Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Ilustrační foto_škola

Školy si u zápisů posvítí na účelově přehlašované děti. Rodičům za nepravdivé údaje hrozí i pokuta

14.1.2016

Druhý únorový týden, respektive 10. a 11. února, se uskuteční zápisy budoucích prvňáčků na pardubických základních školách. Z 32 městských mateřinek by se letos mělo přijít zapsat 1150 dětí. Rodiče mohou dítě přihlásit na libovolnou základní školu, přednostně však budou přijímáni předškoláci s trvalým pobytem ve spádovém obvodu dané školy. Kapacity škol se postupně plní a kvůli nástupu tzv. silných ročníků by už za rok, tedy ve školním roce 2017/2018, nemusely stačit. Ředitelé si proto ve spolupráci s radnicí již v letošním roce pohlídají rodiče, kteří účelově přehlašují dětem trvalý pobyt do Pardubic.

Podpis memoranda_zdroj FAČR

Pardubice podepsaly memorandum s Fotbalovou asociací ČR

14.1.2016

Primátor Pardubic Martin Charvát spolu s předsedou Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslavem Peltou a hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým podepsali Memorandum o spolupráci, na jehož základě začne od září letošního roku v Pardubicích působit mládežnická regionální fotbalová akademie Pardubického kraje (RFA Pk).

Čištění studáneckého lesa

Město vyčistí okolí cesty ve Studáneckém lese. Chystá se také na nebezpečné dřeviny u Popkovic

13.1.2016

Pardubice pokračují v dalších úpravách Studáneckého lesa. Pracovníci městských služeb zahájili odstraňování podrostu kolem zdejší asfaltové cesty vedoucí mezi místní částí Studánka a obcí Spojil. Hotovo by mělo být do dvou týdnů.

Nejlepší sportovci Pardubicka_archivní foto

Město vyhlásí nejlepší sportovce Pardubicka

12.1.2016

Už 20. ledna budeme znát nejúspěšnější sportovce Pardubicka za rok 2015. Slavnostní vyhlášení, na kterém také zazpívá sopranistka Markéta Mátlová, se uskuteční v KD Hronovická od 18 hodin. Vstup na akci je zdarma.

DDM Alfa

Město chce zateplit domy dětí a mládeže

11.1.2016

Město Pardubice se bude ucházet o dotace ministerstva životního prostředí na zateplení domů dětí a mládeže Alfa a Beta. Chce získat také dotaci na snížení energetické náročnosti budovy v ulici U divadla, v níž sídlí městský obvod I a některé agendy magistrátu. Dnes o tom rozhodla rada města. Na projekty v celkové hodnotě 49 milionů korun může získat dotaci až 45 procent uznatelných nákladů. Zbytek je město připraveno uhradit z městského rozpočtu.

Deska_magistrát

Město rozdá v rámci dotací navíc půl milionu korun pro místní sbory dobrovolných hasičů

11.1.2016

Pardubice navýšily Program podpory prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti o půl milionu korun. Peníze jsou určeny na nový dotační titul Prevence požární ochrany. 13 sborů ze Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, které ve městě působí, tak mohou žádat o příspěvky na svou činnost a vybavení.

pardubice-logo-1c.jpg

Pardubičtí řidiči po značkách na přání netouží

11.1.2016

Letošní novinka, registrační značka na přání, byla hitem prvních dní nového roku. V ČR o značky se jmény nebo speciálními číselnými kombinacemi během prvního lednového týdne požádaly stovky lidí. Zatímco v Praze stáli u registru vozidel první pracovní den lidé od noci fronty, v Pardubicích se tato novinka obešla bez front a emocí. Drtivá většina pardubických motoristů vystačí s běžnými registračními značkami.

Letiště_EBA

Letiště přišlo o ruské přepravce, v hledáčku má další

8.1.2016

Pardubické civilní letiště přišlo v roce 2015 o přepravce provozující pravidelné letecké linky mezi Pardubicemi a Moskvou či Petrohradem. V důsledku odchodu leteckých společností, ale i dalších vlivů odbavilo letiště v loňském roce 59.260 cestujících, tedy zhruba o dvě třetiny méně, než v roce předchozím. Společnost East Bohemian Airport, která letiště provozuje, však má v hledáčku další dopravce, převážně nízkonákladové letecké společnosti, které projevily zájem o služby pardubického letiště.

Jednání o obchvatech Pardubic

Pardubice pokračují v přípravách JV obchvatu. Realizace SV obchvatu je na spadnutí

7.1.2016

Jihovýchodní obchvat Pardubic stále patří k nejdůležitějším stavbám města. Primátor Martin Charvát spolu se svým prvním náměstkem Jiřím Rozinkem, který je zodpovědný za oblast dopravy, řešili ve čtvrtek na radnici další postup příprav tohoto projektu s ředitelem pardubické Správy Ředitelství silnic a dálnic Bohumilem Vebrem a poslancem Martinem Kolovratníkem, který je zároveň místopředsedou dozorčí rady Státního fondu dopravní infrastruktury.

sport.cast17.jpg

V Pardubicích vznikne škola pro mladé fotbalisty

5.1.2016

Zastupitelé města schválili memorandum, na jehož základě začne od září letošního roku v Pardubicích působit mládežnická Fotbalová akademie Pardubického kraje (RFA Pk). Regionální fotbalové akademie, které by mohly působit až v deseti krajích ČR, mají podchytit talentované sportovce v regionech a zprostředkovat jejich systematickou odbornou přípravu.

1 54 55 56 57 58 59 60 118 176 234