Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Návštěva z MPSV ke Koncepci sociálního bydlení

Pardubice by mohly být partnerem pilotního projektu ministerstva

7.8.2015

Pardubice by se mohly stát partnerem pilotního projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Ten hodlá resort spustit k právě chystané Koncepci sociálního bydlení. Náměstku primátora zodpovědnému za sociální politiku Jakubu Rychteckému to potvrdili při návštěvě Pardubic náměstkyně ministryně Zuzana Jentschke Stöcklová, náměstek ministryně Robin Povšík a ředitel odboru sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení David Pospíšil.

Tyršovy sady_2015

Žulový obklad na schody v Tyršových sadech dorazil, kavárna je hotová. Park se otevře v říjnu

5.8.2015

Revitalizace Tyršových sadů je skoro u konce, kavárna a biotop jsou hotové a čeká se už jen na dokončení necelých 1 400 metrů čtverečních obkladu na schodištích. První dodávka černé žuly, která pokryje obě schodiště ze Sukovy třídy, již dorazila a začíná se pracovat na jejím položení.

Pardubice letecké kostel

Radnice spustila anketu o bezpečnosti ve městě, nechce dělat důležitá rozhodnutí od stolu

4.8.2015

Pardubická radnice spolu městskou a státní policií spustila na městském webu anketu, která se týká bezpečnosti a prevence kriminality v Pardubicích. Dotazníkové šetření, jehož se mohou až do konce září zúčastnit osoby starší 18 let, obsahuje deset otázek. Výsledky poslouží nejen při tvorbě nového Strategického plánu prevence kriminality pro období 2016 - 2019.

pardubice-logo-1c.jpg

Primátor: Vnímám poptávku řady firem v Pardubicích po odborných pracovnících

31.7.2015

Pardubice maximálně podpoří zájem studentů o polytechnické vzdělávání. Takový je závěr jednání o plánovaném rozšíření Foxconnu v České republice, kterého se zúčastnil primátor města Martin Charvát a personální ředitelka společnosti Foxconn Jitka Kratochvílová.

Czech Open 2015_Pardubice

Náměstek Jan Řehounek zahájil 7. kolo mezinárodního šachového turnaje Pardubice Open

31.7.2015

Popřát úspěchy i štěstí ve hře všem účastníkům 26. ročníku turnaje Czech Open 2015 přišel ve čtvrtek odpoledne do pardubické arény náměstek primátora Jan Řehounek. Zároveň také spolu s vedením mezinárodního festivalu šachu a her zahájil sedmé kolo hlavního šachového turnaje Pardubice Open.

CreArt_Linz 2015

Mezinárodní úspěch pardubických umělců v rámci projektu CreArt!

31.7.2015

Obrovský úspěch zaznamenali dva pardubičtí umělci v rámci projektu CreArt. Martin Zvěřina a Šárka Zahálková, členka pardubické skupiny Offcity, uspěli v konkurenci dalších 136 kreativců z 13 evropských měst a byli vybráni na dvouměsíční pobyt v rakouském Linci. Umělecké rezidence v objektu Atelierhaus Salzamt se přitom účastní pouhých osm nejlepších.

Příměstský tábor DDM Alfa 2015

Město podpořilo příměstské i pobytové letní tábory téměř 700 tisíci korunami

30.7.2015

V Pardubicích a okolí jsou i díky dotační podpoře města letní dětské tábory v plném proudu. Z Programu podpory volného času letos město vyplatilo na dotacích pro 51 příměstských a 55 pobytových táborů celkem bezmála 700 tisíc korun. Přispělo tak na táborovou účast více než 2,5 tisíce pardubických dětí.

Ministr Martin Stropnický v Pardubicích

Zástupci města mluvili s ministrem Stropnickým o letišti

29.7.2015

O spolupráci města a armády a především o spolupráci vojenského letiště a společnosti EBA, která provozuje civilní část letiště, hovořili s ministrem obrany Martinem Stropnickým při jeho pondělní návštěvě Pardubic náměstek pardubického primátora Jan Řehounek, který je zároveň členem představenstva společnosti EBA, a pardubický zastupitel Pavel Svoboda, který je předsedou představenstva společnosti EBA. V ní město Pardubice vlastní 66 procent akcií.

Studentská ulice_rekonstrukce

Studentská ulice dostává nový kabát

28.7.2015

Pardubická Studentská ulice, která navazuje na polabinskou páteřní ulici Bělehradská, se dočká nového povrchu a bude mít i prvky, které zklidní dopravu a zajistí větší bezpečnost chodcům i cyklistům. Kvůli úplné uzavírce opravované komunikace, která je v úseku mezi Stavařovem a přechodem u kruhového objezdu, se nyní lze dostat na Cihelnu pouze z ulice Kunětická. Omezení se týká i MHD. Rekonstrukce by měla být dokončená do posledního října.

znak v dlažbě 2

Pardubice: Doplatek na bydlení pouze pro obyvatele s trvalým pobytem

28.7.2015

Od května letošního roku nastala změna v zákoně o pomoci v hmotné nouzi v případě posuzování nároku na doplatek na bydlení u osob žijících dlouhodobě na ubytovnách. Tuto dávku, kterou vyplácí úřad práce, lze na základě změny v zákoně vyplatit pouze za souhlasného stanoviska obce, ve které se ubytovna nachází.

1 56 57 58 59 60 61 62 116 174 231