Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

pardubice-logo-1c.jpg

Vyhrazené jízdní pruhy v centru zůstávají zrušené

2.11.2015

Původně vyhrazené jízdní pruhy na Masarykově náměstí, Sukově třídě a náměstí Republiky budou i nadále sloužit veškeré dopravě. Průjezdnost vozidel v centru Pardubic se díky stávajícímu režimu zlepšila. Městská rada se i přesto bude tímto tématem zhruba za půl roku znovu zabývat.

CzechPOINT

CzechPOINT na Komenského bude mimo provoz

29.10.2015

Ve čtvrtek 5. listopadu bude kvůli údržbě elektrické sítě uzavřena budova bývalé reálky na Komenského náměstí. Mimo provoz tak bude kromě pracovišť krajského úřadu, která zde sídlí, také CzechPOINT.

návštěva prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého

Primátor Martin Charvát: Nesmíme se bát oslovit malé firmy

26.10.2015

V pondělí 26. října navštívil Pardubice prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý. Na radnici se sešel s primátorem Martinem Charvátem a jeho prvním náměstkem Jiřím Rozinkem. Bavili se o investicích do silnic nižších tříd, startovacích projektech pro začínající podnikatele i o zakázkách malého rozsahu, jejichž zadávání podle nich není jednoduché.

Radnice

Město hledá „Pardubické tahouny“

22.10.2015

Pardubice chtějí výrazně podpořit kvalitní kulturní a sportovní akce ve městě. Vypsaly proto zcela nový grant pro tzv. Pardubické tahouny. Do vyhlášené výzvy se již mohou hlásit všichni organizátoři akcí, které mají ve městě alespoň desetiletou tradici. Vybraní žadatelé budou mít garantované finanční prostředky dokonce na dva roky.

Geoportál

Městský geoportál nabízí řadu zajímavých informací

20.10.2015

Mapový portál města Pardubic se dočkal dalšího rozšíření. Důležitá a zajímavá data lze na stránce mapy.pardubice.eu/mycity nyní najít už v šesti různých odkazech – Krizové řízení, Školská zařízení, Brownfieldy, Sloupy, Adresy, Územně analytické podklady (ÚAP).

Deska_magistrát

Město otestuje zrušení vyhrazených pruhů

19.10.2015

Na Masarykově náměstí, Sukově třídě a náměstí Republiky se bude od úterý 20. října jezdit ve všech pruzích. Jízdní pruhy, vyhrazené původně kvůli rekonstrukci třídy Míru pro městskou hromadnou dopravu a integrovaný záchranný systém, budou dočasně zrušeny. Město tak chce ulehčit svému centru, které bývá, zejména v odpoledních hodinách, auty doslova ucpané.

koupaliště Cihelna

Areál letního koupaliště Cihelna má staronového provozovatele

16.10.2015

Radní Pardubic na svém čtvrtečním jednání rozhodli o provozovateli městského areálu letního koupaliště Cihelna, následně dali věc na vědomí zastupitelům. V koncesním řízení uspěla firma, která se o areál starala dosud – P. Ministr, v.o.s. Nabídková cena staronového dodavatele byla dokonce téměř o 150 tisíc korun nižší než částka vypracovaná k porovnání od městské společnosti provozující zdejší aquacentrum. V rozpočtu města zůstanou v následujících letech dokonce miliony korun.

1.Spalovna Rybitví

Radnice je na dobré cestě ke koupi spalovny v Rybitví

15.10.2015

Spalovnu nebezpečných odpadů v Rybitví koupí město Pardubice. Poslední jednání primátora města Martina Charváta s vedením společnosti AVE CZ, která již mnoho let usiluje o znovuobnovení provozu, dokonce naznačilo, že kontrakt by mohl být uzavřen již do několika málo měsíců.

školní stravování 2

Pardubice získaly ocenění za školní stravování

14.10.2015

Město Pardubice je třetím nejlepším zřizovatelem školních jídelen v České republice. Ocenění převzal náměstek primátora zodpovědný za školství Jakub Rychtecký v úterý na Mezinárodní konferenci k 70. výroční školního stravování v ČR.

CreArt "THINK TANK"

V kavárnách se diskutovalo o tabu a cenzuře v současném umění

14.10.2015

V pardubických kavárnách se v úterý 13. října v rámci akce projektu CreArt "THINK TANK" diskutovalo o tabu a cenzuře v současném umění. Zájemci si mohli vybírat z několika známých jmen na poli současného umění: do kaváren zavítala výtvarná umělkyně Veronika Bromová, výtvarný umělec Ondřej Brody nebo Vladimír Kokolia, profesor na Akademii výtvarných umění v Praze.

1 54 55 56 57 58 59 60 115 171 228