Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Vysvědčení 2015

Náměstek primátora Jakub Rychtecký popřál dětem hezké prázdniny

30.6.2015

Poslední den školního roku se předávala vysvědčení už jen na šesti ze 17 pardubických základních škol. Popřát dětem krásné prázdniny a poděkovat kantorům za jejich celoroční práci byl v tento slavnostní den také náměstek primátora zodpovědný za oblast školství Jakub Rychtecký. Zavítal na ZŠ Pardubice – Studánka, která patří k největším ve městě a která dlouhodobě v běžných třídách integruje i děti se specifickými vzdělávacími potřebami.

Podpis memoranda

Memorandum podepsali na symbolickém středobodu území

30.6.2015

Primátor Pardubic Martin Charvát, primátor Hradce Králové Zdeněk Fink, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček a další velmi důležití partneři v území dnes podepsali na hradě Kunětická hora Memorandum o spolupráci v území Hradecko-pardubické metropolitní oblasti.

Polabiny 3 od ul. Kpt. Bartoše

Na mapě Pardubic přibude nový park

29.6.2015

Dosud bezejmenné veřejné prostranství před gymnáziem Mozartova v Polabinách ponese jméno Jiřího Srbka. Městský obvod tak uctí památku dlouholetého starosty, pod jehož vedením se největší pardubické sídliště změnilo k nepoznání. Zemřel v listopadu loňského roku.

Dej Tip

Dopravu v Pardubicích omezí několik uzavírek

29.6.2015

Řidiče v Pardubicích čekají od července další dopravní uzavírky. Kvůli pilotáži mostních objektů dojde od 4. do 9. července k většímu omezení u Parama na stavbě II. etapy Pardubice - Trojice. Největší z plánovaných oprav ve městě však začne od 10. července. Až do poloviny listopadu bude z důvodu rekonstrukce mostu přes ulici 17. listopadu částečně uzavřená Hlaváčova ulice.

Hradubicko_ilustrační foto

Pardubice a Hradec Králové slavnostně stvrdí svou spolupráci v rámci Hradecko-pardubické aglomerace

26.6.2015

Města Pardubice a Hradec Králové společně s nejdůležitějšími partnery v území slavnostně stvrdí vzájemnou spolupráci. Cílem Hradecko-pardubické aglomerace je v rámci Integrované územní investice (ITI) získat v následujících letech až šest miliard korun.

CreArt_logo_EU

Začíná třetí ročník evropské putovní výstavy

26.6.2015

Vernisáží pod širým nebem začíná v úterý 30. června evropská putovní výstava, organizovaná v rámci mezinárodního projektu CreArt. Tématem výstavy, na níž představí svá díla 21 mladých tvůrců ze dvanácti evropských měst, je vztah umělce a města. Název Město a já je až příznačný. Výstava bude do konce srpna instalována ve čtyřech galeriích ve městě. Práce dalších mladých umělců z Pardubic, kteří se v minulých letech do projektu Cre Art zapojili, budou „rozsety“ prakticky po celém městě.

Coca-Cola Cup 2015_Školský pohár

Česko-slovenský Školský pohár vybojovaly už podruhé fotbalistky z Pardubic

25.6.2015

Obrovský úspěch zopakovaly fotbalistky ZŠ a MŠ Pardubice-Ohrazenice ve 13. ročníku česko-slovenského Coca-Cola Cupu. Výběr trenérů Kamila Kozáka a Pavla Němečka na červnovém finálovém turnaji ve Vyškově znovu zvítězil a obhájil tak své loňské prvenství v této soutěži. S putovními poháry, které dívky získaly, se přišly spolu se zástupci školy pochlubit na pardubickou radnici.

kontejnery-8.jpg

Pardubice ušetřily vodu pro dva tisíce lidí

25.6.2015

Obyvatelé Pardubic v loňském roce odevzdali k recyklaci 3 086 televizí, 1 178 monitorů a téměř 40 tun drobných spotřebičů. Jejich recyklace ušetřila přírodě například více než 7000 metrů krychlových vody, což je objem představující roční potřebu vody k přežití, tedy k vaření a pití, pro téměř dva tisíce lidí. Téměř stovce domácností v ČR by tato voda pokryla roční spotřebu.

pardubice-logo-1c.jpg

Na východní tribunu Letního stadionu při koncertu nikdo nesmí

24.6.2015

Skupina Kabát, která zahraje v pátek 26. června od 20 hodin na pardubickém Letním stadionu, má povolení k noční produkci do 22:30 hodin. Koncert, na který dorazí až 8 tisíc lidí, organizátoři nahlásili včas a dostali souhlas s podnájmem fotbalového stánku U Stadionu. Fanoušci kapely ale budou muset respektovat připravená bezpečnostní opatření.

popler

Na závodiště se vrátila trvalá vzpomínka na kpt. Rudolfa Poplera

23.6.2015

Po dvaceti letech se na pardubické závodiště vrátila pamětní deska připomínající památku kpt. Rudolfa Poplera. Dostihový spolek a město Pardubice tak vzdávají poctu muži, s jehož jménem jsou pardubické dostihy neodmyslitelně spjaty. Slavnostního odhalení se ujal synovec Rudolfa Poplera Albert a také náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek spolu s místopředsedou představenstva Dostihového spolku a.s. Michaelem Skalickým.

1 56 57 58 59 60 61 62 115 172 229