Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

protipovodňové 2

Pardubice prověřily protipovodňovou ochranu

29.2.2016

Průchod v kamenné zídce, lemující Bubeníkovi sady, dnes uzavřely mobilní protipovodňové zábrany a oddělily tak park na břehu Chrudimky od okolních domů. Nešlo o přípravu na blížící se povodeň, ale pravidelné cvičení, které má prověřit, že jsou zábrany v pořádku a po ruce tak, aby v případě skutečného ohrožení ochránily město před stoletou vodou.

losování byty 2

První pardubické startovací byty už mají nájemníky

25.2.2016

Na pardubické radnici byli vylosováni nájemníci prvních startovacích bytů pro mladé. O bydlení za zvýhodněné nájemné na Dukle, v Polabinách nebo v centru města se ucházelo 184 zájemců, 13 z nich musela komise vyřadit, neboť nesplnili předepsaná kritéria. Město pro mladé pro letošní rok vyčlenilo 25 bytů, od garsoniér až po byty o velikosti 2+1.

vizualizace letní stadion 3

Město má plán, jak vzkřísit letní stadion

24.2.2016

Pardubice připravují radikální přestavbu letního stadionu u Tyršových sadů. Na levém břehu Labe nad mostem Pavla Wonky by měl vedle hokejové arény vzniknout sportovní komplex s fotbalovým stadionem a dalšími hřišti, doplněný hotelem, parkovacím domem a lemovaný nábřežní promenádou. Náklady na vybudování tohoto komplexu jsou odhadovány na 300 milionů korun, radnice počítá s vícezdrojovým financováním, od státních dotací, až po soukromé investice.

ples senioři 4

Ples pardubických seniorů již po čtyřicáté

19.2.2016

Sál kulturního domu v Hronovické ulici byl ve čtvrtek odpoledne nabit radostí a skvělou náladou. Jak by také ne, vždyť tradiční ples seniorů zde stavil jubileum – kulatou čtyřicítku. A ani po čtyřicáté nezklamal své hosty. Parket se vyprázdnil až po skončení plesu a u šatny byla nejfrekventovanější slova bezvadný, úžasný a nádherný.

Vítání občánků

V roce 2015 padl v Pardubicích pětiletý novorozenecký rekord! Nejvíc bylo Jakubů

19.2.2016

V pardubické porodnici se vloni narodilo 1588 dětí, to je o 71 víc než v roce 2014 a zároveň nejvíc od roku 2010. Nejoblíbenějším chlapeckým jménem byl Jakub, dívčím Anna. Protože bylo Kubíků celkem 41, pyšní se i tím, že v Pardubicích suverénně ovládli jmenný žebříček.

Airbus záloha

Pardubické letiště se osvědčilo jako záloha pro Prahu

17.2.2016

Na pardubickém civilním letišti dnes dopoledne přistál Airbus A 319 společnosti České Aerolinie. Stroj letící na své pravidelné lince OK 505 z Kodaně do Prahy byl z Letiště Václava Havla kvůli špatnému počasí odkloněn do Pardubic.

Návštěva_ministr dopravy Dan Ťok

Ministr dopravy Dan Ťok jednal na radnici o obchvatech města

17.2.2016

Pardubice obchvaty města potřebují a uděláme vše pro to, aby jejich realizace mohla začít. Takový byl výstup ze včerejšího jednání vedení pardubické radnice s ministrem dopravy Danem Ťokem, ředitelem ŘSD Janem Kroupou, poslancem Martinem Kolovratníkem a dalšími dotčenými subjekty.

Cyklisti

Město vybralo dopravní projekty, které chce zaplatit za pomoci dotací

17.2.2016

Rada města vybrala dopravní projekty města, které hodlá financovat s pomocí dotačních titulů v rámci ITI, individuálních výzev nebo z vlastního rozpočtu. Zelenou dostaly cyklostezky i projekty zvyšující bezpečnost chodců a kolařů. Nyní zhodnotí daný výběr příslušné komise magistrátu a v březnu je dostanou na stůl zastupitelé.

Radnice zimní

Pardubice otevřou ordinaci pro lidi bez domova

16.2.2016

Rada města Pardubic v tomto týdnu schválila akční plány šesti pracovních skupin složených z řad poskytovatelů i uživatelů sociálních služeb, ale i zástupců města, které se plánováním sociálních služeb ve městě zabývají.

Kulturní centrum Pardubice

Kulturní centrum Pardubice má novou ředitelku

15.2.2016

Rada města Pardubic jmenovala do funkce ředitelky Kulturního centra Pardubice, jehož zřizovatelem je město Pardubice, Mgr. Markétu Ondrouškovou. Hlasovalo pro ni jednomyslně všech pět členů konkurzní komise.

1 54 55 56 57 58 59 60 119 178 237