Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

popler

Na závodiště se vrátila trvalá vzpomínka na kpt. Rudolfa Poplera

23.6.2015

Po dvaceti letech se na pardubické závodiště vrátila pamětní deska připomínající památku kpt. Rudolfa Poplera. Dostihový spolek a město Pardubice tak vzdávají poctu muži, s jehož jménem jsou pardubické dostihy neodmyslitelně spjaty. Slavnostního odhalení se ujal synovec Rudolfa Poplera Albert a také náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek spolu s místopředsedou představenstva Dostihového spolku a.s. Michaelem Skalickým.

Opravená sokolovna

Pardubická sokolovna je hotová, slavnostní otevření bude v září

22.6.2015

Závěrečná třetí etapa modernizace sokolovny v Pardubicích je hotová. Stavba za 128 milionů korun, kterou o rok prodloužily problémy s původním dodavatelem prací a následně i nové výběrové řízení, prochází v těchto dnech již kolaudací. Zrekonstruované sportoviště Tělocvičné jednoty Sokol si přišel prohlédnout primátor Pardubic Martin Charvát.

MHD_trolejbus_ilustrační foto

Pardubice výrazně zlevní časové jízdenky pro děti

22.6.2015

Ceny časových jízdenek pro školáky se v Pardubicích od srpna výrazně sníží, takzvané lítačky budou zároveň platit pro obě tarifní pásma po celý rok. Jízdenka na 365 dní zlevní oproti současné 10měsíční o 1180 korun a bude stát jen 450 korun. Levnější budou i 30denní časové jízdenky – z původních 205 korun přijdou nově na 135 korun. Ostatní žákovské tarify se zruší. Nový ceník v pondělí schválila Rada města Pardubic. Zelenou mu ale musí ještě dát představenstvo dopravního podniku.

Vyhlášení_soutěž ve sběru PET lahví 2015

Pardubické základní a mateřské školy nasbíraly za rok téměř 13,5 tuny PET lahví

19.6.2015

Historický sál pardubické radnice patřil v pátek dopoledne nejlepším školám, které se umístily na předních příčkách soutěže ve sběru PET lahví. Vítězem zápolení, kde byla kritériem hmotnost odevzdaných plastových lahví v přepočtu na jednoho žáka, se za školní rok 2014/2015 stala MŠ Čtyřlístek Nemošice, druhé místo patří ZŠ a MŠ Pardubičky – Kyjevská a třetí příčku obsadila ZŠ praktická a MŠ speciální – Artura Krause.

Zámeček

Pardubice v pondělí uctí památku obětí heydrichiády

19.6.2015

Město Pardubice spolu s Československou obcí legionářskou uctí památku obětí heyrichiády. Pietní akt se uskuteční v pondělí 22. června od 15 hodin v areálu Památníku Zámeček. Ke vzpomínkové akci se připojí i projekt Oheň (bez)naděje 2015, jemuž dal záštitu také primátor města Martin Charvát.

Věda a technika_ilustrační záběr

Polytechnické dílny jako motivace ke studiu technických oborů

17.6.2015

Vybudovat učebny a laboratoře, které budou žáky základních škol motivovat ke studiu technických oborů. To bylo jedním z témat nedávného Setkání personalistů Pardubického kraje, které pořádá dvakrát do roka město Pardubice spolu s agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Zřízení tzv. centrálních polytechnických dílen se zamlouvalo i zástupcům zúčastněných firem

znak v dlažbě 2

Tyršovy sady: Město žádá o odklad termínu, nechce přijít o evropskou dotaci

16.6.2015

Vedení města jedná s Regionální radou Severovýchod o posunutí termínu, do něhož musí požádat o proplacení evropských dotací na rekonstrukci Tyršových sadů. Dodavatel stavbu nedokončí podle harmonogramu, neboť mu chybí materiál na obložení schodů, po nichž se do parku vchází. Předpokládá, že práce dokončí v září. Pokud město odklad nezíská a o dotace z evropských fondů přijde, bude uplatňovat náhradu škody na dodavateli stavby třeba i soudně.

Tesla Kyjevská

Kdo získá Teslu, postaví křižovatku

16.6.2015

Město již formulovalo základní podmínky, které musí splnit developer v souvislosti s přestavbou Tesly Kyjevská. Mimo jiné bude požadovat, aby investor vyřešil napojení pozemku formou městotvorné křižovatky na stávající komunikaci Kyjevská a řešil zde zároveň i napojení pěší a cyklistické dopravy, MHD i parkování.

SMOCR_červen 2015

Primátor Martin Charvát je místopředsedou Svazu měst a obcí ČR

12.6.2015

Na pátečním jednání Rady Svazu měst a obcí byl primátor Pardubic Martin Charvát zvolen místopředsedou Svazu měst a obcí České republiky. Zároveň byl zvolen předsedou Komory statutárních měst svazu. Předsedou svazu byl zvolen starosta Kyjova František Lukl.

MŠ Klubíčko Grusova

Ve školkách jsou ještě volná místa

12.6.2015

Po druhém kole zápisů zůstává v pardubických mateřinkách ještě 26 volných míst. Letos se tak podaří v mateřských školách umístit všechny tříleté děti, pokud rodiče nebudou trvat na jednom konkrétním vybraném zařízení. Město letos zavedlo nový dvoukolový systém zápisů, kdy v prvním kole školky přijímaly pouze děti, které do konce srpna dosáhnou tří let věku, ve druhém kole i děti mladší.

1 57 58 59 60 61 62 63 115 172 229