Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

radnice_ilustracni_foto

Pardubická radnice spouští informační linku

19.4.2018

Pardubická radnice spouští od května vlastní informační call centrum. Operátorky provedou občana nečekanými situacemi a pomohou mu s orientací v úředních záležitostech.

Certifikát

Pardubicko – Perníkové srdce Čech již má svůj certifikát

19.4.2018

Spolek Pardubicko – Perníkové srdce Čech získal certifikát Českého systému kvality služeb a zařadil se tak mezi více jak 500 certifikovaných organizací v České republice. Spolku se navíc díky certifikátu otevírá řada možností, například rozšíření spolupráce mezi jeho stávajícími i budoucími členy či podpora státu.

Křivkův memoriál

Křivkův memoriál ovlivní dopravu ve městě

18.4.2018

Ve čtvrtek 26. dubna ožije centrum města Memoriálem Josefa Křivky. Již 41. první ročník tohoto cyklistického závodu s sebou přinese mírná dopravní omezení, která potrvají od 16:30 hodin zhruba do deváté hodiny večerní.

logo Pardubic

Změny ve vydávání osobních dokladů

18.4.2018

Od 1. července letošního roku se mění podmínky vydávání osobních dokladů. Lidé budou moci žádat o vydání občanského průkazu a cestovního pasu ve zkrácené lhůtě. Za poplatek získají doklad do jednoho pracovního dne nebo do pěti dnů od podání žádosti. Všechny občanské průkazy vydávané po tomto datu budou opatřené elektronickým čipem, o vydání řidičského průkazu bude možno nově žádat v kterékoli obci s rozšířenou působností bez ohledu na adresu trvalého bydliště, tedy stejně, jako je tomu u ostatních osobních dokladů.

Palackého - víc než spojka

Tým architektů představil koncepční studii na rekonstrukci Palackého třídy

17.4.2018

Po šesti měsících práce představila skupina odborníků svou vizi na proměnu Palackého třídy. Důležitá tepna Pardubic, která aktuálně slouží jako průchozí spojka od nádraží do centra města, má podle nich ambice stát se atraktivním místem pro trávení volného času i podnikání. Studie obsahuje komplexní analýzy současného stavu ulice, informace o potřebách veřejnosti a samotný návrh, který obsahuje 36 hlavních doporučení pro Palackého třídu. Koncepční studii představila pracovní skupina odborníků veřejnosti v prostorách kina na nádraží, které je součástí Palackého ulice a jehož venkovní prostranství se již zatraktivnění dočkalo.

znak v dlažbě 2

Město představí finální návrh XIX. změn územního plánu

17.4.2018

Ve středu 18. dubna v 16:00 hodin se ve Společenském sále pardubické radnice na Pernštýnském náměstí uskuteční veřejné projednávání XIX. změn územního plánu města Pardubic. Tato změna by v budoucnu měla umožnit propojení Pardubiček s Višňovkou, respektive ulic Pod Břízkami a Kyjevská. Silniční spojka, jejíž výstavbu radnice plánuje, by měla ulevit dopravě v centru města.

Radnice

Konference přiblíží roli města v rozvoji

17.4.2018

Pardubice budou příští týden hostit odbornou celostátní konferenci zaměřenou na otázky rozvoje města a role samosprávy v rozvoji lokalit. V rámci celodenního setkání vystoupí řada vynikajících odborníků, zástupců měst a dalších aktérů procesu rozvoje, kteří představí postupy směřující ke vzniku kvalitního městského prostředí. Konference se uskuteční ve středu 25. dubna od 9:30 hodin v Divadle 29. Následovat bude vernisáž výstavy Pardubice – Husova ulice a Mlýnský ostrov očima studentů architektury.

jatka odst. plocha

Přibyla parkovací místa pro návštěvníky arény

16.4.2018

Nadace pro rozvoj Pardubic upravila dosud nevyužitelnou část plochy po bývalých jatkách. V ulici U stadionu tak přibyla další místa pro příležitostné parkování aut návštěvníků velkých sportovních i kulturních akcí. V následujících dnech plochu budou moci využít například motorizovaní návštěvníci utkání turnaje Carlson Hockey Games 2018.

město - letecký

Nadace pro rozvoj města Pardubic nabízí pozemky

12.4.2018

Nadace pro rozvoj města Pardubic připravuje pro zájemce možnost získat pozemky pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Svítkov – západ. K prodeji po kompletním zainvestování technickou infrastrukturou je připravováno 101 parcel. Pozemky jsou o velikosti zhruba 700 – 800 m2, cena za jeden m2 je stanovena na 2.100 korun.

bioodpad 2018

Přes 3000 domácností třídí bioodpad

12.4.2018

Během 11 let, které uplynuly od zahájení projektu samostatného sběru biologicky rozložitelného odpadu, „obsadily“ hnědé kontejnery na bioodpad, celé Pardubice. V současné době tuto hrazenou službu využívá už 3021 pardubických domácností. Město ve středu ocenilo třítisícího účastníka projektu.

1 3 4 5 6 7 8 9 59 117 174 232