Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice

V Pardubicích zasedal krizový štáb, naštěstí jen cvičně

6.11.2015

Na radnici na Pernštýnském náměstí se ve čtvrtek sešel krizový štáb města se všemi složkami integrovaného záchranného systému. Důvodem jednání krizového štábu bylo prověřit, jak jsou orgány krizového řízení statutárního města připraveny na případnou evakuaci osob v případě nálezu letecké bomby.

Graffiti

Sprejeři mají k dispozici volnou plochu, město jim povolilo malovat v podchodu v Pardubičkách

6.11.2015

Pardubická radnice uvolnila sprejerům legální plochu pro graffiti. Od října je novými malbami vyzdobena část zdí v podchodu pod železničním koridorem v ulici K Pardubičkám. Na plochách a jejich správě se město dohodlo se sprejery z Pardubic, kteří rovněž ručí za obsah na stěnách.

Slavnostní podpis_Pardubická labská

Zakládací smlouva svazku obcí Pardubická labská slavnostně podepsána

4.11.2015

Po dlouhých přípravách byl 4. listopadu slavnostně založen dobrovolný svazek obcí Pardubická labská, a to podpisem v zasedacím sále pardubické radnice. Cílem svazku je úspěšně realizovat cyklostezku podél řeky Labe mezi městy Pardubice a Týnec nad Labem.

Třída Míru_archivní foto

Vánoční trhy budou nově i na třídě Míru

3.11.2015

Třída Míru se po své rekonstrukci stane opět místem, kde se budou konat vánoční či velikonoční trhy. Díky novele tržního řádu, kterou na svém pondělním jednání odsouhlasili městští radní, se rovněž oživí zanedbaný prostor mezi pěší zónou a ulicí Na Hrádku.

pardubice-logo-1c.jpg

Vyhrazené jízdní pruhy v centru zůstávají zrušené

2.11.2015

Původně vyhrazené jízdní pruhy na Masarykově náměstí, Sukově třídě a náměstí Republiky budou i nadále sloužit veškeré dopravě. Průjezdnost vozidel v centru Pardubic se díky stávajícímu režimu zlepšila. Městská rada se i přesto bude tímto tématem zhruba za půl roku znovu zabývat.

CzechPOINT

CzechPOINT na Komenského bude mimo provoz

29.10.2015

Ve čtvrtek 5. listopadu bude kvůli údržbě elektrické sítě uzavřena budova bývalé reálky na Komenského náměstí. Mimo provoz tak bude kromě pracovišť krajského úřadu, která zde sídlí, také CzechPOINT.

návštěva prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého

Primátor Martin Charvát: Nesmíme se bát oslovit malé firmy

26.10.2015

V pondělí 26. října navštívil Pardubice prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý. Na radnici se sešel s primátorem Martinem Charvátem a jeho prvním náměstkem Jiřím Rozinkem. Bavili se o investicích do silnic nižších tříd, startovacích projektech pro začínající podnikatele i o zakázkách malého rozsahu, jejichž zadávání podle nich není jednoduché.

Radnice

Město hledá „Pardubické tahouny“

22.10.2015

Pardubice chtějí výrazně podpořit kvalitní kulturní a sportovní akce ve městě. Vypsaly proto zcela nový grant pro tzv. Pardubické tahouny. Do vyhlášené výzvy se již mohou hlásit všichni organizátoři akcí, které mají ve městě alespoň desetiletou tradici. Vybraní žadatelé budou mít garantované finanční prostředky dokonce na dva roky.

Geoportál

Městský geoportál nabízí řadu zajímavých informací

20.10.2015

Mapový portál města Pardubic se dočkal dalšího rozšíření. Důležitá a zajímavá data lze na stránce mapy.pardubice.eu/mycity nyní najít už v šesti různých odkazech – Krizové řízení, Školská zařízení, Brownfieldy, Sloupy, Adresy, Územně analytické podklady (ÚAP).

Deska_magistrát

Město otestuje zrušení vyhrazených pruhů

19.10.2015

Na Masarykově náměstí, Sukově třídě a náměstí Republiky se bude od úterý 20. října jezdit ve všech pruzích. Jízdní pruhy, vyhrazené původně kvůli rekonstrukci třídy Míru pro městskou hromadnou dopravu a integrovaný záchranný systém, budou dočasně zrušeny. Město tak chce ulehčit svému centru, které bývá, zejména v odpoledních hodinách, auty doslova ucpané.

1 57 58 59 60 61 62 63 116 174 231