Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Komuniké z jednání rady města

8.10.2008

konané dne 7. října 2008

Dopravní omezení v době konání XV. Městských slavností

7.10.2008

Z důvodu konání podzimní části XV. Městských slavností dojde v Pardubicích k několika dopravním omezením.

Poslední letošní bruslení bude v červené

2.10.2008

Milovníci in-line bruslí budou mít v pondělí 6. října pro tento rok poslední možnost zúčastnit se akce Pardubice na bruslích. Peloton bruslařů vyjede v 18:00 a to ze třídy Míru, kde bude i cíl projížďky. O bezpečnost akce se budou jako vždy starat strážníci městské policie.

Na řadě je veřejné projednání EIA na letištní terminál

1.10.2008

V pondělí 13. října bude veřejně projednáván posudek a dokumentace záměru výstavby odbavovacího terminálu na pardubickém letišti. Stavbu připravuje provozovatel civilního letiště, společnost East Bohemian Airport (EBA).

Pardubice požádají unii o 420 milionů na rozvoj centra

29.9.2008

Pardubice požádají prostřednictvím regionálního operačního programu Evropskou unii o dotace přesahující 420 miliónů korun. Tyto prostředky chce město investovat do rozvoje svého centra. O podání žádosti prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města Pardubice (IPRM), který má „podtitul“ Přitažlivé město, rozhodlo 23. září městské zastupitelstvo.

Dubinská škola žloutenku nemá

24.9.2008

Mezi rodiči dětí navštěvujících základní školu na pardubickém sídlišti Dubina zavládla panika. Mladá fronta Dnes totiž přinesla informaci, podle níž je dubinská škola jednou z těch, v nichž děti onemocněly žloutenkou. Tato informace se nezakládá na pravdě. Jediný případ infekční žloutenky byl diagnostikován u žáka základní školy v Resslově ulici.

Kvůli šíření žloutenky zřídilo město Pardubice zvláštní komisi

23.9.2008

Město Pardubice zřídilo zvláštní komisi, jejíž členové se budou intenzivně zabývat problematikou zvyšujícího se výskytu hepatitidy typu A neboli žloutenky. O vzniku komise rozhodla dnes na svém mimořádném jednání rada města. Členem komise bude za vedení města náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková, dále v ní budou zastoupeni odborní pracovníci odboru komunitních služeb a kanceláře magistrátu. „V žádném případě nechceme současnou situaci podcenit. Komise bude koordinovat patřičné kroky s nemocnicí, hygieniky a zástupci městských škol a školek,“ uvedl primátor Jaroslav Deml.

V neděli bude uzavřena Hradecká, v pondělí ulice Na Drážce

23.9.2008

V příštích dnech budou krátkodobě uzavřeny části dvou frekventovaných ulic. V ulici Na Drážce bude v pondělí omezen provoz kvůli opravám vozovky, v Hradecké v neděli kvůli sportovní akci.

Zastupitelstvo města mimořádně o budově bývalého okresu

22.9.2008

Zastupitelstvo města Pardubic bude během svého zasedání v úterý 23. září jednat také o budoucnosti budovy bývalého okresního úřadu na náměstí Republiky. Zastupitelům bude předložen materiál, podle něhož by město bezodkladně požádalo stát o převedení klíčové administrativní budovy do svého majetku. „Jde o mimořádný a dříve neavizovaný bod jednání zastupitelstva. Chceme tím reagovat na postup Pardubického kraje, který udělal před několika dny totéž. Tento krok kraje je mimo jakékoliv předcházející dohody, o objekt totiž usilujeme mnoho let. Rádi bychom ho využili pro potřeby státní správy. Mrzí mne, že s námi kraj o této záležitosti nejednal,“ uvedl pardubický primátor Jaroslav Deml.

Prodej pardubických bytů se kvůli pravidlům nezpozdí

19.9.2008

Město Pardubice připravuje další etapu prodeje městských bytů. Zastupitelé již schválili zásady prodeje a v září měli jednat o pravidlech podle nichž se budou byty prodávat.

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21