Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ilustrační foto_škola

Pardubice daly zelenou novým soukromým školám

25.8.2015

Tři nové soukromé základní školy by mohly už brzy vzniknout v Pardubicích. Radní dali v pondělí souhlas s jejich působením na území města. Privátní školy chtějí vyučovat od školního roku 2016/2017, a to především dle individuálních vzdělávacích potřeb svých žáků.

zápisy 2013-2

V Pardubicích se chystá do školy přes tisíc prvňáčků

21.8.2015

Více než 1100 prvňáků očekávají 1. září pardubické základní školy. Do prvních tříd základních škol tak nastoupí zhruba stejně dětí jako v loňském roce. Je to ale zhruba o 400 žáků víc, než jich v červnu základní školy ukončilo. Městské základní školy tak budou v novém školním roce téměř plné. Ze Svítkova, kde kapacita školy nestačí poptávce rodičů, bude jezdit v rámci školského obvodu nová „školní“ linka na Duklu a Višňovku.

Legiovlak_zdroj ČsOL

Legiovlak připomene v Pardubicích historii

18.8.2015

Do Pardubic zavítá replika legionářského vlaku. 11 zrekonstruovaných vagónů, jakými se přepravily desetitisíce legionářů napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále, se představí na hlavním vlakovém nádraží od pátku 28. srpna. Pojízdné muzeum, které má navrátit do povědomí české veřejnosti odkaz zakladatelů našeho moderního státu, vzniklo u příležitosti 100. výročí boje československých legií za samostatný stát.

nemocnice Itibo 2

Do Keni míří ultrazvuk z Pardubic

17.8.2015

Za pardubickým zdravotníkem Alešem Bártou, který již deset let buduje v západokeňském Itibo zdravotnické zařízení, odcestuje v nejbližší době moderní ultrazvuk. Nemocnice, která funguje jen díky sbírkám a podpoře dárců i sponzorů, jej pořídila z dotace, kterou získala od města Pardubice.

Městský atletický stadion Dukla_foto Jan Kábele

Městský atletický stadion na Dukle se dočká nového tartanu

14.8.2015

Takzvaný retoping čeká již nevyhovující tartanovou dráhu na dukelském Městském atletickém stadionu. Díky nově přidělené dotaci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 6,4 miliony korun může město vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele tohoto projektu už v následujících týdnech.

aquacentrum

Na Šetrné AQUACENTRUM Pardubice dostane město dotaci téměř 7 milionů korun

13.8.2015

Pardubice obdrží evropskou dotaci ve výši 6,8 milionů korun na vybudování solárních panelů pro městské aquacentrum. Získání unijních peněz na projekt, který má rapidně snížit náklady na energie a šetřit životní prostředí, ale nebylo vůbec jednoduché.

puma 1995

Pyrotechnický průzkum u Parama zatím munici neobjevil

12.8.2015

Skoro po půl roce od začátku 2. etapy výstavby nadjezdu na komunikaci I/37 Pardubice – Trojice pyrotechnický průzkum zatím žádnou nevybuchlou leteckou munici z druhé světové války neobjevil. Z veškerých závěrů měření až dosud vyplývá, že výkopy i plochy určené ke stavbě jsou bezpečné pro další práce. Informuje o tom nejnovější pyrotechnická zpráva.

přednádraží 1

Přednádraží se v příštím roce výrazně změní

11.8.2015

Město uzavřelo smlouvu s projektantem, který zpracuje dokumentaci pro přestavbu Přednádraží. Samotná přestavba nejbližšího okolí pardubického vlakového i autobusového nádraží, kterou chtějí Pardubice financovat ze Švýcarských fondů, začne na jaře 2016, hotova musí být do konce roku. Revitalizace Přednádraží je součástí rozsáhlého plánu na proměnu prostoru, kterým projde či projede většina návštěvníků Pardubic, v důstojnou vstupní bránu do téměř statisícového krajského města.

pardubice-logo-1c.jpg

Primátor Charvát: Připravme se na případné přívalové deště včas

11.8.2015

Primátor Pardubic Martin Charvát, který je zároveň předsedou Povodňové komise statutárního města Pardubice a obcí s rozšířenou působností, nechal prověřit připravenost organizací při řešení případných povodňových situací. Důvodem je současná vlna veder a pravděpodobnost, že po ní přijdou přívalové deště a půda by nemusela nadměrný přísun vody pojmout.

Návštěva z MPSV ke Koncepci sociálního bydlení

Pardubice by mohly být partnerem pilotního projektu ministerstva

7.8.2015

Pardubice by se mohly stát partnerem pilotního projektu Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Ten hodlá resort spustit k právě chystané Koncepci sociálního bydlení. Náměstku primátora zodpovědnému za sociální politiku Jakubu Rychteckému to potvrdili při návštěvě Pardubic náměstkyně ministryně Zuzana Jentschke Stöcklová, náměstek ministryně Robin Povšík a ředitel odboru sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení David Pospíšil.

1 55 56 57 58 59 60 61 116 174 231