Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

cyklostezka Žižín

Začíná stavba cyklostezky do Žižína

6.10.2017

Po dlouhých letech příprav začíná výstavba cyklostezky, která spojí Černou za Bory s obcí Žižín. Cyklostezka bude dlouhá zhruba jeden kilometr a přijde na více než sedm milionů korun (cca 7,25 s DPH). Městu se na tuto stavbu nepodařilo získat dotace, bude ji tedy financovat z vlastního rozpočtu.

kaceni-smrku-ve-svitkove-2017-10-.jpg

Ve Svítkově začne příprava na stavbu cyklostezky

5.10.2017

V týdnu po Velké pardubické začne v Pražské ulici u letiště příprava terénu pro stavbu cyklostezky Pražská – Branecká, která bude součástí cyklostezky do Srnojed. Stezce musí ustoupit i část lesa lemující Pražskou ulici. Kácení se neobejde bez nárazového omezení provozu na silnici první třídy, dočasně bude přesunuta také zastávka MHD Letiště ve směru od Pardubic.

Zámeček

Radní schválili výsledky architektonické soutěže pro Památník Zámeček

4.10.2017

Pardubičtí radní schválili budoucí podobu Národní kulturní památky Památníku Zámeček - popraviště. Z celkem osmi nabízených řešení bylo nakonec v rámci Architektonické soutěže o návrh „Památník Zámeček“, kterou potvrdila Česká komora architektů, vybráno řešení architektonické kanceláře žalský architekt. Všech osm návrhů pak bude veřejnosti představeno tento měsíc v Galerii města Pardubic.

Přednádraží

Zkušební provoz skončil, přednádraží je zkolaudováno

3.10.2017

Pardubice již mají zkolaudovaný rekonstruovaný prostor u pardubického vlakového nádraží. Švýcarské dotace ve výši 108 milionů korun včetně DPH tak nejsou ohroženy, zejména díky rekolaudaci bytového domu na náměstí Jana Pernera.

Pravý břeh Labe

Pardubice už znají podobu pravého břehu Labe

2.10.2017

Nová lávka přes Labe, vybudování informačního systému či doplnění městského mobiliáře. Takové změny čekají pravý břeh Labe, území mezi řekou a pardubickým sídlištěm Polabiny od zdymadla až po most kapitána Bartoše. Veřejnost se mohla s konkrétní podobou této části města seznámit minulý týden, připravena pro ni totiž byla prezentace územní studie, kterou pro Pardubice zpracoval ateliér momentura s.r.o.

Larischova vila

Město podpořilo opravu Larischovy vily

2.10.2017

Pardubice uvolnily ze svého rozpočtu půl milionu korun na opravu Larischovy vily. Majitel vily Československá obec legionářská, která je neodmyslitelně spjata s nejtragičtějšími okamžiky české historie, dotaci využije na opravu střechy a stropů věže, včetně sanace dřevomorky.

SV obchvat

Pozemky pro cyklostezku drží víc než stovka vlastníků

27.9.2017

Pozemky, na nichž má vzniknout cyklostezka kopírující severovýchodní obchvat Pardubic, leží ve třech katastrálních územích a mají více než stovku vlastníků. Město, které chce cyklostezku stavět ve stejnou dobu, kdy bude Ředitelství silnic a dálnic budovat samotný obchvat, s nimi začne jednat o prodeji. Stavba obchvatu by měla začít v roce 2019.

Kulturní centrum Pardubice

Kulturu budou pro město zajišťovat dvě nové organizace

26.9.2017

Kulturní centrum Pardubice od 1. ledna 2018 nahradí dvě nové a menší příspěvkové organizace - Turistické informační centrum Pardubice a Centrum pro otevřenou kulturu. Rozhodli o tom na svém posledním jednání zastupitelé města hlasy všech přítomných, kteří zároveň schválili zrušení Kulturního centra Pardubice (KCP) k poslednímu dni letošního roku. Vedla je k tomu dlouhodobá nestabilita v organizaci pod vedením několika ředitelů od roku 2012.

slavnosti ohňostroj

Pardubické Městské slavnosti zpestří ohňostroj i provazochodci

26.9.2017

Spoustu zajímavých novinek, ale i oblíbených tradičních akcí přinese letošní podzimní část pardubických Městských slavností. Konat se bude od čtvrtka 5. do neděle 8. října 2017 a jako každoročně půjde o pestrou nabídku nejrůznějších kulturních, společenských a sportovních akcí, které se konají mezi největšími sportovními svátky ve městě – Velkou pardubickou a Zlatou přilbou.

nemocnice

Město pošle pardubické nemocnici tři miliony

25.9.2017

Pardubická nemocnice zakoupí díky podpoře města nový systémový operační stůl pro centrální operační sály. Dotace ve výši 3,2 milionu korun, jejíž poskytnutí schválili pardubičtí zastupitelé, umožní nemocnici zakoupit i nový sterilizátor pro porodnicko-gynekologickou kliniku.

1 3 4 5 6 7 8 9 59 116 174 231