Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Deska_magistrát

Reakce náměstka Řehounka k některým údajům, které se objevily v médiích v souvislosti se záměrem jednat s ČSOB Pojišťovnou o odkoupení její budovy

10.9.2015

Rád bych z pozice osoby, která byla rozhodnutím Rady města Pardubic ustanovena jako koordinátor jednání mezi městem Pardubice a ČSOB Pojišťovnou, a.s., doplnil vyjádření, která zazněla v médiích po pondělním zasedání Rady města Pardubic. Samozřejmě jsem také občan, i já zde žiji a není mi lhostejné, co se děje a dít bude.

Pernštýnské náměstí

Program obnovy památek hledá další příjemce dotací

9.9.2015

Město Pardubice v roce 2016 opět podpoří prostřednictvím Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón opravy domů v historickém centru. Do začátku listopadu přijímá od majitelů plánujících opravu domů v památkové rezervaci dotazníky, které zároveň plní funkci žádosti o tyto dotace.

Návštěva velvyslance USA

Do Pardubic zavítal velvyslanec Spojených států amerických

8.9.2015

Do Pardubic zavítal na svou návštěvu velvyslanec Spojených států amerických, J.E. pan Andrew Hirsch Schapiro. Jeho první kroky vedly na Zelenou bránu, odkud si město prohlédl. Vedení města přivítalo velvyslance v Historickém sále radnice.

nic

Pardubice chystají poslední společné bruslení roku

8.9.2015

V září budou mít milovníci inline bruslí opět příležitost vyjet společně do ulic Pardubic. Vyjížďka bude posledním společným bruslením v tomto roce. Další se uskuteční až v roce 2016. Poslední letošní Pardubice na bruslích se uskuteční v pondělí 21. září. Peloton bruslařů vyrazí z parkoviště u Tipsport areny v 18:00.

Město v pohybu_archivní foto

Podzim bude v Pardubicích ve znamení zábavy, vyvrcholí městskými slavnostmi

7.9.2015

Pardubice ožijí v září a říjnu velmi bohatým programem. Kromě mnoha kulturních akcí nebude chybět ani sport. Tradičním vrcholem budou dvoudílné, letos už XXII. Městské slavnosti Pardubice 2015, jejichž součástí bude i divácky oblíbená velká ohňostrojová show a také jedno velké překvapení.

Test bezbariérovosti třídy Míru

Nevidomí „zkontrolovali“ bezbariérovost třídy Míru

7.9.2015

Lukáš a Petr, dva muži se zrakovým postižením, byli v pátek nejdůležitějšími aktéry preventivní akce, kterou na třídě Míru zorganizovala radnice spolu s Městskou policí a TyfloCentrem. Procházka nevidomých po nově opravené pěší zóně měla otestovat její bezbariérovost a upozornit na případné nedostatky. Poznatky, které město získalo, zohlední i v podmínkách pro schvalovací proces záboru předzahrádek na příští rok.

kontejnery-8.jpg

Červené tašky připomenou kam s elektroodpadem

7.9.2015

Speciální tašky na drobný elektroodpad, které v září dostanou do schránek rodiny v pardubickém sídlišti Polabiny, mají obyvatelům města připomenout, že i vysloužilá elektrozařízení jsou cennou surovinou a patří proto do speciálních kontejnerů na separovaný odpad. Červené tašky jim také „poradí“, kde nejbližší kontejner najdou.

otevření sokolovny

Sokolovna se po dvouleté rekonstrukci otevřela veřejnosti

4.9.2015

Slavnostní přestřižení pásky dnes symbolicky ukončilo dvouletou rekonstrukci pardubické sokolovny. Devadesát let stará budova Na Olšinkách se tak konečně otevřela a příští týden přivítá malé i velké pardubické sportovce. Široké veřejnosti se ale představí už zítra od 9 do 12 hodin na Dnu otevřených dveří. Do nově opravených prostor se dnes přišlo podívat celé vedení města Pardubic.

Dny evropského dědictví

Den památek letos v Pardubicích cílí na cyklisty

2.9.2015

Letošní ročník Dnů evropského dědictví (EHD), při nichž se návštěvníkům otvírají i historické objekty běžně nepřístupné, nabídne v Pardubicích tři nové cíle, ale také příležitost pro mimopardubické návštěvníky - cyklisty.

Vedení města vítalo prvňáčky

Vedení města přivítalo prvňáčky v pěti pardubických školách

1.9.2015

Vedení města dnes přivítalo prvňáčky na pěti pardubických základních školách. Primátor se všemi svými náměstky navštívili školy v Polabinách, na Benešově náměstí, ve Svítkově a na sídlišti Závodu míru. Je to v historii radnice poprvé, kdy celé vedení města vítalo 1. září děti přímo na školách. Na novopečené školáčky čekaly na lavicích i malé pozornosti z radnice.

1 55 56 57 58 59 60 61 113 169 225