Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Radnice ilustrační foto

Město bude více kontrolovat své organizace

18.8.2017

Město Pardubice bude ještě více kontrolovat své příspěvkové organizace. Důvodem k vydání nových Pravidel pro vztah města a příspěvkových organizací, které schválila rada města, je jednak změna legislativy, ale také dosavadní zkušenosti města s řízením a správou příspěvkových organizací.

malebne_pardubice1.jpg

Město chystá další cyklostezku

17.8.2017

Pardubické cyklostezky doplní další trasa. Cyklisté i chodci si tak nově budou moci v parku Vinice užívat stezku dlouhou necelý jeden kilometr. Město už navíc zná jméno dodavatele, který se o realizaci této stezky postará. V zadávacím řízení byla jako nejlepší vyhodnocena nabídka pražské firmy Eurovia CS, a.s.

znak v dlažbě 2

Město vypisuje nové kulturní granty

16.8.2017

Město Pardubice vypisuje tři nové tematické granty z Programu podpory kultury. Jejich prostřednictvím mohou fyzické i právnické osoby čerpat dotace na projekty věnované paměti místa a historii města Pardubic, nebo projekty věnované literární a ediční činnosti pardubických občanů. Grant na vybavení pro kulturní činnost má pomoci uskupením věnujícím se kulturní činnosti mládeže.

Sportovní park Pardubice

Víkend v parku čítá tisíce návštěvníků

15.8.2017

Rozjezd Sportovního parku Pardubice nezklamal. Naopak. O víkendu do parku Na Špici dorazily tisíce lidí, v sobotu se návštěvnost pohybovala kolem šesti tisíc, v neděli v parku proudilo přes deset tisíc návštěvníků. Důvod? Slunečné počasí, bohatá nabídka sportovních aktivit nebo i prodloužená otevírací doba.

logo Pardubic

Dubinou povede nová cyklostezka

15.8.2017

Město vypsalo zadávací řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod. Cílem je vybudovat zde cyklostezku, kterou budou moci využívat nejen cyklisté, určena bude zároveň chodcům. Práce budou zahájeny v ulici Blahoutova, nově vybudovaná cyklostezka pak bude končit u parkoviště mezi ulicemi Erno Košťála a Dubinská.

Strom_Žijeme v pestrém světě

Zámek bude plný sociálních služeb

14.8.2017

Nádvoří pardubického zámku se 16. srpna na jeden den změní v poněkud atypické tržiště. V rámci veletrhu sociálních služeb se zde budou nabízet sociální služby, nevšední zážitky i zábava.

Logo ITI

Východočeské památky dostaly přidáno

11.8.2017

Region Pardubic a Hradce Králové získá do roku 2023 na podporu svých památek z prostředků Evropské unie v rámci integrované teritoriální investice (ITI) o 200 milionů korun více, než plánoval. Celkem by tak Hradecko-pardubická aglomerace měla na projekty, vedoucí k zefektivnění prezentace a posílení ochrany a rozvoje kulturního a přírodního dědictví, získat téměř miliardu korun.

ulice Palackého

Město plánuje proměnu Palackého ulice

10.8.2017

Pardubičtí radní se chystají navázat na rekonstruovanou třídu Míru a opravené přednádraží revitalizací zbývající části centra města. Na svém posledním jednání proto schválili postup, jak by měla vznikat koncepční studie zabývající se proměnou celé Palackého ulice.

Sportovní park ilustrační foto

Sportovní park vypukne již tento pátek

9.8.2017

Pouhé dva dny nás dělí od největší sportovní akce města v rámci letošního léta. Již tento pátek bude na nádvoří pardubického zámku odstartován Sportovní park Pardubice, který volně navazuje na úspěšný loňský olympijský park. Během devíti dnů si jeho návštěvníci, zejména ti dětští, vyzkoušejí přes pět desítek sportů, v nabídce doprovodného programu pak je řada tematicky pestrých festivalů a akcí.

logo Pardubic

Vjezd do „Smilovky“ bude v srpnu komplikovanější

7.8.2017

Vjezdy do Smilovy ulice bude v průběhu srpna a září komplikovanější. V souvislosti s opravami chodníků v ulici 17. listopadu budou na vjezdech do „Smilovky“ budovány zpomalovací pruhy. Vjezdy budou upravovány ve dvou etapách.

1 3 4 5 6 7 8 9 58 115 172 229