Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Park Na Špici

Závady v parku město reklamuje, hřiště splňuje české i evropské normy

15.7.2015

Město Pardubice se nebrání úpravám, které přispějí k větší bezpečnosti dětí. Přestože byl park Na Špici byl zrekonstruován v souladu s projektovou dokumentací a dětské hřiště splňuje požadavky platné legislativy, doznají některé prvky ještě změny. Neznamená to ovšem, že dětské hřiště, tak jak bylo na jaře zprovozněno, je pro děti nebezpečné.

Spomenka Habětínková

Mistryni České republiky ve stolním tenisu přijal pardubický primátor

13.7.2015

Pardubický primátor Martin Charvát dnes přijal na radnici úspěšnou handicapovanou sportovkyni, Spomenku Habětínkovou Tomič, která v Ostravě letos v červnu obhájila již po třetí titul Mistryně České republiky ve stolním tenisu a aspiruje na účast na letních paralympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru v roce 2016. Tenistka z Pardubic je zároveň osminásobnou vicemistryní ČR. Bývalá občanka Chorvatska je od roku 2009 občankou České republiky, kde žije už 22 let. Po prodělané těžké mozkové příhodě před 11 lety úspěšně reprezentuje handicapované sportovce ve stolním tenisu. V mládí hájila barvy bývalé Jugoslávie v témže sportu a hned třikrát stanula na nejvyšší příčce na mistrovstvích Evropy.

Kontejner na textil červený_Charita

Ve městě jsou nově další čtyři kontejnery na textil pro Charitu

10.7.2015

Obyvatelé Pardubic si rychle zvykli na červené kontejnery, do nichž se odkládá oblečení pro Oblastní charitu Pardubice. Během května do nich odevzdali dokonce čtyřikrát více šatstva než v březnu, prvním měsíci jejich fungování ve městě. Celkem se sesbíralo během čtyř měsíců již téměř 16 tun oblečení pro potřebné. Od června navíc fungují ve městě pro Charitu další čtyři velké kontejnery na textil.

Kostašovi

Druhá rodina volyňských Čechů našla azyl v Pardubicích

8.7.2015

Pardubice pomohly už druhé rodině takzvaných volyňských Čechů, kteří se chtěli vrátit do rodné země svých předků kvůli ukrajinské krizi. Město poskytlo manželům Kostašovým žijícím v západoukrajinském Dubně formou výpůjčky byt se základním vybavením. Učitelé cizích jazyků se přestěhovali do Dražkovic, kde již od podzimu žije rodina jejich dubenského souseda, lékaře Jiřího.

5_sjezd Sdružení hasičů Čech_Moravy a Slezska 2015

Primátor Martin Charvát ocenil práci dobrovolných hasičů

7.7.2015

Dojezdem do cíle na Pernštýnské náměstí ukončila v pátek 3. července svou propagační misi napříč republikou stařičká hasičská pragovka. Právě její příjezd symbolicky odstartoval V. sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Během úvodního ceremoniálu dekoroval primátor Pardubic Martin Charvát několik praporů dobrovolných hasičů a také hasičů HZS Pardubického kraje.

Den S_primátorem města

Výjádření primátora Martina Charváta k úpravám rozpočtu

3.7.2015

V některých médiích se objevilo vyjádření opozičních zastupitelů k navýšení rozpočtu města Pardubice na občerstvení a dary. Zvláště některé výroky mně připadají prvoplánově populistické. Kdo by nechtěl slyšet, jak si městští politici zvýšili částku, kterou „projedí“.

pardubice-logo-1c.jpg

Penězi pro města a obce se bude zabývat expertní tým Ministerstva financí a SMO ČR

3.7.2015

Zástupci Svazu měst a obcí České republiky v čele s předsedou Františkem Luklem a místopředsedou svazu a předsedou komory statutárních měst primátorem Martinem Charvátem se sešli s prvním místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem. Hlavním tématem bylo rozpočtové určení daní (RUD), podle kterého se rozdělují výnosy ze sdílených daní.

ulice Bělehradská, Polabiny 1

Náměstkyně primátora: Privatizace bytů končí

2.7.2015

V Pardubicíchspěje ke konci privatizace bytů, započatá před zhruba sedmi lety. Město ještě jednou nabídne k prodeji 109 takzvaně zbytkových bytů v již privatizovaných domech jejich nájemníkům. Pokud ani nyní nebudou mít o odkup zájem, zůstanou byty dál v majetku města, nájemník však do nich již nebude moci přihlásit nového spolunájemce. Neobsazené obecní byty v privatizovaných domech prodá město v dražbě.

Vysvědčení 2015

Náměstek primátora Jakub Rychtecký popřál dětem hezké prázdniny

30.6.2015

Poslední den školního roku se předávala vysvědčení už jen na šesti ze 17 pardubických základních škol. Popřát dětem krásné prázdniny a poděkovat kantorům za jejich celoroční práci byl v tento slavnostní den také náměstek primátora zodpovědný za oblast školství Jakub Rychtecký. Zavítal na ZŠ Pardubice – Studánka, která patří k největším ve městě a která dlouhodobě v běžných třídách integruje i děti se specifickými vzdělávacími potřebami.

Podpis memoranda

Memorandum podepsali na symbolickém středobodu území

30.6.2015

Primátor Pardubic Martin Charvát, primátor Hradce Králové Zdeněk Fink, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček a další velmi důležití partneři v území dnes podepsali na hradě Kunětická hora Memorandum o spolupráci v území Hradecko-pardubické metropolitní oblasti.

1 57 58 59 60 61 62 63 64 113 168 224