Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tiskové zprávy

Studentská ulice_rekonstrukce

Studentská ulice dostává nový kabát

28.7.2015

Pardubická Studentská ulice, která navazuje na polabinskou páteřní ulici Bělehradská, se dočká nového povrchu a bude mít i prvky, které zklidní dopravu a zajistí větší bezpečnost chodcům i cyklistům. Kvůli úplné uzavírce opravované komunikace, která je v úseku mezi Stavařovem a přechodem u kruhového objezdu, se nyní lze dostat na Cihelnu pouze z ulice Kunětická. Omezení se týká i MHD. Rekonstrukce by měla být dokončená do posledního října.

znak v dlažbě 2

Pardubice: Doplatek na bydlení pouze pro obyvatele s trvalým pobytem

28.7.2015

Od května letošního roku nastala změna v zákoně o pomoci v hmotné nouzi v případě posuzování nároku na doplatek na bydlení u osob žijících dlouhodobě na ubytovnách. Tuto dávku, kterou vyplácí úřad práce, lze na základě změny v zákoně vyplatit pouze za souhlasného stanoviska obce, ve které se ubytovna nachází.

Valná hromada EBA odvolala ředitele Červinku

Valná hromada společnosti EBA odvolala ředitele Červinku

27.7.2015

Mimořádná valná hromada akciové společnosti East Bohemian Airport (EBA) odvolala na svém jednání dne 27. července z pozice člena představenstva Michala Červinku, a to s účinností k 1. září 2015. Ke stejnému datu byla na valné hromadě zvolena nová členka představenstva Hana Šmejkalová, která se stane místopředsedkyní představenstva s pověřením řídit společnost. K tomuto kroku představenstvo společnosti přistoupilo na základě dohody obou akcionářů společnosti, tedy města Pardubice (66% akcií) a Pardubického kraje (34% akcií).

To jsou Pardubice 3

Titulní stranu časopisu To jsou Pardubice zdobí zdejší rodačka Tereza Maxová

27.7.2015

Radnice počátkem července vydala v pořadí již třetí vydání časopisu To jsou Pardubice. Stejně jako minulý rok má časopis i letos potěšit jak zdejší obyvatele, tak mimopardubické, které láká k návštěvě našeho města a dokazuje, že Pardubice mají co nabídnout. Magazín, který vychází v česko-anglické verzi, často putuje jako pozdrav z Pardubic od našich občanů po celé Evropě. K dostání je zdarma v pardubickém infocentru.

Letiště Karlovy Vary

Nestavíme novou Ruzyni, shodli se hejtman s primátorem. Projekt by měl výrazně zlevnit

23.7.2015

Vedení Pardubického kraje a města Pardubic, tedy oba akcionáři společnosti EBA, se včera sešli na letišti v Karlových Varech nad projektem rekonstrukce původní a výstavby nové odbavovací haly zdejšího letiště. Tamní projekt je koncipován na 500 tisíc cestujících ročně, během hodiny odbaví až čtyři letadla a za tentýž čas až 360 cestujících. Parametry představeného projektu ve Varech jsou tedy velmi podobné zadání projektu v Pardubicích, kde upravený projekt předpokládal stavbu moderního terminálu za 300 milionů korun.

lesopark

Revitalizace dukelského lesoparku začala

23.7.2015

Minulý týden odstartovala plánovaná revitalizace Lesoparku Dukla. Město již s vítěznou firmou podepsalo smlouvu a na konci minulého týdnu došlo k předání staveniště. Unikátem projektu je vybudování osvětlených běžeckých tras.

Dukla

Rekonstrukce Gorkého ulice může pokračovat

22.7.2015

V srpnu se opět vrátí stroje do Gorkého ulice, aby pokračovaly v pozastavené rekonstrukci. Revitalizace prostoru od křižovatky s ulicí Čs. armády po ulici Jana Palacha, včetně prostranství před kulturním domem na Dukle je součástí Integrovaného plánu Dukla Višňovka. Rada města v tomto týdnu vybrala zhotovitele této stavby. Bude jí společnost Eurovia CS, která Gorkého ulici během čtyř měsíců zrekonstruuje za necelých 16 milionů korun.

Ministryně Šlechtová v Pardubicích

Ministryně pro místní rozvoj podporuje intenzivní rozvoj Hradubicka

21.7.2015

V pondělí 20. července zahájila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová svou dvoudenní návštěvu Pardubického kraje. První den odpoledne patřil především Pardubicím.

Pernštýnská noc 2013

Město vypisuje nové kulturní granty

21.7.2015

Pardubice v srpnu vyhlásí pět tematických grantů nad rámec standardní podpory kulturních projektů. Dva z nich jsou zcela nové. K dispozici má město 600 tisíc korun. Finanční příspěvky mohou získat fyzické i právnické osoby vyvíjející činnost v kulturní oblasti na území Pardubic, které své žádosti doručí na magistrát od 20. srpna do 18. září.

pardubice-logo-1c.jpg

Změny ve vedení pardubického letiště

21.7.2015

Představenstvo akciové společnosti East Bohemian Airport (EBA) odvolalo na své schůzi 19. června z funkce místopředsedy představenstva ředitele pardubického civilního letiště Michala Červinku. Mimořádná valná hromada společnosti, která se koná 27. července, bude jednat i o jeho odvolání z pozice člena představenstva a volit jeho nástupce.

1 54 55 56 57 58 59 60 115 172 229