Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

tábor kořenov 2

Veverky vyrážejí do Kořenova

17.7.2015

Školy jsou už třetí týden bez dětí a učitelé užívají zasloužené volno. Výjimkou je pardubická základní škola bratranců Veverkových. Část jejich pedagogů totiž v neděli vyrazí s žáky na čtrnáctidenní „tábor s Veverkami“. Se čtyřmi kantory (a dalšími vedoucími) bude v Kořenově trávit čas 71 dětí. Většina z nich jede na školní tábor opakovaně. Proto dobře ví, že je v Jizerkách nečeká nuda, ale spousta zábavy a dobrodružství s učiteli, kteří vůbec nejsou nudní patroni.

zatepleni-zs-a-ms-prodlouzena-polabiny-1.jpg

V Pardubicích teď chodí do škol řemeslníci

15.7.2015

Pardubické školy neosiří ani o prázdninách. Namísto dětských hlasů jsou tu však slyšet zvuky vrtaček a jiného stavebního nářadí. Děti nahradili řemeslníci, neboť město tradičně využívá prázdninových měsíců k tomu, aby ve školách provedlo maximum oprav a rekonstrukcí. Běžná údržba školních budov přijde ročně na přibližně deset milionů korun. Jen o prázdninách k nim Pardubice přidají zhruba 30 milionů korun na nutné investice. Práce za dalších 66 milionů korun už započaly, nebo budou zahájeny po prázdninách a skončí během podzimu.

Park Na Špici

Závady v parku město reklamuje, hřiště splňuje české i evropské normy

15.7.2015

Město Pardubice se nebrání úpravám, které přispějí k větší bezpečnosti dětí. Přestože byl park Na Špici byl zrekonstruován v souladu s projektovou dokumentací a dětské hřiště splňuje požadavky platné legislativy, doznají některé prvky ještě změny. Neznamená to ovšem, že dětské hřiště, tak jak bylo na jaře zprovozněno, je pro děti nebezpečné.

Spomenka Habětínková

Mistryni České republiky ve stolním tenisu přijal pardubický primátor

13.7.2015

Pardubický primátor Martin Charvát dnes přijal na radnici úspěšnou handicapovanou sportovkyni, Spomenku Habětínkovou Tomič, která v Ostravě letos v červnu obhájila již po třetí titul Mistryně České republiky ve stolním tenisu a aspiruje na účast na letních paralympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru v roce 2016. Tenistka z Pardubic je zároveň osminásobnou vicemistryní ČR. Bývalá občanka Chorvatska je od roku 2009 občankou České republiky, kde žije už 22 let. Po prodělané těžké mozkové příhodě před 11 lety úspěšně reprezentuje handicapované sportovce ve stolním tenisu. V mládí hájila barvy bývalé Jugoslávie v témže sportu a hned třikrát stanula na nejvyšší příčce na mistrovstvích Evropy.

Kontejner na textil červený_Charita

Ve městě jsou nově další čtyři kontejnery na textil pro Charitu

10.7.2015

Obyvatelé Pardubic si rychle zvykli na červené kontejnery, do nichž se odkládá oblečení pro Oblastní charitu Pardubice. Během května do nich odevzdali dokonce čtyřikrát více šatstva než v březnu, prvním měsíci jejich fungování ve městě. Celkem se sesbíralo během čtyř měsíců již téměř 16 tun oblečení pro potřebné. Od června navíc fungují ve městě pro Charitu další čtyři velké kontejnery na textil.

Kostašovi

Druhá rodina volyňských Čechů našla azyl v Pardubicích

8.7.2015

Pardubice pomohly už druhé rodině takzvaných volyňských Čechů, kteří se chtěli vrátit do rodné země svých předků kvůli ukrajinské krizi. Město poskytlo manželům Kostašovým žijícím v západoukrajinském Dubně formou výpůjčky byt se základním vybavením. Učitelé cizích jazyků se přestěhovali do Dražkovic, kde již od podzimu žije rodina jejich dubenského souseda, lékaře Jiřího.

5_sjezd Sdružení hasičů Čech_Moravy a Slezska 2015

Primátor Martin Charvát ocenil práci dobrovolných hasičů

7.7.2015

Dojezdem do cíle na Pernštýnské náměstí ukončila v pátek 3. července svou propagační misi napříč republikou stařičká hasičská pragovka. Právě její příjezd symbolicky odstartoval V. sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Během úvodního ceremoniálu dekoroval primátor Pardubic Martin Charvát několik praporů dobrovolných hasičů a také hasičů HZS Pardubického kraje.

Den S_primátorem města

Výjádření primátora Martina Charváta k úpravám rozpočtu

3.7.2015

V některých médiích se objevilo vyjádření opozičních zastupitelů k navýšení rozpočtu města Pardubice na občerstvení a dary. Zvláště některé výroky mně připadají prvoplánově populistické. Kdo by nechtěl slyšet, jak si městští politici zvýšili částku, kterou „projedí“.

pardubice-logo-1c.jpg

Penězi pro města a obce se bude zabývat expertní tým Ministerstva financí a SMO ČR

3.7.2015

Zástupci Svazu měst a obcí České republiky v čele s předsedou Františkem Luklem a místopředsedou svazu a předsedou komory statutárních měst primátorem Martinem Charvátem se sešli s prvním místopředsedou vlády a ministrem financí Andrejem Babišem. Hlavním tématem bylo rozpočtové určení daní (RUD), podle kterého se rozdělují výnosy ze sdílených daní.

ulice Bělehradská, Polabiny 1

Náměstkyně primátora: Privatizace bytů končí

2.7.2015

V Pardubicíchspěje ke konci privatizace bytů, započatá před zhruba sedmi lety. Město ještě jednou nabídne k prodeji 109 takzvaně zbytkových bytů v již privatizovaných domech jejich nájemníkům. Pokud ani nyní nebudou mít o odkup zájem, zůstanou byty dál v majetku města, nájemník však do nich již nebude moci přihlásit nového spolunájemce. Neobsazené obecní byty v privatizovaných domech prodá město v dražbě.

1 55 56 57 58 59 60 61 115 172 229