Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

hlodavci

Pardubice se brání přemnožení potkanů

3.2.2016

Pardubice pokračují v systematickém boji proti potkanům a dalším hlodavcům. Vybraly firmu, která na podzim provede celoplošnou deratizaci veřejných prostranství. Společnost Vodovody a kanalizace Pardubice a.s. souběžně na své náklady provede deratizaci kanalizační sítě. Celoplošná deratizace se v Pardubicích provádí jednou za dva roky, v mezidobí ji doplní dílčí deratizace, kdy jsou nástrahy pokládány do kanalizace a na místech, kde byl pozorován zvýšený výskyt hlodavců. Díky této „taktice“ se městu daří bránit přemnožení potkanů a krys, kteří jsou také přenašeči nebezpečných chorob.

Následná oční péče_nemocnice Pardubice

Preventivním zrakovým vyšetřením projde letos více než 2000 dětí z pardubických mateřinek

2.2.2016

Projekty včasného zachycení zrakových vad u dětí ve školkách, ale i následné péče ve vytvořeném Centru integrované péče pro děti s poruchou binokulárního vidění v Pardubické nemocnici mohou pokračovat. Zastupitelé města schválili dotace a uzavření smluv s obecně prospěšnou společností PROZRAK ve výši 767 tisíc korun, která činnosti pro město zajišťuje.

Letiště_EBA

Pardubické letiště je členem evropské asociace letišť

2.2.2016

Pardubické mezinárodní civilní letiště se stalo členem Airport Council Internationale Europe, asociace sdružující na 500 letišť ze 45 evropských zemí. Zařadilo se tak do rodiny vzdušných přístavů, přes které jde každoročně 90 procent komerčních letů. Členství v ACI není jen prestižní záležitostí, ale zejména příležitostí seznamovat se s aktuálními aspekty letecké dopravy a možností využívat při dalším rozvoji znalosti a zkušenosti jiných evropských letišť.

Dej Tip

Nadjezd Paramo čeká o víkendu velké dopravní omezení

1.2.2016

O víkendu čeká řidiče v souvislosti s realizací druhé etapy stavby Pardubice – Trojice dopravní omezení na komunikaci I/37 v úseku nadjezd Paramo. Z důvodu prací spojených s vyztužením mostního provizoria bude v sobotu 6. února od 8 do 14 hodin řešen provoz na 40metrovém úseku kyvadlově. Dopravu budou řídit pracovníci stavby. V neděli 7. února nechá stavitel, tedy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), uzavřít mostní provizorium mezi 13. a 16. hodinou úplně.

Návštěva velvyslance Azerbajdžánu

Pardubice navštívil velvyslanec Ázerbájdžánu

27.1.2016

Pardubice ve středu navštívil velvyslanec Ázerbájdžánu J.E. Farid Shafiyev s doprovodem. Během jednodenní návštěvy, kterou s nadsázkou označil za „průzkumnou“ se zajímal o možnosti spolupráce se zdejšími firmami.

Společné jednání rad města a kraje

Pardubický kraj a město Pardubice: terminál letiště začneme stavět ještě letos

26.1.2016

Terminál pardubického letiště se začne stavět podle stávajícího projektu v letošním roce. Na tomto a dalších bodech se dnes na svém společném jednání shodly rady Pardubického kraje a města Pardubice. Výsledkem je sedmibodové společné prohlášení.

Setkání se sportovními kluby

Olympiádu by mohly podpořit všechny sportovní oddíly ve městě. Smlouva je připravena k podpisu

25.1.2016

S přípravou Olympijského parku Pardubice 2016 se seznámili zástupci takřka 80 sportovních klubů v Pardubicích a organizátoři významných sportovních akcí. Koncept projektu počítá s představením řady olympijských i neolympijských disciplín, proto radnice vyzvala místní sportovce, aby se do programu zapojili a představili se všem návštěvníkům v nejlepším světle. Vedle toho v pondělí rada schválila finální podobu smlouvy mezi městem, Český olympijským výborem a Českou olympijskou, a.s., o uspořádání parku.

Navigační cedule

Město pokračuje ve zlepšování navigace pro turisty

25.1.2016

Pardubice i letos pokračují ve výměně navigačních cedulí pro turisty. Směrovky umístěné nově na speciálních sloupcích budou lákat návštěvníky především ke zvelebeným lokalitám. Plánovanou druhou etapu revitalizace zastaralého navigačního systému, která přijde radnici na necelých 320 tisíc korun, schválili v pondělí městští radní.

handicap

Pardubice podpoří přepravu handicapovaných

25.1.2016

Ulice Pardubic již třináctým rokem křižuje speciální automobil Dopravního podniku města Pardubic. Vozidlo s plošinou, umožňující především přepravu lidí na vozíku, vozí handicapované do práce, k lékaři i za zábavou. V letošním roce Pardubice podpoří tuto speciální přepravu částkou 700.000 korun. Právě díky této městské dotaci může být jízdné v rámci města zachováno ve stejné výši jako na běžných linkách MHD.

Lesopark Dukla

Městské lesy prospívají zdraví i městské pokladně

25.1.2016

Pardubice vlastní 463 hektarů lesů. Slouží rekreaci obyvatel města, jsou však i přínosem pro městskou pokladnu. V roce 2015 vyneslo hospodaření v příměstských lesích více než 930 tisíc korun. Přibylo v nich téměř 30.000 nových stromků, ale také lavičky, odpadkové koše a další mobiliář.

1 56 57 58 59 60 61 62 119 178 237