Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

aquacentrum

Na Šetrné AQUACENTRUM Pardubice dostane město dotaci téměř 7 milionů korun

13.8.2015

Pardubice obdrží evropskou dotaci ve výši 6,8 milionů korun na vybudování solárních panelů pro městské aquacentrum. Získání unijních peněz na projekt, který má rapidně snížit náklady na energie a šetřit životní prostředí, ale nebylo vůbec jednoduché.

puma 1995

Pyrotechnický průzkum u Parama zatím munici neobjevil

12.8.2015

Skoro po půl roce od začátku 2. etapy výstavby nadjezdu na komunikaci I/37 Pardubice – Trojice pyrotechnický průzkum zatím žádnou nevybuchlou leteckou munici z druhé světové války neobjevil. Z veškerých závěrů měření až dosud vyplývá, že výkopy i plochy určené ke stavbě jsou bezpečné pro další práce. Informuje o tom nejnovější pyrotechnická zpráva.

přednádraží 1

Přednádraží se v příštím roce výrazně změní

11.8.2015

Město uzavřelo smlouvu s projektantem, který zpracuje dokumentaci pro přestavbu Přednádraží. Samotná přestavba nejbližšího okolí pardubického vlakového i autobusového nádraží, kterou chtějí Pardubice financovat ze Švýcarských fondů, začne na jaře 2016, hotova musí být do konce roku. Revitalizace Přednádraží je součástí rozsáhlého plánu na proměnu prostoru, kterým projde či projede většina návštěvníků Pardubic, v důstojnou vstupní bránu do téměř statisícového krajského města.

pardubice-logo-1c.jpg

Primátor Charvát: Připravme se na případné přívalové deště včas

11.8.2015

Primátor Pardubic Martin Charvát, který je zároveň předsedou Povodňové komise statutárního města Pardubice a obcí s rozšířenou působností, nechal prověřit připravenost organizací při řešení případných povodňových situací. Důvodem je současná vlna veder a pravděpodobnost, že po ní přijdou přívalové deště a půda by nemusela nadměrný přísun vody pojmout.

Návštěva z MPSV ke Koncepci sociálního bydlení

Pardubice by mohly být partnerem pilotního projektu ministerstva

7.8.2015

Pardubice by se mohly stát partnerem pilotního projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Ten hodlá resort spustit k právě chystané Koncepci sociálního bydlení. Náměstku primátora zodpovědnému za sociální politiku Jakubu Rychteckému to potvrdili při návštěvě Pardubic náměstkyně ministryně Zuzana Jentschke Stöcklová, náměstek ministryně Robin Povšík a ředitel odboru sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení David Pospíšil.

Tyršovy sady_2015

Žulový obklad na schody v Tyršových sadech dorazil, kavárna je hotová. Park se otevře v říjnu

5.8.2015

Revitalizace Tyršových sadů je skoro u konce, kavárna a biotop jsou hotové a čeká se už jen na dokončení necelých 1 400 metrů čtverečních obkladu na schodištích. První dodávka černé žuly, která pokryje obě schodiště ze Sukovy třídy, již dorazila a začíná se pracovat na jejím položení.

Pardubice letecké kostel

Radnice spustila anketu o bezpečnosti ve městě, nechce dělat důležitá rozhodnutí od stolu

4.8.2015

Pardubická radnice spolu městskou a státní policií spustila na městském webu anketu, která se týká bezpečnosti a prevence kriminality v Pardubicích. Dotazníkové šetření, jehož se mohou až do konce září zúčastnit osoby starší 18 let, obsahuje deset otázek. Výsledky poslouží nejen při tvorbě nového Strategického plánu prevence kriminality pro období 2016 - 2019.

pardubice-logo-1c.jpg

Primátor: Vnímám poptávku řady firem v Pardubicích po odborných pracovnících

31.7.2015

Pardubice maximálně podpoří zájem studentů o polytechnické vzdělávání. Takový je závěr jednání o plánovaném rozšíření Foxconnu v České republice, kterého se zúčastnil primátor města Martin Charvát a personální ředitelka společnosti Foxconn Jitka Kratochvílová.

Czech Open 2015_Pardubice

Náměstek Jan Řehounek zahájil 7. kolo mezinárodního šachového turnaje Pardubice Open

31.7.2015

Popřát úspěchy i štěstí ve hře všem účastníkům 26. ročníku turnaje Czech Open 2015 přišel ve čtvrtek odpoledne do pardubické arény náměstek primátora Jan Řehounek. Zároveň také spolu s vedením mezinárodního festivalu šachu a her zahájil sedmé kolo hlavního šachového turnaje Pardubice Open.

CreArt_Linz 2015

Mezinárodní úspěch pardubických umělců v rámci projektu CreArt!

31.7.2015

Obrovský úspěch zaznamenali dva pardubičtí umělci v rámci projektu CreArt. Martin Zvěřina a Šárka Zahálková, členka pardubické skupiny Offcity, uspěli v konkurenci dalších 136 kreativců z 13 evropských měst a byli vybráni na dvouměsíční pobyt v rakouském Linci. Umělecké rezidence v objektu Atelierhaus Salzamt se přitom účastní pouhých osm nejlepších.

1 57 58 59 60 61 62 63 117 175 233