v rámci Integrované územní investice (ITI), na níž stát vyčlenil zhruba 65 miliard korun. Hradecko-pardubická oblast tak může dosáhnout na dotace až ve výši šest miliard korun. Bude je moci čerpat až do roku 2020.

doprava kolony

Město pomůže s odkupem pozemků pro severovýchodní obchvat

10.6.2015

Město pomůže Ředitelství silnic a dálnic s přípravou severovýchodního obchvatu Pardubic. S ŘSD uzavře smlouvu o spolupráci při výkupu pozemků, bez nichž není možno stavbu silnice I/36, na kterou čekají tisíce pardubických občanů řadu let, uskutečnit. Výkup pozemků by mohl začít již letos, samotná stavba pak podle plánů ŘSD v roce 2018. Otevření stavby, která výrazně odlehčí dopravu v centru Pardubic, by se motoristé měli dočkat v roce 2020. Záležet však bude i na možnostech státního rozpočtu.

znak v dlažbě 2

Prohlášení ve věci VŘ na pozici ředitele / ředitelky KC Pardubice

8.6.2015

Rada města Pardubic dnes zrušila probíhající výběrové řízení na pozici ředitele/ředitelky Kulturního centra Pardubice. S vypsáním nového výběrového řízení se počítá po prázdninách.

Do práce na kole 2015

Soutěž Do práce na kole zná své vítěze

8.6.2015

Slavnostním vyhlášením výsledků v parku Na Špici se uzavřel 5. ročník soutěže Do práce na kole v Pardubicích. V něm zápasilo 121 zaměstnaneckých týmů z pardubických firem o ceny v několika kategoriích. Předávání cen se zúčastnila také náměstkyně primátora Helena Dvořáčková a herci Východočeského divadla Jana Ondrušková a Josef Pejchal.

Znak Nepál

Radní chtějí poslat čtvrt milionu na obnovu Nepálu

8.6.2015

Pardubičtí zastupitelé budou na svém nejbližším zasedání rozhodovat o tom, zda město pošle do Nepálu, postiženého koncem dubna ničivým zemětřesením, čtvrt milionu korun. Uvolnění stejné částky schválilo již koncem května zastupitelstvo v sousedním Hradci Králové. Primátoři obou měst se bezprostředně po zemětřesení shodli na tom, že peníze věnují společně některé z humanitárních organizací na jeden konkrétní projekt.

Nádraží Pardubice 2015

Radnice byla v jednáních o financování Multimodálního uzlu úspěšná

8.6.2015

Už půl roku opět žije takzvaný projekt Přednádraží. Vzkřísit plány na obnovu náměstí Jana Pernera a jeho okolí se nové vedení radnice snaží od prosince. Do té doby původní záměr téměř dva roky postupně skomíral. Multimodální uzel, jak se projekt správně nazývá, dostal v těchto dnech už jasnější obrysy. Švýcarská strana, která bude akci z velké části financovat, již dala projektu zelenou.

TK_Aviatická pouť 2015

Primátor Martin Charvát převzal záštitu nad 25. Aviatickou poutí

3.6.2015

Ve středu dopoledne se primátor Pardubic Martin Charvát zúčastnil tiskové konference před konáním 25. ročníku Aviatické pouti, nad kterou, společně s dalšími představiteli společenského a politického života, převzal záštitu.

Seniorka boří mýty

Klientka Sociálních služeb města začala psát básně a je s nimi úspěšná

3.6.2015

Klientka Domu pro seniory Dubina boří mýty. I přes svůj pokročilý věk začala psát básně, dokonce je bude přednášet i na zářijovém galavečeru, a to v rámci oceňování vybraných organizací a jednotlivců pracujících v oblasti sociálních služeb a ve prospěch handicapovaných. 85letou Růženu Smetanovou přivítal na radnici také náměstek primátora zodpovědný za sociální politiku Jakub Rychtecký.

Soutěž_Jan Perner a rozvoj železnice

Nejvíc vědí o Janu Pernerovi žáci ze ZŠ Staňkova

3.6.2015

Rytířské sály pardubického zámku hostily v úterý 2. června finále 12. ročníku dějepisné soutěže, která měla letos podtitul „Jan Perner a rozvoj železnice“. Vědomostní klání je určeno žákům druhého stupně základních škol. Z pětice finalistů bylo nejúspěšnější družstvo ZŠ Pardubice Staňkova.

1 58 59 60 61 62 63 64 115 172 229