Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Test bezbariérovosti třídy Míru

Nevidomí „zkontrolovali“ bezbariérovost třídy Míru

7.9.2015

Lukáš a Petr, dva muži se zrakovým postižením, byli v pátek nejdůležitějšími aktéry preventivní akce, kterou na třídě Míru zorganizovala radnice spolu s Městskou policí a TyfloCentrem. Procházka nevidomých po nově opravené pěší zóně měla otestovat její bezbariérovost a upozornit na případné nedostatky. Poznatky, které město získalo, zohlední i v podmínkách pro schvalovací proces záboru předzahrádek na příští rok.

kontejnery-8.jpg

Červené tašky připomenou kam s elektroodpadem

7.9.2015

Speciální tašky na drobný elektroodpad, které v září dostanou do schránek rodiny v pardubickém sídlišti Polabiny, mají obyvatelům města připomenout, že i vysloužilá elektrozařízení jsou cennou surovinou a patří proto do speciálních kontejnerů na separovaný odpad. Červené tašky jim také „poradí“, kde nejbližší kontejner najdou.

otevření sokolovny

Sokolovna se po dvouleté rekonstrukci otevřela veřejnosti

4.9.2015

Slavnostní přestřižení pásky dnes symbolicky ukončilo dvouletou rekonstrukci pardubické sokolovny. Devadesát let stará budova Na Olšinkách se tak konečně otevřela a příští týden přivítá malé i velké pardubické sportovce. Široké veřejnosti se ale představí už zítra od 9 do 12 hodin na Dnu otevřených dveří. Do nově opravených prostor se dnes přišlo podívat celé vedení města Pardubic.

Dny evropského dědictví

Den památek letos v Pardubicích cílí na cyklisty

2.9.2015

Letošní ročník Dnů evropského dědictví (EHD), při nichž se návštěvníkům otvírají i historické objekty běžně nepřístupné, nabídne v Pardubicích tři nové cíle, ale také příležitost pro mimopardubické návštěvníky - cyklisty.

Vedení města vítalo prvňáčky

Vedení města přivítalo prvňáčky v pěti pardubických školách

1.9.2015

Vedení města dnes přivítalo prvňáčky na pěti pardubických základních školách. Primátor se všemi svými náměstky navštívili školy v Polabinách, na Benešově náměstí, ve Svítkově a na sídlišti Závodu míru. Je to v historii radnice poprvé, kdy celé vedení města vítalo 1. září děti přímo na školách. Na novopečené školáčky čekaly na lavicích i malé pozornosti z radnice.

MŠ Duha Popkovice

Mateřská škola v Popkovicích má novou kuchyni

1.9.2015

Zbrusu novou kuchyní se může pochlubit Mateřská škola Duha Popkovice. Městská organizace, která dosud dovážela jídlo pro své děti ze svítkovské základní školy, si teď vaří sama. Stavba moderní kuchyně, která trvala necelé tři měsíce, přišla město bezmála na 3,2 miliony korun včetně DPH.

Turistické informační centrum

Pardubické infocentrum je i nadále jediné v kraji s nejvyšší certifikací

31.8.2015

Kvalita služeb v pardubickém infocentru je stále na nejvyšší možné úrovni. Potvrdily to výsledky recertifikace Asociace turistických informačních center a Czechtourismu, jejíž součástí byl i tzv. mystery shopping nezávislé agentury CONFESS. V rámci neustálého zlepšování služeb zákazníkům bude „íčko“ nově přijímat platební karty.

Gripen

Na letiště se přesunou gripeny a vycvičí tu i piloty vrtulníků, město jedná o kompenzaci za hluk

28.8.2015

Od září se zvýší letový provoz na pardubickém vojenském letišti. Z důvodu pravidelné odstávky letecké základny v Čáslavi se do města přesune 6 strojů JAS-39 Gripen, a to v termínu od 25. 9. do 12. října. Letiště k tomu hostí téměř roční praktický výcvik zahraničních pilotů vrtulníků. Zajišťuje ho jeden ze subjektů, kteří zde působí, LOM PRAHA, s.p. Protože zvýšený letový provoz bude znamenat i větší hlučnost, vedení města jedná s firmou o možném příspěvku pro obyvatele Pardubic.

foto Sktepark Pardubice

Dostavba zvýší komfort návštěvníků skateparku

28.8.2015

Před kolaudací je dostavba zázemí pardubického skateparku. Přidala sportovišti na atraktivitě i komfortu nejen pro sportovce, ale také pro diváky a personál. Díky specializované prodejně, ale i plánované dostavbě haly a obměně překážek, by se měla zlepšit také ekonomika provozu areálu, který ročně navštíví na 5000 vyznavačů freestyle sportů.

znak v dlažbě 2

Pardubický kraj a město Pardubice iniciují vznik inovačního centra

26.8.2015

Pardubický kraj, město Pardubice, Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje a Czech ICT Alliance v těchto dnech zahajují přípravy na vznik inovačního centra. Pardubice se mohou pyšnit dlouholetou průmyslovou tradicí, zejména v oblastech elektrotechnické a chemické, ale centrum tohoto typu zde dosud chybí. Záměr, který si klade za cíl podporovat inovativní a regionální podnikání zejména u místních začínajících podnikatelů, ale i zájemců z dalších krajů, získal podporu hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a primátora města Pardubic Martina Charváta.

1 54 55 56 57 58 59 60 116 174 231