Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

CreArt_logo_EU

Mezinárodní projekt CreArt zve do kaváren na diskuse o tabu a cenzuře v současném umění

6.10.2015

Mezinárodní projekt CreArt, na kterém se podílí také město Pardubice, pokračuje další zajímavou akcí nazvanou CreArt THINK TANK. Ta se zaměří na tabu a cenzuru v současném umění. V úterý 13. října se proto v několika pardubických kavárnách uskuteční komorní setkání Káva s uměním, na němž budou s veřejností hovořit umělci i pozvaní právníci. Od 19 hodin pak začne v rámci této celodenní akce diskusní panel v Divadle 29.

Velká pardubická

Dopravní omezení v době konání Velké pardubické

5.10.2015

V Pardubicích v těchto dnech finišují přípravy na vrchol dostihové sezony - Velkou pardubickou i Městské slavnosti, které ji každoročně provázejí. Druhý říjnový víkend bude bohatý na události, přinese však i omezení v dopravě. Letos průjezd městem kromě již pravidelné uzavírky části silnice I/37 od nadjezdu u Parama, zkomplikují i práce na dalších hlavních silničních tazích. Složitější bude cesta na závodiště i pro pěší. K závodišti ale budou jezdit bezplatné posilové spoje MHD.

Lesopark Dukla

Dukelský lesopark je už téměř v novém, v říjnu ho ještě čeká výsadba zeleně

5.10.2015

Revitalizace pardubického Lesoparku Dukla pokračuje podle plánu. V současné době se již dokončuje pokládka dlažebních kostek, které ohraničují nově upravené cesty. Na nich už také stavebníci začínají nanášet finální mlatové vrstvy. Prostor teď čeká výsadba zeleně. Slavnostní otevření je naplánováno na první adventní neděli.

Deska_magistrát

Novela městské vyhlášky omezuje užívání i provozování zábavní pyrotechniky

2.10.2015

Zamezit zbytečnému hluku, projevům výtržnictví a vandalismu v souvislosti s užíváním a provozováním zábavní pyrotechniky. To upravuje novela obecně závazné vyhlášky Pardubic, kterou minulý týden odsouhlasili městští zastupitelé.

Městské slavnosti 2014_podzim

Videomapping, lampiony i ohňostroj – nejen to nabídne druhá část podzimních městských slavností

1.10.2015

Už 8. října rozproudí Pardubice druhá část podzimních XXII. Městských slavností. Bohatý festivalový program s podtitulem „Město žije kulturou“, který volně navazuje na úvodní dvoudenní sportovní sekci „Náměstí v pohybu“, nabídne vedle tradičních akcí i pardubickou novinku – video show promítanou na budovu divadla. Definitivní tečku za letošními slavnostmi udělá nedělní 125. Velká pardubická steeplechase.

EBA_terminál_vizuál letiště

Nový terminál musí EBA pořídit za 300 milionů

25.9.2015

Představenstvo společnosti East Bohemian Airport ve středu rozhodlo o dalším postupu výstavby nového letištního terminálu. Cena stavby, včetně příjezdové komunikace, by neměla překročit projektovou cenu, tedy 300 milionů korun. Terminál bude postaven podle původního návrhu společnosti AGA, který byl ovšem po neúspěšném výběrovém řízení na dodavatele stavby přepracován tak, aby nepřekročil tuto částku.

Druhý Pardubický MIXER

Náměstek Jan Řehounek: Nový zákon o veřejných zakázkách má nedostatky

24.9.2015

Tento týden se ve Společenském sále radnice konal již Druhý Pardubický MIXER. Jeho hlavními hosty byly Jaroslava Jermanová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, a Irena Bartoňová Pálková, viceprezidentka Hospodářské komory ČR. Hlavním tématem setkání byl nový zákon o veřejných zakázkách. Náměstek primátora Jan Řehounek upozornil na nedostatky, které v zákoně spatřuje.

pardubice-logo-1c.jpg

Končí platnost občanských průkazů z roku 2005

24.9.2015

Letos končí desetileté období od poslední hromadné výměny občanských průkazů. Řadě Čechů tak končí jejich platnost. Zatímco v mnoha městech žadatelé čekají desítky minut na vyřízení svých žádostí, pardubický magistrát zatím zvládá svou agendu bez dlouhých čekacích dob. Ani počet podaných žádostí o osobní nebo cestovní doklady se zatím výrazně neliší od jiných let.

DED 1

Den památek přilákal cyklisty i milovníky železnice

23.9.2015

Více než 8000 návštěvníků přivítaly během neděle 13. září pardubické památky a akce spojené se Dny evropského dědictví (EHD). S velkým ohlasem se setkal i pardubický podtitul akce Za památkami na kole. Kostely, zámek i ostatní otevřené objekty byly v obležení jízdních kol - vlastních i zapůjčených.

pardubice-logo-1c.jpg

Při polabinské pouti odhalí pamětní desku starosty Jiřího Srbka

22.9.2015

Dlouholetému a velmi oblíbenému starostovi městského obvodu Pardubice II. Jiřímu Srbkovi, který zemřel loni v listopadu, odhalí o víkendu pamětní desku. Slavnostní akt se uskuteční v sobotu odpoledne v rámci XVI. Staročeské polabinské pouti v Mozartově ulici.

1 56 57 58 59 60 61 62 115 171 228