Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice chodba

Rekonstruovaná radnice postupně vydává svá tajemství

2.5.2019

Rekonstrukce pardubické radnice, která začala před více než rokem, finišuje. Přesto, že se práce chýlí ke konci, více než sto let stará budova má stále svá tajemství. Nyní dělníci v průjezdu, části chodeb a některých kanceláří severního traktu objevili pod nánosem novodobých maleb původní výmalbu, podobnou té, která zdobí chodby jižního křídla radnice.

Vizualizace - CPD a GAMPA

Špičkové vybavení pro CPD získalo podporu zastupitelů

2.5.2019

Pokud mají v areálu Winternitzových automatických mlýnů vzniknout centrální polytechnické dílny (CPD), tak plně vybavené. Shodli se na tom zastupitelé města, kteří na svém jednání schválili finální investiční záměr realizace CPD a Galerie města Pardubic (GAMPA) i pokrytí veškerého vybavení dílen zahrnujícího jak potřebné pomůcky, tak audiovizuální techniku.

EBA nový terminál

Pardubické letiště není v ohrožení

25.4.2019

Vedení města Pardubic jednalo s představiteli společnosti East Bohemian Airport, která provozuje pardubické mezinárodní letiště, o současné situaci společnosti, jak z pohledu ekonomického, tak i provozního. Společně odmítli informace o tom, že je společnost v krizi a hrozí jí bankrot.

Titanic Freddie AIDS

Přednášky o Mercurym upozornily žáky na nebezpečí AIDS

24.4.2019

Po tříleté pauze do Pardubic opět zavítal bývalý tajemník a blízký přítel legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho Peter Freestone. Prostřednictvím projektu Titanic Freddie AIDS, na kterém spolupracuje s královéhradeckým hudebníkem Milanem Šatníkem, upozorňuje zejména děti na nebezpečí této neviditelné nemoci.

Primátor Pardubic Martin Charvát, předseda SMO ČR František Lukl, manažer ITI Hradecko-pardubické aglomerace Miroslav Janovský

Primátoři na rozvoj měst v příštím programovém období požadují 75 až 100 miliard

24.4.2019

Jednání primátorů všech sedmadvaceti statutárních měst České republiky v Pardubicích vyvrcholilo podpisem společného Stanoviska (viz příloha), které definovalo základní požadavky největších českých měst pro nové programové období Evropské unie (2021–2027).

Startovací byty - losování

Další startovací byty jsou rozlosovány

24.4.2019

Včerejší losování rozhodlo o budoucích nájemnících dalších startovacích bytů. Ve čtvrtém ročníku tohoto projektu cíleného zejména na mladé lidi město nabídlo pětadvacet bytů a přijalo téměř dvě stovky žádostí, tedy podobné množství jako v předchozích letech. Žadatelé přitom mohli vybírat z celkem osmi lokalit, z bytových jednotek o dispozicích 1+kk, 1+1 a 2+kk.

Ocenění města

Ocenění města si letos odneslo celkem sedm osobností

18.4.2019

Pardubice vyhlásily další osobnosti, které se významným způsobem podílely nebo nadále podílejí na rozvoji či propagaci města. Čestné občanství města Pardubic získali dva členové Klubu přátel Pardubicka, Jarmila Stibicová a Jiří Paleček, dalším pěti osobnostem byly v rámci slavnostního vyhlášení ve Společenském sále radnice předány medaile města.

Sukova síň

Filharmonici se v příští sezoně přesunou na univerzitu

16.4.2019

Komorní filharmonie Pardubice musí změnit pro příští abonentní sezonu své působiště. Z důvodu rekonstrukce Domu hudby, kterou Pardubický kraj jako investor plánuje zahájit v červnu letošního roku, bude uzavřena Sukova síň a koncerty tak budou přesunuty. Po pečlivém výběru náhradních prostor nakonec filharmonici najdou částečně nové útočiště v prostorách auly Univerzity Pardubice.

Radnice ilustrační foto

Startují zápisy do mateřských školek

15.4.2019

Zápisy do základních škol mají děti za sebou, nyní jsou na řadě zápisy do mateřinek. Přihlášky se přitom nevydávají v tištěné podobě v mateřských školách, rodiče si je od zítřejšího dne mohou vyplnit on-line prostřednictvím webové aplikace zapisy.pardubice.eu, kde se mimo jiné dozví, jak při zápisu postupovat krok za krokem.

parkovací automat

Záchytné parkoviště v kasárnách je připraveno

12.4.2019

První záchytné parkoviště v Pardubicích se pro řidiče otevře v pondělí 15. dubna. Návštěvníci města budou moci od tohoto data nechat své vozy v Masarykových kasárnách. Za celodenní parkování tu zaplatí pět korun. Avizovaná úprava parkovného ve městě se ale zatím nekoná.

1 3 4 5 6 7 8 9 12